Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 12:09, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
olciamanolcia napisał(a)


A to jak co dwa metry to luz. To zostaw i posadź tę wiśnię

U mnie graby co 60 cm . Ale to celowe


Dzięki jeszcze ze 3 lata i może przestanę przesadzać drzewa haha. Teraz jeszcze muszę miejsce na buczka płaczącego znaleźć, na 2 śś (chociaż jedna to nie wiem czy będzie żyła, bo jakaś dziwna sucha się zrobiła). jeszcze przecież perukowca mam, o ja durna
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:11, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
olciamanolcia napisał(a)
A jakbyś je bardziej rozsypała tak w luk ?




Sporo masz tsm miejsca i uwierz im wieksze odległości między nimi tym lepiej.


A owszem, że mogę tak zrobić. Te kropki oznaczały tylko miejsce, a nie docelowy układ. Może nie aż tak szeroko bo są tam jeszcze pod płotem w linii grabów dwie jabłonki kolumnowe ale taki układ jak zaproponowałaś jak najbardziej może być.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 12:47, 26 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20499
olciamanolcia napisał(a)
Kiedyś w Mai w ogrodzie był taki taras z którego odrazu wchodziło się do takiego zagajnika brzozowego . Były tam rozrzucone brzozy i trawy oraz byliny . Świetnie to wyglądało

Extra to wyglądało
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Joann 12:57, 26 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Ale tu rozkminki! Łącze się w bólu, to trudna decyzja, gdzie posadzic drzewa. Przerabiam to wciąż u siebie.
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 13:01, 26 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Daria ja bym brzozy posadziła po prawej robiąc taki właśnie zagajnik. Pod nimi łany hakone, tak jak u Johanki - pewnie se nie pogniewa
Przy tarasie jest za ciasno na brzozy, bedziesz przeklinać i ciągle sprzątać. Nie wiem jak ta odmiana się zachowuje bo ja mam zwykłe ogromniaste brzozy, ale liście będzie zrzucać na pewno
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Roocika 13:24, 26 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
To może daj 3 po prawej i jedną po lewej ?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
DariaB 13:26, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiolka5_7 napisał(a)

Extra to wyglądało

No ja nie wątpię, że extra Jak przeniosę brzozy to przy moim areale 10 kroków i jestem przy brzozach
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:27, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Joann napisał(a)
Ale tu rozkminki! Łącze się w bólu, to trudna decyzja, gdzie posadzic drzewa. Przerabiam to wciąż u siebie.

Tak to jest, człowiek na błędach się uczy Jak kiedyś mi będzie dane w życiu zrobić drugi ogród to może będę mądrzejsza
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:28, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiaan napisał(a)
Daria ja bym brzozy posadziła po prawej robiąc taki właśnie zagajnik. Pod nimi łany hakone, tak jak u Johanki - pewnie se nie pogniewa
Przy tarasie jest za ciasno na brzozy, bedziesz przeklinać i ciągle sprzątać. Nie wiem jak ta odmiana się zachowuje bo ja mam zwykłe ogromniaste brzozy, ale liście będzie zrzucać na pewno


Albo łany stipy Jak każda brzoza zrzucają liście, mniej mają tych nasion na jesień ale liście są.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:29, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Roocika napisał(a)
To może daj 3 po prawej i jedną po lewej ?


Tak też mogłoby być ale wtedy trzeba szukać miejsca dla wiśni
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies