Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 11:43, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
LIDKA napisał(a)
Pati przyszłam Ci powiedziec o mauzerze.
Mój sąsiad ma go na bloczkach ok 1 m nad ziemią.
Jakoś podłączył linie kroplujące do kranika.
Nie ma pompy elektrycznej a woda kapie linią pod tuje.
Może u Ciebie da się coś wykombinować.

Dzięki! Jakoś nie wpadłam na nie do tej pory. Przyda mi się to rozwiazanie w pierwszej kolejności w tunelu foliowym z pomidorami. Mamy dość chodzenia i podlewania konewką. Opowiedziałam nawet mężowi o tym rozwiązaniu co Ania niżej powiedziała (z pompką na baterię), to tak się zaangażował, że rozkminkę już miał, żeby jakiś jeden panel fotowoltaiczny i małą baterię podłączyć. Chyba chce on przekombinować zanadto. Raczej dopiero na wiosnę ogarniemy sprawę, a teraz dociągniemy ten sezon z konewką. Jak już podpytam Anię kiedyś o pompkę i wszystko podłączymy to cyknę foty i wrzucę tutaj (wiosną).

P.S. O Twoim pytaniu odnośnie jak połączyć rabatę jedną z drugą, aby było ładne przejście pamiętam, lecz odpowiedz wymaga czasu (zrobienie rysunku + mam pewne piny zapisane).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:45, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Wiaan napisał(a)
Patrycja widziałam, że zamówiłaś jeżówkę Magnus. U mnie się nieźle wysiała, jak będziesz chciała tego uniknąć musiałabyś ścinać kwiaty z nasionami.
Ja swoje w tym roku trochę zaniedbałam, to znaczy nie wycinałam przekwitniętych kwiatów ale tym razem zetnę wszystkie kwiaty aby już się nie siała bo zdominuje mi rabatę

Jak dla mnie na początek ta informacja bardzo na plus. Kupiłam tylko 4 sztuki, co się wysieje to pójdzie na inne rabaty zapewne.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 11:49, 20 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Byłam właśnie na 8-ej stronie Twojej wizytówki. Tam gdzie masz pas hortensji to Gracillimusy masz teraz po boku z lewej strony zdjęcia koło jeżówek różowych?


Nie to są miskanty Morning light
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 11:56, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
An_na napisał(a)

Mam Oriental dancer. Rośnie tak do 50cm.

Właśnie wróciłam do tego zdjęcia i piękny jest. Z drugiej strony waham się z niskimi rozchodnikami mimo iż to krawędź rabaty, bo dziewczyny podpowiadają, że wsród hakonechloa może być zbyt mało widoczny przez swoją wysokość.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:59, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
anuska2507 napisał(a)
Zobacz jeszcze rozchodnik Thunderhead - kwitnie na purpurowo, choć wydaje mi się, że zakwita trochę póżniej niż inne odmiany.


Liście to on ma przed kwitnieniem mocno zielone czy bordo? Po zdjęciach googla trudno to zdiagnozować.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 12:09, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Dorii napisał(a)
Molinia to chyba nie jest, inne źdźbła. Chyba że to tak na tym zdjęciu wyglądają.

A nie wrósł ci w nią jakiś chwast?


Masz nosa. Oddzwonili jeszcze raz z tego miejsca gdzie kupowałam i zasugerowali jednak to samo co Ty, bo ktoś inny zerknął też na foto jakie przesłałam. Mam spróbować oczyścić. Być może jak była siana trawa to zawieruszyło się nasionko wiechliny czy innej trawy z naszej mieszanki lub było już w ziemi pochodzącej z sadzonki. Zasugerowano mi wykopanie i oddzielenie tych innych wyglądem.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 12:35, 20 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5292
Rozchodnik Thunderhead zanim zakwitnie ma mocno zielone liście, dopiero jak buduje kwiat przebarwiają się. Kwiat piękny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gruszka_na_w... 13:06, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Wiolka5_7 napisał(a)




Gracillimus oryginalny zakwitnąć może końcem października, kwiatostan taki sobie.
Teraz kwitną oszukane Gracki


Ta teoria nie w każdym ogrodzie się sprawdza. U mnie nie. Z Gracilismusami mylone są Grazielle. Mam u siebie oba miskanty i da się je odróżnić. Stąd wiem, że termin kwitnienia gracków zależny jest od stanowiska. Na niektórych stanowiskach zaczynają u mnie już tworzyć kwiatostan, a na innych jeszcze nie. Tak jest co roku. I z pewnością nie są to pomylone gracki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kontonaogrod 13:09, 20 wrz 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1837
Pompę którą mam w mauzerze to taka:

https://allegro.pl/oferta/aku-pompa-ogrodowa-do-wody-gardenpump-18v-bosch-14275810657

nie trzeba żadnego panela fotowoltaicznego, bo baterię bierzesz do domu i ładujesz ładowarką z gniazdka, a wystarcza mi na kilka tygodni podlewania więc nie jest źle
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
MagdaLenka 15:25, 20 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 842
Wstawiłam u siebie zdjęcia miskantów. Czy ktoś mógłby ocenić, czy to Gracillimusy, czy jakaś inna odmiana?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies