Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:31, 15 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Dziewczyny, zbiorczo odpowiadam

Kto odgadł/wiedział, że na bramie są Kaszubskie Nuty - dostaje medal
Rumianka - poza konkursem ma miejsce na podium z wiadomych względów

DT ma różne dziwne pomysły, wszystkie popieram gorąco bo im więcej ma swoich pomysłów tym mniej myśli o nasadzeniach
Tym razem wymyślił ozdobnik lokalny, nawiązujący do Kaszub czyli miejsca, w którym się osiedliśmy, a z którego de facto nasze rodziny się wywodzą
Pomorskie dzieciaki raczej wiedzą co to Kaszubskie Nuty, zresztą kaszubski nawet w niektórych szkołach jest, ale Zuza - że Ty masz przećwiczone, no to szok

Odnośnie szczegółów technicznych - DT drewno traktuje wyłącznie hobbystycznie Pięciolinie zrobione były frezarką, symbole z KN - wycinane laserowo ze sklejki, na zamówienie oczywiście (w necie każdą usługę się znajdzie), no ale kto bogatemu zabroni
Potem były przybijane mikro gwoździkami (łebki oczywiście były odcinane), potem było szpachlowanie po trzykroć dziurek oraz wolnych przestrzeni pomiędzy pięciolinią a poszczególnymi znakami. Dechy oczywiście w tym celu były wnoszone do domu, ustawiane na koziołkach i niech moje milczące znoszenie bałaganu z tym związanego będzie moim wkładem w efekt końcowy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
gogo 01:22, 15 gru 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
O jeżuniu, Twój DT nieźle się nagimnastykował przy robieniu bramy i znaków na deskach, więc chwalę go dodatkowo♥️
A Ciebie za "wkład" w efekt końcowy
Bo znoszenie bałaganu robionego przez eMa znam doskonale - przy cięciu desek zasypał mi ścieżkę żwirową i rosnące tam rośliny
Oczywiście zgrzytałam zębami przy sprzątaniu
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Helen 06:31, 15 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Jak ja Ciebie rozumiem z tym znoszeniem bałaganu, oj, bardzo, bardzo.
To był duży wkład własny w końcowy efekt, duchowy, zawsze największy
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 08:24, 15 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara, część naszych nieletnich Kaszubskie Nuty też miała w szkole, a jedna 2/3 życia spędziła w ludowym zespole pieśni i tańca. Stąd nie tylko regionalne nuty mam opanowane, ale w gratisie jeszcze perfekcyjne prasowanie krochmalonych bawełnianych koszul, halek i bielizny(pełnych haftów, falban i bufiastych rękawów)

ps. A ja Ci zazdroszczę tych dopracowanych zdobień w drewnie. Mój mężaty lubi różne przydatne rzeczy z niego tworzyć, ale brak mu dokładności i wszystko mamy w wersji "surowej"
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:31, 15 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Słów po prostu brakuje na dzieło Twojego DT, aptekarska robota
Wycieczki będą się fotografować z Waszą bramą, to pewne, a już koleżanki z forum - na bank
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 08:59, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Fajnie opisałaś etap jak powstawała brama, tylko na koniec ja bym jeszcze dodała, " i tak powstała
ta melodia" nie jestem Kaszubką, chociaż mieszkam bardzo blisko, właściwie to nie wiem czy u nas to już Kaszuby czy jeszcze nie, dlatego nie umiałam rozszyfrować tych nut
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 09:44, 15 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Magara napisał(a)


Odnośnie szczegółów technicznych - DT drewno traktuje wyłącznie hobbystycznie Pięciolinie zrobione były frezarką, symbole z KN - wycinane laserowo ze sklejki, na zamówienie oczywiście (w necie każdą usługę się znajdzie), no ale kto bogatemu zabroni
Potem były przybijane mikro gwoździkami (łebki oczywiście były odcinane), potem było szpachlowanie po trzykroć dziurek oraz wolnych przestrzeni pomiędzy pięciolinią a poszczególnymi znakami. Dechy oczywiście w tym celu były wnoszone do domu, ustawiane na koziołkach i niech moje milczące znoszenie bałaganu z tym związanego będzie moim wkładem w efekt końcowy


Dzięki Magara za opis wykonania mnie jako osoby manualnej, zawsze poza zachwytem rzecz jasna nad wykonaną pracą, interesuje JAK?
Czyli byłam na tropie pytając o decoupage, bo technika wycinania ze sklejki również w tej metodzie jest wykorzystywana
Podziw zostawiam dla Wykonawców, szczególnie dla Ciebie za "milczące znoszenie bałaganu"
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiolka5_7 12:40, 15 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Brawa dla męża za piękną bramę a dla Ciebie za zniesienie bałaganu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorii 13:31, 15 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pochwaliłabym bramę ale tych pochwał tyle że DT wpadnie w jakiś samozachwyt czy cuś. Więc nie chwalę :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
lilarose 14:25, 15 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no powiem Ci, że zaangażowanie DT godne podziwu, nie idzie na skróty!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies