Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 11:43, 24 sie 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Katalpa z bliska i warzywne plony Dynia piżmowa co się sama z kompostu wysiała. Pomidorki koktajlowe rosną jak szalone, niektórym krzaczkom liście pousychały ale owoce (czy warzywa?) mają się dobrze. Cukinie jeden krzak a plony takie że nie nadążamy zjadać. Bazylia pójdzie niebawem na pesto.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:56, 24 sie 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:58, 24 sie 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Klon Orange Dream poparzony przez słońce. Mimo, że rośnie od płn-wsch czyli słońce ma tylko do 11 rano. Co rok to samo.
Jest jakiś sposób żeby temu zapobiegać?

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Agania 11:59, 24 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
O jeny mieliście u siebie trąbę powietrzną, teraz już jesteście na miejscu i wszystko
na swoim miejscu rośnie jak trzeba i powinno czyli gratuluję rabaty trawiastej...piękna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
DariaB 13:33, 24 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2987
Taki widok po powrocie z urlopu to musiał być wstrząs Udało się już ogarnąć straty?
Tulipanowiec jak widać ma wolę życia , a katalpa to kolejna siewka niespodzianka, może ptaki przyniosły nasionko? Trawiasta bardzo buszowata, niestety po kwitnących trawach widać, że jesień nadchodzi. Ja też mam w tym roku urodzaj cukinii na działce, ledwo nadążamy przerabiać. ostatnio nawet ukisiłam cukinię, całkiem fajnie smakuje.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Fleszu 13:37, 24 sie 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Udało się wszystko po wichurze uratować, róża przycięta ale ma moc bo już mocno odbija, za rok pewnie będzie próbowała pobić rekord 3m

Tulipanowiec mnie zaskakuje, jedyny pęd który przetrwał ma już 80-90cm przyrostu, stał się nowym przewodenikiem. Pozostałe pędy uśpione ale żyją, zielone wewnątrz. Coś czuję że w przyszłym roku się reaktywuję i będzie drzewo dwupędowe. Nie przeszkadza mi to, lubię wybrykiu natury

Z cukinii podobno można też robić coś ala keczup Mam przepis, będę próbował



klon palmowy Autumn Moon - ten ma słońce od rana do 13-14 i jeszcze bardziej przypalony.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Agania 13:55, 24 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Klonik raczej choruje, ja bym ciachnęła to co porażone, lub usunęłabym suche liście.
albo koniecznie cieniuj.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Fleszu 14:00, 24 sie 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
myślisz ze to choroba a nie poparzenie przez słońce?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 13:32, 29 wrz 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Mój poparzony tak wygląda. Chyba że co roku chory... cholera wie, specjalnie posadziłam w półcieniu...

tulipanowiec super rośnie. Generalnie ładnie u Was.

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Patrycja_KG_Lu 19:03, 24 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2534
Fleszu napisał(a)

Groszki też ładnie obrodziły. Jemy na surowo, dzieci uwielbiają


Jaki masz sposób na groszki? Moczysz przed sianiem? Sadzonki wcześniej czy do ziemi ziarka? W jakich terminach? Jaka odmiana?

Jakie masz plany ogrodowe na 2023 r.?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies