Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

UrsaMaior 23:42, 17 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8791
Ja tak kiedyś naparstnicę powyrywałam Może za dobrze pieliłaś?
____________________
ogród pod lasem
Magara 00:42, 18 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Iza, tak to jest jak się pieli a jednocześnie myśli o niebieskich migdałach albo o ogrodach niektórych Koleżanek

A tak serio to jeszcze moja młoda dusza nie dojrzała do zakładania okularów przy pracach ogrodowych, więc założyłam, że to odrosty rogownicy kutnerowatej Przy którymś kolejnym wyrwaniu zaczęłam kminić, że to co wyrywam ma korzonek własny Później doszedł węch - nie mój przecież, bo go nie mam, ale sąsiadki - lawenda jak żywa Kilka zostało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 02:01, 18 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43342
Magara napisał(a)
No i jeszcze takie cudo:


Wysiała mi się lawenda

Zorientowałam się, że to lawenda jak 3/4 siewek wyrwałam

Czemu się wcześniej nie wysiewała???

Też mi się wysiała taka jedna odmiana więc skrupulatnie przeniosłam małe siewki żeby nie zniszczyć i żeby podrosły
Do skrzyni warzywnej…..rosna tam do dzisiaj….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Helen 08:29, 18 maj 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
Daguś, bardzo mi się podoba Twój pomylony powojnik. Na jakim stanowisku masz go posadzonego? Półcienistym? I jaką masz tam
wilgotność gleby?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 09:08, 18 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Pierwsze siewki lawendy też tak potraktowałam. Teraz już wiem jak wyglądają i zostawiam w spokoju, aż nabiorą masy
W tym roku odkryłam w kostce tarasowej siewki hyzopu. Po wyrwaniu połowy zorientowałam się, że "pośmierdują" w charakterystyczny sposób
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:41, 18 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
U mnie lawenda wysiewa się na polbruku, w szczelinach, trudno ją przesadzić by nie uszkodzić. Dlatego jedna tak sobie rośnie u mnie w takim kącie już kilka lat
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 09:54, 18 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
To ja tak wypieliłam chyba ze dwa lata temu siewki carexa Spring . Jak już miałam wyrwać ostatnią to mnie olśniło .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 19:05, 18 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
moj maz wyplewil ostatnio wszystkie siewki werbeny patagonskiej ale tylko dlatego, ze sama zapomnialam, ze ja mialam tam posadzoną gdzie robil porzadki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:50, 18 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Helen - trudne pytania zadajesz Mój n/n powojnik (podejrzewany, że może być Miss bateman) rośnie przy pergoli, która jest ścianą tarasu. Z jednej strony ma słońce od rana do południa. Z drugiej ma słońce gdzieś od 14tej do wieczora, ale to jest słońce zza drzew. Nogi ma zacienione bo tam masa innych bylin rośnie. Nie mam pojęcia czy ma tam mokro. Nie sprawdzam bo jest tak gęsto, że nie ma jak wejść. Ale obstawiam, że raczej nie za bardzo. To rabata przy domu, podlewam jak muszę tj. jak widzę, że jest już ciężko roślinom. Podlewam z konewki.

Pocieszyłyście mnie z tymi siewkami Czyli nie jestem jakaś straszna niemota Chociaż nie mogę zrozumieć czemu ta lawenda akurat teraz się wysiała a wcześniej nie... Kminią te rośliny czy im dobrze w danym miejscu czy jak??? Kojarzę, że Toszka kiedyś pisała o wysiewającej się lawendzie.

TARcia - pożycz męża Siewki werbeny są takie maluśkie, że jubilera do nich trzeba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:55, 18 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Moja ulubiona rabata na dziś, irysy są mega, nie mogę się napatrzeć:

Gdyby Gienka nie przemarzła byłoby fajniej


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies