Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Alija 11:17, 16 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8729
Nie widzę różnicy, pokrój kolumnowy, więc wygląda na to, że to Amanogawy.
Amanogawa bardzo ładna, w dodatku mało miejsca zajmuje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
TAR 11:29, 16 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Piekna masz te magnolie, jak w nastepnym sezonie znajde miejsce to moze tez sobie Gienie sprawie. Na razie mam sporo innych dla ktorych musze miejscowek poszukac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
MartaCho 11:44, 16 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Ta z lewej może jednak okazać się być przystojnym Kanzanem, jeśli bardziej rozłoży koronę w lejek. Choć faktycznie może trochę ciemniejsze listki powinna mieć, hmmm...
Ta szczupła, wysoka piękność po prawej to na pewno pani Amanogawa
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Gruszka_na_w... 17:43, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Poletko szafirkowe masz rzeczywiście tłuściutkie. Nic tylko dać im więcej pola do popisu. Kwitnące drzewka też mocno podbijają wiosenny klimat w ogrodzie.
Na wiśniach ozdobnych znam się słabo. Nie pomogę w identyfikacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margo2 22:00, 16 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 790
Też bym poczekała z rok z oceną.
Takie młode drzewka mogą jeszcze nie mieć prawdziwych kwiatów.
Czytałam o kosiarce.
Ja też mam spalinową, głośna, ale chyba posiadacze działek musza przeboleć od czasu do czasu takie hałasy.
Ja staram się nie kosic w niedzielę, bo uważam, że niedziela to dzień spokoju i ciszy. Pracuję w ogrodzie tak, żeby ludziom nie przeszkadzać.
Za to też zaczynam rozglądać się za akumulatorowym wertykulatorem.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Magara 00:30, 17 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Dziewczyny, i mnie się wydaje, że różnic w tych wiśniach brak Dzięki, że zajrzałyście i się wypowiedziałyście

TARCIA - moja Gienka przedcovidowa Czyli 4 lata ma Pamiętam dobrze jak była kupowana na Kowalach z okazji dnia kobiet za 80 zeta a potem jak z nią uciekaliśmy na działkę bo pojawiły się plotki o zakazach przemieszczania się Czas szybko leci, a ceny roślin przedcovidowe nie wracają Miejsce dla swoich znajdziesz, a jak Cię znam to i jeszcze kilka innych wciśniesz

Marta - zaburzyłaś A z drugiej strony - co posadzone to posadzone. Dziś czytałam, żeby nie ciąć ani Kanzana na tym etapie ani Amonagawy. Niech zatem rosną obie sztuki, czas pokaże

Haniu - poletka szafirkowe u mnie wszystkie tłuściutkie i bardzo je lubię To pewniaki wiosenne Mam jeszcze 50 cebulek z misy z tarasu, też muszę je gdzieś upchnąć na rabatach

Gosia-Margo - poczekać z wiśniami mogę bo nie mam wyjścia
U nas w niedzielę nikt nie kosi. Działki z założenia są letniskowe. Wiele osób przyjeżdża tylko na weekendy. Koszą w soboty, no bo kiedy mają kosić? W niedzielę każdy chce odpocząć. My jesteśmy na stałe to możemy sobie termin koszenia wybrać, oczywiście o ile pogoda pozwoli
Wertykulator aku zasadniczo wybrany już mamy Postanowiliśmy zejść z marki (pewnie i jakości) ale dostosować do sprzętów aku, które już mamy. Wertykulator jest w użyciu raz w roku, góra dwa (jak czas i pogoda pozwoli), nie ma co się napinać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 10:10, 17 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Wpadłam wczoraj na chwilę do szkółki w Kórniku na rekonesans i ceny drzewek wszelakich mnie zdumiały. Dobrze, że szkielet ogrodu mam już obsadzony.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rumianka 10:11, 17 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Daguś, napisałam u siebie o dzieleniu pierwiosnków, jeżeli chcesz, mogę Ci wysłać kilka sztuk.... Drzewka kwitnące w Twoim ogrodzie wołają o podziwianie, co niniejszym czynię U mnie kwitną jedynie śliwy wiśniowe Nigra, no i jarząby Flanrock pokazują pąki. Szafirkowe poletko bardzo ukokliwe...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
TAR 11:49, 17 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
antracyt napisał(a)
Wpadłam wczoraj na chwilę do szkółki w Kórniku na rekonesans i ceny drzewek wszelakich mnie zdumiały. Dobrze, że szkielet ogrodu mam już obsadzony.


No mnie tez zszokowaly podwyżki, na szczescie drzew juz nie musze kupowac, zostalo mi srednie i niskie pietro. Na pewno musze dokupic kilka iglakow, moze sosen ktore sie wybarwiaja na zime, jakies swierki. Ale nie za duzo.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 21:11, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)
Wpadłam wczoraj na chwilę do szkółki w Kórniku na rekonesans i ceny drzewek wszelakich mnie zdumiały. Dobrze, że szkielet ogrodu mam już obsadzony.

Zuza, to ta szkółka jeszcze żyje?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies