Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

TAR 10:31, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
antracyt napisał(a)

Mleczy też u mnie dostatek

Zaczynam podejrzewać, że mężaty cichaczem forum podczytuje, bo wczoraj ogarnął sprzęt, murawę skosił i nawet większość wertykulatorem przejechał Oby dzisiaj chęci starczyło mu na resztę


____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 19:53, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
antracyt napisał(a)
Jak ja bym chciała, żeby mężaty taką "niunią" dłużej się interesował. Niestety, traktorek od dawna tak na niego nie działa Trawę jak co roku mam po kostki... W weekend u sąsiadów byli znajomi (tacy bardziej ogrodowi) i podobno pochwalili naszą murawę, że taka ekologiczna, bioróżnorodna i widać że rzadko koszona... haha


Ostatnio u Mai w ogrodzie był właśnie temat ekologicznej murawy. I że takie „wymuskane” trawniki są niemodne i bardzo nieekologiczne.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 21:45, 12 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
Hehehe to ja mam bardzo ekologiczny i sie okazuje, ze modny
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:50, 12 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
Dubel
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 20:59, 13 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Ja lubię bioróżnorodność w naszym trawniku, ale czasami po prostu chciałabym, żeby był krótszy niż po kostki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:03, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Madzia - wydaje mi się ogólnie, że pomidory w piwnych kuflach to dobry patent. Ale faktycznie trzeba dziurek nawiercić dużo. Szykując się do wysiewania, w swojej naiwności uznałam, że wezmę drucik, nagrzeję go nad świeczką i zrobię dziurki. Nie dało rady. DT z wiertarą był konieczny Czemu odpuściłam wiercenia boczne - nie mam pojęcia

Truskawki - póki co, bez ściółki.

Zuza - ja bym się wcale nie zdziwiła gdyby cichacze podczytywacze się na forum zdarzali

TARcia - ja trochę żałuję, że do maty się nie przekonałam. Ale trudno, będę cierpieć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:15, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Ku pamięci - ogrodowałam cały dzień. Wydaje mi się, że nic nie zrobiłam konkretnego, a zmęczona jestem jak pies. Nawet zdjęć za bardzo nie mam.
Po kilku ciepłych dniach i mizernych deszczach, wszystko ruszyło. Brzozy się zielenią, chwasty też
W zeszłym tygodniu udało się zrobić wertykulację tego co nazywamy trawnikiem
Sadzone jesienią tulipany - znowu okazały się czerwone Mam jakiegoś gigantycznego pecha tulipanowego
Zeszłoroczne, które okazały się czerwone, a miały nimi nie być, posadziłam pod żywopłocik, który ma osłaniać foliak. Więcej miejsca na czerwone tulipany tam nie mam
Obiecałam sobie, że jeszcze raz jesienią w tulipany zainwestuję, ale nie biedronkowe i zakończę tą rosyjską ruletkę

Szafirki - to jest przyszłość, nie zawodzą




____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 00:21, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Fajowe szafiry .
Ja czerwone tulipany lubię, ale rozumiem rozczarowanie. Unikam biedry od czasu kupienia oszukanych EE.
Moje doświadczenie tulipanowe jest takie: najlepsze egzemplarze i takie, jak deklarowane kupiłam zawsze jako cebule na sztuki na wyprzedażach w sklepach budowlanych .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 09:36, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Podczytałam o Twoich pomidorach mojemu eM i podpowiedział, że może źle je podlewałaś. On swoje ma na takich podstawkach i jak miął je popikowane podlewał od dołu, nalewał wodę do tej podstawki, jakoś tak. Muszę go podpytać dokładnie jak i kiedy, bo wczoraj bardzo późno już było i tak na szybko mi o tym wspomniał.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:14, 15 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Judith - zrobiło się chłodniej, czerwone tulipany stały się mniej czerwone To je ratuje przed kompostownikiem, tym bardziej, że zaraz ma być jeszcze chłodniej... Na tulipany nie mam pomysłu, albo raczej mam sto pomysłów na minutę. Dzisiejszy jest taki, że tylko botaniczne będę sadzić

Basia - na pewno źle podlewałam Inaczej by nie padły Namów proszę swojego eMa na krótki poradnik pomidorowy Kiedy pikować, jak podlewać, w jakich temperaturach do foliaka etc. Jemu wychodzi, niech się podzieli wiedzą Niby w necie takich wiadomości wszędzie pełno, ale ja to bym wolała wiarygodne źródło
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies