Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:23, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
No i żal mi było tych obgryzionych jaśminowców - sztuk 3 - postanowiłam więc, w trybie pilnym, zrobić nową rabatę
Zadanie miałam ułatwione o tyle, że akurat na tym fragmencie poprzedni właściciele działki nawieźli całkiem fajną ziemkę (po ilości dżdżownic oceniam) więc uznałam, że można sadzić w gotowe, potem kompost i jakoś wszystko powinno zagrać Czy tak będzie - zobaczę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:29, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Oczywiście najpierw było planowanie i darni zrywanie:



____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:43, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Potem zaczęło się przesadzanie. Jaśminowce jaśminowcami, ale miejsce też znalazł "wędrujący" buczek i klon "orange dream":



I dokupione malutkie hortensje limelight, które mają nawiązać do swoich pobratyńców:



Doszły też siewki jeżówek, judaszowiec (bo w promocji), malwy (bo za dużo posadziłam przy domu), no i grujecznik - ten był motywacją bo strasznie chciałam i nie mogłam znaleźć na niego miejsca

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:50, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Jest tam też magnolia (bo promocja jesienna), pęcherznice przesadzone z miejsca gdzie rosły bez sensu, ale też darowane zawilce, szałwie, bergenie.

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:53, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Sama nie wiem jaki będzie efekt końcowy, ale wiem, że dla grujecznika warto było ten fragment przeorać Pachnie piernikiem czy nie pachnie, ale przebarwia się cudownie

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:59, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
ufff, to mam za sobą założenie wątku oraz prezentację
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 01:11, 14 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Na koniec - "oskarżeni" o powstanie rogalowej rabaty

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 08:51, 14 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Rogalowa ma naprawdę super kształt

Tak się tylko zastanawiam, czy nie za dużo drzew i krzewów na niej… Na zdjęciu rogal nie wydaje sie zbyt duży
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:09, 14 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Mam dokładnie takie same odczucia co Ewa. Kształt rabaty bardzo mi się podoba, ale te wszystkie drzewa i krzewy za chwilę będą miały za ciasno. U siebie na wiejskiej też wcisnęłam kilka krzewów(podczas sadzenia malutkich) za dużo i widzę, że połowę z nich powinnam już teraz wysadzić.
Sprawcom rogalowej powinnaś podziękować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 10:56, 14 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Postanowiłam się oficjalnie przywitać bo podczytuję po cichu od początku. A i wcześniej spotykałam ciebie tu i ówdzie. Łączy nas wspólnota regionu. Ja kiedyś mieszkałam w Kaszubach centralnych, okolice Wieżycy a teraz bardziej na obrzeżach.
Podziwiam efekty wysiadywania na grzędzie u Galgasi, jak widać zdecydownie nie był to czas stracony , przybyła na forum utalentowana ogrodniczka.
Życzę powodzenia w upiększaniu własnego kawałka ziemi.
Będę zaglądać po cichu i podpatrywać co przybyło, co urosło.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies