Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Roocika 13:47, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magara przytulam bardzo mocno, rozumiem, że czujesz bezradność,smutek i pewnie złość.
Przytulam mocno. Jeżeli czegoś potrzebujesz to pisz!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 17:46, 04 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Przytulam mocno. U mnie co prawda przymrozków nie było, ale straty w tym roku są, i w zeszłym .. zawsze coś. W tym roku śliwa Pissardi i wiśnia Kiku Shidare, które mam niemal od początku ogrodowania, tuja Danica, kolejny klon palmowy mi właśnie pada ... wiśnia w tym roku chyba bez owoców skończy ... serce mnie boli, klnę na czym świat stoi i mówię sobie, że chyba skończę na kwiatkach, bo przynajmniej mniej roboty z nimi i tańsze są ... Ale potem zbieram się w sobie i myślę co dalej, bo jednak patrzę na kwitnący ogród i cieszy to co się ostało. Dużo siły życzę, myśl co ładniejszego w tym miejscu posadzić, może to czas na lepsze zmiany?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dorii 17:58, 04 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przytulam :⁠-⁠*
Wszystko inne już dziewczyny napisały.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Judith 18:19, 04 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
Nie pękaj, Daga. Z naturą nie wygrasz. Gdyby to ludzki czynnik zawinił, można by mieć pretensje o działania niezgodne z naturą. A tak trza się otrząsnąć, przyjąć do wiadomości, nie zrażać się i działać dalej.
Będzie dobrze, a dlaczego - to już dziewczyny napisały .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosialuk 20:53, 04 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5256
Daga też mi przykro z powodu mrozu. Jak słyszałam w radiu zapowiedzi, to mi się wierzyć nie chciało.
Z roślinami dziewczyny mają rację i to popartą doświadczeniem.
Nie poddawaj się kobieto.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 21:44, 04 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Smutne wieści. Strata zawsze będzie stratą i zawsze boli. Wypłacz to, pozłorzecz, wylej złe emocje. A potem spokojnie rusz dalej. Natura nie z takich klęsk się odradzała, a Ty wraz ze swoim ogrodem jesteś jej częścią.

Moje ogórki wykiełkowały (wysiewane po raz trzeci) po czterech dniach. Do końca czerwca można wysiewać buraki, fasolę, cukinie i dynie. Nawet bób wysiewa się na sierpniowy zbiór.

Skorzystaj z rad Ursy.
Mocno Co tu wszystkie kibicujemy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 22:40, 04 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1494
Przytulam♥️
____________________
Ania**Ania na Żuławach
anuska2507 23:37, 04 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Współczuję tak dużych strat. Trudno być przygotowanym i pogodzonym z przymrozkami w czerwcu.
Ale tak jak poprzedniczki piszą: drzewa zdążą wypuścić nowe liście, warzywa można posiać jeszcze raz. Jest nadzieja!
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
jolanka 06:26, 05 cze 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bardzo Ci współczuję, wiem, że jeśli wkłada się tyle serca i wysiłku w to, co ma cieszyć a później to tracimy to człeka trafia….
Ale, drzewa sobie poradzą. Moje: tulipanowiec i grujecznik, w jednym roku straciły swoje liście z powodu majowych przymrozków dwa razy. Też myślałam, że już nic z nich nie będzie. Poradziły sobie świetnie, wypuściły trzeci garnitur
Byliny, krzewy, pewnie niektóre padną ale zobaczysz, nie wszystkie.
Pamiętaj, że mamy nadwyżki, doślemy
Nie smutaj, jeśli nie mamy na coś wpływu, a na pogodę niestety nie, to możemy tylko pozgrzytać ząbkami, poprawić koronę i … pójść znowu do ogrodu. Odwdzięczy się, zobaczysz.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
MartaCho 08:27, 05 cze 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Ściskam i ja! Życie mamy różami usłane, tylko, że róże mają kolce! Będzie dobrze!
Pisz, co potrzeba, ja też się chętnie podzielę

I razem z Tobą będę wysiewać raz jeszcze- wcześniejsze plony zupełnie mi w tym roku nie wyszły.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies