Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:17, 06 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Sylwia, jestem, jestem, zaglądam do Was, ale weny do pisania mi brakuje, jeszcze
Roszad żadnych robić póki co nie będę, co rośnie i żyje, niech rośnie i żyje, nowych nasadzeń większych już nie planowałam, zobaczymy co przetrwa, a co nie, w przyszłym roku będę myśleć ewentualnie nad sadzeniem roślin, którym przymrozki czerwcowe niestraszne będą.

Haniu - chyba nie mam ochoty na kolejne niespodzianki Ponad trzy tygodnie bez kropli deszczu, wczoraj i dziś ponad 30 stopni w cieniu... No jest jak jest

Odnośnie wysiewów warzywnych - jak zaczynałam swoją przygodę z warzywami w skrzyniach - siałam do gruntu. Pierwszy rok był super, później wkroczyły na scenę ślimaki. W skrzyniach mam przeważnie fasolę, ogórki, sałaty, trzy cukinie, kilka buraczków i popierdółki typu koper czy pietruszka. Żeby uniknąć zjadania młodych siewek przez ślimaki zaczęłam wysiewać w domu... Ślimaków w tym roku nie ma, bo sucho... No to trafił się przymrozek w czerwcu, eh...


Dla Was szałwia, obietnica lata, hehe
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:34, 06 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Dziewczyny, co zrobić z przyrostami róż, które trafił przymrozek???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 23:42, 06 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Przytnij, opuszczą się z uśpionych za listkami oczek.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 22:34, 07 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Szałwia śliczna u nas też sucho strasznie a warzywnik też mamy w skrzyniach, mamy siatkę na spodzie, na ścieżki położyłam kartony i na to zrębki, no i coś chyba nornica wlazła na całego prawie na wszystkie ścieżki, to akurat mały problem ale obok jest tunel z pomidorami i tam też zaczęła buszować, mocno od kilku dni, chyba nornica, bo takie płytkie długie kopce robi. To już nie jest fajne, ale damy radę, z przymrozkami, suszą, nornicami, no bo kto jak nie my jedno dobre ślimaków nie ma, u mnie też
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:18, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Sylwia, ale przyciąć tak normalnie, jak się na wiosnę przycina? Ciachnąć po prostu bezpośrednio pod miejscem gdzie zmarzły przyrosty???

Basia - szałwia jak dla mnie teraz najładniejsza, taka obiecująca
U nas warzywnik w remoncie, ale remont warzywnika się zbiegł z remontem płotu, więc pewnie trochę potrwa jedno i drugie Plusem jest to, że mam kolejny rok na przemyślenie co między skrzyniami warzywnymi dać jako podłoże.
Nornica w tunelu to nie jest dobra wiadomość Jak stawialiśmy foliak wszyscy nam mówili, że w tunelach nic nie ryje, jakoś uwierzyliśmy (trochę bez sensu) i nie kładliśmy siatki, a widzisz, rzeczywistość a projekcje to dwa różne światy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 04:51, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
U mnie też susza straszna, bez podlewania nic by nie przeżyło. Takie życie ogrodnika, ciągłe zmagania z naturą. Ale twarde jesteśmy, dostosujemy się. Chociaż ja z warzywnika zrezygnowałam dawno temu. Mam teraz kilka donic z pomidorami i to wszystko.
Szałwia Super, lubię takie kwiatostany zanim się rozwiną do końca. To trochę tak jak ze szczeniaczkami, są słodkie i wszyscy je lubią
Trzymaj się
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 08:08, 08 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Róże przytnij tak jak Sylwia pisze. Do miejsca gdzie nie było zmarzniete. Tuż nad liściem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 10:22, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja bym ciachnęła tak z oczko poniżej zmarzniętego, wtedy kwitnienie powinno być wcześniej niż gdy ciachniesz jak po zimie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:56, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Jola - ja też podlewam. Mam sporo nowych roślin posadzonych/przesadzonych ale widzę, że i te starsze, które teoretycznie powinny pić korzeniami - nie są w najlepszej formie, że o tych, które dostały przymrozkiem czerwcowym to już nie wspominam nawet
Chyba trzy albo cztery lata temu, w trosce o środowisko i dbałość o wodę, nie podlewałam, wychodząc z założenia, że rośliny muszą sobie radzić. Nie poradziły sobie, dużo roślin straciłam, żałowałam później. Teraz jak trzeba to podlewam i ukrywać tego nie będę. Staram się włączać podlewanie na rabaty po 23ciej, jak jest mniejsze zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwach domowych i zwierzęcych. Miałam początkowo wyrzuty sumienia, że wodę pitną leję w ogród. Ale później zobaczyłam jak bardzo oblegane są myjnie samochodowe w okresie kiedy pyli sosna... I jeszcze się dowiedziałam, że okoliczne żwirownie też wody pitnej używają do płukania żwiru...

Sylwia, Ewcia - róże ciachnięte, czy dobrze - zobaczymy, w gorszej formie nie będą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:59, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Zostawiam piwonię:

Jedyna, która staje na wysokości zadania i kwitnie
Reszta - w okresie buntu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies