Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 10:55, 03 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Mam do Was pytanie, czy do domku o takich wymiarach się cokolwiek zmieści?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
antracyt 11:01, 03 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To zależy czym ma być to coś. Jeżeli nie potrafisz sobie tego wyobrazić, to zrób listę tego, co chciałabyś w nim schować. Narysuj na ziemi prostokąt o podanych przez sprzedawcę wymiarach i kombinuj rozmieszczenie tego co na liście, biorąc pod uwagę co ewentualnie możesz umieścić na półkach/podwiesić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DariaB 11:07, 03 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Jestem ograniczona powierzchnią działki jeśli chodzi o taki domek. Nie wstawię dwa razy większego bo zajmie pół ogrodu myślałam żeby tam schować kosiarkę, jakieś narzędzia, łopatę, widły, na półkach doniczki. Taki typowy składzik ogrodowy.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 11:23, 03 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Taki sam ma chyba Wiaan. Zapytaj ją, co tam się mieści.
Sposób Antracyta z narysowaniem wymiarów na ziemi jest jednak najlepszy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 11:32, 03 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Narysowałam już wczoraj Aneta ma chyba większy, raz że duży, a dwa że cenę ma zwariowaną teraz.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mrokasia 12:23, 03 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Kosiarkę, szpadle i grabie spokojnie zmieścisz. Zmierz tylko jak długą masz kosiarkę chyba że ma składaną rączkę i za każdym razem będziesz ją składać. Jak wstawisz kosiarkę to nie wiem czy Ci zostanie miejsce na jakiś wąski regalik z półkami.
Bez kosiarki zmieści się bardzo dużo. Ja mam podobnej wielkości domek, trzymam tam nawozy, doniczki, spryskiwacze, narzędzia, kalosze . Ale kosiarka stoi w innym schowku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiaan 13:01, 03 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
DariaB napisał(a)
Narysowałam już wczoraj Aneta ma chyba większy, raz że duży, a dwa że cenę ma zwariowaną teraz.


Daria zmierzę dokładnie mój domek bi nie wiem, czy nie dałam Ci linka do większego bo tak samo wyglądał.

Edit: zmierzyłam i ma 256cm x 182cm. Mieści się tam kosiarka, taczka ,wszystkie narzędzia i na zimę są tam meble z tarasu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 21:21, 03 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dario, moja kosiarka z rozłożoną rączką ma 1.40 cm długości i 70 szerokości. Żeby ją wprowadzić, musisz mieć trochę miejsca na manewry, bo będzie stała w poprzek. Jeśli nie masz miejsca na więcej, to zawsze możesz "dobrze zorganizować przestrzeń"  Większy załatwiłby sprawę, ale wiadomo, jak to jest z miejscem.
U mnie jeden ambrowiec zaczął mieć pojedyncze, żółte listki. To ten który jest pożerany przez opuchlaki, na dwóch sąsiadujących ich oraz śladów żerowania nie widzę. Muszę się przyjrzeć z bliska sprawie.


LIDKA 16:22, 04 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7107
DariaB napisał(a)
Mam do Was pytanie, czy do domku o takich wymiarach się cokolwiek zmieści?


Jak zrobisz jakies wieszaki na grabie itp to wejdzie nawet taczka postawiona na sztorc. Mój domek ogrodnika jest mniejszy bo ma 1m głeboksci i z 140 cm szer.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 14:24, 05 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Dziewczyny zawsze można na Was liczyć Kosiarkę mam ze składaną rączką na szczęście rozważę jeszcze większą wersję domku, wbiję kołki i rozciągnę sznurek, zobaczę może i większy się zmieści, wiadomo, miejsca do przechowywania nigdy dość. Nie muszę go już kupować ale trochę się obawiam, że z nowym rokiem przyjdą nowe ceny Mniejszy jest aktualnie na promocji ale większy trzyma cenę.

Po przemyśleniach i analizach doszłam do wniosku, że brzozy chyba jednak wylądują na północnej ścianie ogrodzenia, tam gdzie nie ma domu. Nie chcę sadzić blisko sąsiada 3 czy 4 brzóz, żeby się wkurzał, że ma moje liście w ogrodzie i na tarasie.
Byłoby wtedy coś takiego, odstęp między drzewami 2,5m, od ogrodzenia 1,5m.


Czwarta brzoza zostałaby po lewej stronie tarasu jako pojedyncze drzewo, a wiśnia wylądowałaby jak widać ją na wizkach tylko tu kanzan, a w rzeczywistości będzie to Royal Burgundy. W powstałe miejsce koło wiśni przesadziłabym dwie kolumnowe jabłonki, które teraz rosną w miejscu gdzie planuję brzozy. Rosną u mnie 3 rok i pierwszy raz będą owoce, tylko te jabłuszka jakieś mikro są
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies