Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Agatorek 09:10, 09 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Ładny kolor ma ❤️

Ja też podlewam. Ale u nas chyba rolnicy włączają podlewanie pól wieczorami/w nocy, bo czasami ciśnienie jest wtedy dużo niższe, niż w dzień.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 09:58, 09 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
EM przyjechał akurat z Chojnic do domu, tam fajny deszcz u nas nic dwa km po drodze deszcz, u nas nic słońce nie pali, niebo delikatnie zaciągnięte, może jednak coś popada? A u Was jak?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:21, 09 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11739
U mnie od dawna bez deszczu i w prognozach na następny tydzień to samo
Mam z wodą to co Aga, od 19tej nie ma po co kranu odkręcać, woda dosłownie tylko ciurka... Na szczęście mamy własną studnię i z niej wodę do podlewania. Chociaż to tylko taki element podtrzymujący życie, jak wbiłam wczoraj łopatę na słonecznej rabacie, to wilgoć jako tako dociera do kilku cm w głąb, reszta to pył. Mam powtórkę z zeszłego roku niestety
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
An_na 10:40, 09 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
U mnie, na Żuławach Gdanskich ostatni raz padało 15 maja, teraz tylko
łońce i ciepły wiatr.
Plażowicze się cieszą rolnicy i ogrodnicy już nie bardzo
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Basieksp 10:52, 09 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Ale powiem, że jak gdzieś obok pada (jakby u sasiada)a u nas nic, to aż tak dziwnie się człowiek czuje też tak mocno sucho jest, w głąb ziemi, kopałam tak na około 30cm, suchutko.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 10:56, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
Magara napisał(a)
Jola - ja też podlewam. Mam sporo nowych roślin posadzonych/przesadzonych ale widzę, że i te starsze, które teoretycznie powinny pić korzeniami - nie są w najlepszej formie, że o tych, które dostały przymrozkiem czerwcowym to już nie wspominam nawet
Chyba trzy albo cztery lata temu, w trosce o środowisko i dbałość o wodę, nie podlewałam, wychodząc z założenia, że rośliny muszą sobie radzić. Nie poradziły sobie, dużo roślin straciłam, żałowałam później. Teraz jak trzeba to podlewam i ukrywać tego nie będę. Staram się włączać podlewanie na rabaty po 23ciej, jak jest mniejsze zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwach domowych i zwierzęcych. Miałam początkowo wyrzuty sumienia, że wodę pitną leję w ogród. Ale później zobaczyłam jak bardzo oblegane są myjnie samochodowe w okresie kiedy pyli sosna... I jeszcze się dowiedziałam, że okoliczne żwirownie też wody pitnej używają do płukania żwiru...


Za dużo kasy i siły włożyłam w ogród żeby teraz pozwolić mu uschnąć. Tak więc tak, podlewam. Mam własne ujęcie na ogród. Wszystkie rynny mają rozprowadzenie wody z dachów bezpośrednio pod rośliny. Wody nie marnuję ale jak trzeba to zdecydowanie nie waham się jej użyć. Oby jak najrzadziej była potrzebna. Niestety od trzech tygodni ani kropli z nieba i na radarach też się nie zanosi.
Koło mnie też jest żwirownia ale nie wiem jakiej wody używają. Raczej nie pitnej, bo mają ogromny staw do dyspozycji. Więc logika nakazuje... ale kto ich tam wie.
U mnie na szczęście nie ma żadnych problemów z ciśnieniem wody.
Miłego, chłodniejszego weekendu.

____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:01, 09 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Mogłabym napisać dokładnie to co April.
Właśnie jadę po dodatkowy zbiornik na deszczówkę. Zadaszenie nad psimi kojcami doczekało się rynien to trzeba złapać to co z dachu spadnie jak się wreszcie deszcz trafi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Basieksp 11:35, 09 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
My mamy 5 zbiorników, jeszcze jedna rynna nam została bez zbiornika. Zastanawiamy się nad jakimś dużo większym niż te które mamy. Ale i tak wszystkie dawno już puste u nas. Też podlewam z węża, u nas narazie ciśnienie jest ok.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Makao 12:18, 09 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4303
Deszcz potrzebny. Baaardzo ale mimo wszystko dla nas taka pogoda jest teraz idealna bo po wymianie okien robimy teraz elewację i żadnego parapetu nie mamy obsadzonego. To jeszcze potrwa bo małż klei steropian po pracy więc na razie nie chcemy deszczu.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 20:45, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Cudny kolor ma ta piwonia.
U mnie też część piwonii strajkuje; wyprodukowały tylko liście, takie drobne. Głębokości sadzenia pilnowałam. Podejrzewam, że domagają się bardziej kalorycznego dokarmiania i częstszego podlewania.

Suszy współczuję. Wczesną wiosną marudziłam z powodu nadmiernych opadów, ale kiedy przez 3 tygodnie nie spadła ani kropelka deszczu, to zaczynałam marzyć o opadach.
Dzisiaj marzenie się spełniło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies