Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 13:32, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Dziewczyny dziękuję Wam, że się Wam chce czytać te moje rozterki
Może rzeczywiście przesadziłam z tymi drzewami ale tak zupełnie szczerze to ja się staram nie martwić tym co będzie za 20 czy 30 lat. Nie wiem czy będę mieszkać w tym domu do końca życia, więc raczej staram się żyć tym co jest teraz. Może to głupie i naiwne ale po co zamartwiać tym co będzie za lat 30?
Brzozy w zamierzeniu mają stworzyć zagajnik, nie zamierzam sadzić w ich okolicy roślin potrzebujących wody. Założyłam sobie, że w drugiej części działki będą rosły rośliny nie wymagające podlewania, tylko te które znoszą suszę i słabe warunki wodne.
Na wątku o brzozach czytałam, że Danusia sadziła w ogrodzie z lustrem spore już brzozy w odległości około 1,5 m od siebie. Pomyślałam jeszcze, że mogłabym dwie brzozy złączyć w jedną. Mam dwa egzemplarze wielopniowe i dwa jednopniowe, mogłabym z tych dwóch zrobić jedno drzewo. Na pewno nie chciałabym się pozbywać tych drzew na tym etapie. Na wykopanie i wyrzucenie zawsze będzie pora, a zagajnik brzozowy ma swój niezaprzeczalny urok.
Zrobiłam sobie jeszcze kilka wizek. Praktycznie cały teren za domem jest pusty, nie licząc drobnych bylin i dwóch jabłonek, nad nimi też myślę czy ich nie przesadzić na ROD. Na świdośliwę mam już miejsce. Cały ten obszar mogłabym przeznaczyć na te brzozy, nawet rozsadzając je w sporych odległościach.



____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 13:46, 31 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
DariaB napisał(a)
Dziewczyny dziękuję Wam, że się Wam chce czytać te moje rozterki
Może rzeczywiście przesadziłam z tymi drzewami ale tak zupełnie szczerze to ja się staram nie martwić tym co będzie za 20 czy 30 lat.

Nie wiem czy będę mieszkać w tym domu do końca życia, [...]

Otóż to!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 13:49, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

Otóż to!


Otóż co że przesadziłam ?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:17, 31 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
DariaB napisał(a)


Otóż co że przesadziłam ?

Że nie wiesz czy będziesz tu mieszkac do końca zycia
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 14:20, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Skończyłam rabatę z grabami, dosadziłam bergeni i runiankę, hortki dzielnie zniosły przesadzanie. Na wiosnę dorzucę w nóżki grabom hakonki, muszę pewnie jeszcze podciąć gałązki grabom od ziemi żeby im pień odsłonić.

Strasznie słabo na tum zdjęciu widać.
Przesadziłam też krzewuszki z cienia na bardziej słoneczne miejsce, dwie podwędziłam z bukowej bo tam się mi za bordowo zrobiło. Od razu widać, które miały słońce, a które bidy się męczyły w cieniu. Lilak krzywy jakiś, muszę mu palika oddać Między krzewuszkami są rozchodniki, taki eksperyment bo nie miałam pomysłu co z nimi posadzić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:21, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

Że nie wiesz czy będziesz tu mieszkac do końca zycia

Wiem, chciałam się podroczyć kusi mnie szukanie większej działki, ale przy obecnych cenach może to pozostać tylko w sferze marzeń
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:36, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
A wracając jeszcze do brzóz, to na IG jednej z użytkowniczek jest dzisiaj relacja jak musiała się pozbyć swoich młodych Doorenbosów z powodu szkodników, które drążyły tunele w pniach i drzewa się łamały. Nic nam nie jest dane na pewno i na zawsze, nawet drzewa, które teoretycznie mogą rosnąć dziesiątki lat.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 15:13, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
No i tu jest fajnie



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:16, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
A że przesadziłaś z drzewami to już Ci kiedyś pisałam - że za kilka lat drogi z ogrodu do domu nie znajdziesz
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 15:32, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
olciamanolcia napisał(a)
A że przesadziłaś z drzewami to już Ci kiedyś pisałam - że za kilka lat drogi z ogrodu do domu nie znajdziesz

Oj tam, oj tam jakoś trafię
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies