Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 00:23, 10 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
U nas nie spadła ani kropla
Kilka kilometrów dalej, w mieście - lało przez godzinę...

U nas chyba rolnicy pól nie podlewają, ciśnienie jest właśnie w nocy. Najgorzej od 17 do 22. Podejrzewam, że wtedy jest pojenie krów i masowe podlewanie upraw przydomowych.

Pomimo podlewania rabat u mnie i tak sucho. Tak jak Zuza napisała.
Trzy małe bodziszki z doniczek P9 dziś posadziłam - zasapałam się kopiąc dołki a nie doły

Zbieranie deszczówki to zacny pomysł, ale co zrobić jak deszczu nie ma tygodniami???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:02, 10 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Magara napisał(a)
U nas nie spadła ani kropla
Kilka kilometrów dalej, w mieście - lało przez godzinę...

U nas chyba rolnicy pól nie podlewają, ciśnienie jest właśnie w nocy. Najgorzej od 17 do 22. Podejrzewam, że wtedy jest pojenie krów i masowe podlewanie upraw przydomowych.

Pomimo podlewania rabat u mnie i tak sucho. Tak jak Zuza napisała.
Trzy małe bodziszki z doniczek P9 dziś posadziłam - zasapałam się kopiąc dołki a nie doły

Zbieranie deszczówki to zacny pomysł, ale co zrobić jak deszczu nie ma tygodniami???


U nas dokładnie tak samo też padało w mieście i jakieś kilka km od nas, ale nie tak długo i deszczu w prognozach nie widać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:45, 10 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Dopisek coś u nas padało w nocy, są ślady i w cieniu trochę mokro, ale chyba nie dużo.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 14:24, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo współczuję z powodu braku deszczu. U nas było podobnie, u nas spadł deszcz, ale dwie wsie wcześniej sucho i ani kropla nie spadła.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mirkaka 14:37, 10 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Magara napisał(a)
No to jeszcze kilka tzw. szerszych kadrów ku pamięci, że jednak lubię swój ogród i marudzę tylko czasami





I nowy kącik "wypoczynkowy"



Przepiękne miejsce, ma potencjał
Doczytałąm że przymrozki miałaś w czerwcu, to straszne co się dzieje z naszym klimatem, trzeba walczyć z tymi przeciwnościami, tak jak teraz z suszą walczymy.
Jak ,roślinki już się trochę pozbierały po przymrozkach?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 21:59, 10 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magarku, melduję zmianę avatarka . Zostanie na dłużej, bo i róże dłużej kwitną
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:27, 10 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
U nas wczoraj po odrobinie trzy razy padało, ale tak, że trawę ledwie zwilżyło wierzchem, pod drzewami sucho na beton. Studnię mamy swoją więc konewkujemy na całego warzywnik i wszystko co w tym sezonie posadzone i jak widzimy, ż coś omdlewa, bo na podlewanie całości czasu brak.
Niestety dzisiaj ani kropli za to słońce i taki wiatr, ze ani grama wilgoci w ziemi nie zostawił. Życzę Wam wszystkim dobrego deszczu jak najszybciej, bo wiem jak wygląda ogród gdy przez trzy miesiące nie spadnie ani kropla wody z nieba i jak wygląda wtedy życie ogrodnika, przerobiłam w ubiegłym roku.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:41, 11 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Basia - u nas w nocy nic Rano przeglądałam prognozy, pokazywało deszcz w poniedziałek w Pomorskim, teraz już nie pokazuje

Asia - dziwne te opady deszczu Niby wiadomo, że zawsze chmura ma swój koniec, ale i tak dziwne

Mirka - dzięki, że mi przypomniałaś jaki miałam zielony trawniczek miesiąc temu po deszczu
Po przymrozkach niestety nic się jeszcze nie pozbierało, ja też nie, bo lista strat niestety się wydłużyła mocno

Aga - zauważyłam, odchoruję ale się przyzwyczaję

Sylwia - u nas też i słońce i wiatr - chyba najgorsze połączenie przy braku opadów Sąsiad próbował się dokopać do wody - nie dał rady. Okoliczne "oczka" wodne - suche. Żab prawie nie słychać a zwykle o tej porze roku spać nie pozwalały
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:51, 11 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Do różnych przeciwności mojego ogrodowego losu doszły mi w tym roku mszyce w foliaku - na paprykach i części pomidorów Niespotykane, podobnie jak przymrozek w czerwcu...
Nie mam pomysłu
Na różach na rabatach robię wieczorem mszycom prysznic szlauchem. Okupuję to życiem, meszki jak wściekłe w tym roku gryzą
Ale w foliaku pozbywanie się mszyc szlauchem nie wchodzi w grę. Rośliny za gorące, woda ze szlaucha za zimna. Opryski eko z cebuli, czosnku etc. testowałam już kilka sezonów wcześniej na bobie - niestety bez spektakularnych efektów.

Gdybyście miały jakiś pomysł - będę wdzięczna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 08:13, 11 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Podobno opryski z wyciągu z pokrzywy działają na mszyce. Parę znajomych ogrodników/ ogrodniczek przysięgało że działa. Ja jeszcze nie próbowałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies