Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

edi75 08:47, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2124
Patrycja u Ciebie chyba kiedyś czytałam o borówkach...odmianach. Jakie wybrać?
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 09:17, 21 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
edi75 napisał(a)
Patrycja u Ciebie chyba kiedyś czytałam o borówkach...odmianach. Jakie wybrać?


Zależy co dla Ciebie jest najważniejsze. Jeśli jedzenie zbiorów na świeżo jak najdłużej to proponuje, abyś wybrała 3 odmiany według terminu owocowania - wczesną, średnią i późną. Jeśli chcesz robić sobie np. dżemy to weź odmianę, która ma widełki owocowania krótkie, czyli większość zbioru w jednym terminie (tutaj warto sprawdzić jaką odmianę sadzą plantatorzy) i jaki jest uzysk kilogramowy z krzaka. Możesz też tak jak ja patrzeć na preferencje wielkości owocu i smaku. Ja stawiam na najwiecej krzaków Chandlera i dorzucam po kilka Bonusa oraz Bluecropa.

Edit: link do tabeli z terminami owocowania https://kielkowski-szkolka.pl/tabela-terminow-owocowania-borowki-amerykanskiej
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
edi75 09:28, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2124
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Zależy co dla Ciebie jest najważniejsze. Jeśli jedzenie zbiorów na świeżo jak najdłużej to proponuje, abyś wybrała 3 odmiany według terminu owocowania - wczesną, średnią i późną. Jeśli chcesz robić sobie np. dżemy to weź odmianę, która ma widełki owocowania krótkie, czyli większość zbioru w jednym terminie (tutaj warto sprawdzić jaką odmianę sadzą plantatorzy) i jaki jest uzysk kilogramowy z krzaka. Możesz też tak jak ja patrzeć na preferencje wielkości owocu i smaku. Ja stawiam na najwiecej krzaków Chandlera i dorzucam po kilka Bonusa oraz Bluecropa.

Edit: link do tabeli z terminami owocowania https://kielkowski-szkolka.pl/tabela-terminow-owocowania-borowki-amerykanskiej

Dziękuję
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
April 09:57, 21 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Ja chyba też skorzystam z linku o borówkach bo moje poletko się mocno postarzało. Poza tym tak wszystko wokół porosło że chyba muszę poszukać miejscówki z większą ilością światła. W tym roku było tak sucho, że mimo podlewania i masy owoców, nie było co jeść bo nie urosły.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Patrycja_KG_Lu 15:02, 21 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
April napisał(a)
Ja chyba też skorzystam z linku o borówkach bo moje poletko się mocno postarzało. Poza tym tak wszystko wokół porosło że chyba muszę poszukać miejscówki z większą ilością światła. W tym roku było tak sucho, że mimo podlewania i masy owoców, nie było co jeść bo nie urosły.


A cięłaś w tym roku je?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 23:57, 21 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Patrycja, u Ciebie ciężko być na bieżąco
Poczytaj o rozchodnikach kaukaskich - w pięknych kolorach są, bardzo niskie ale na obwódkę w sam raz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
NowaKiKi 09:38, 22 wrz 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 610
Patrycja, jak projektowalas rabatę wzdłuż podjazdu , ta waska, to jakie średnicę zakładałaś dla seslerii i szalwi?
Ty w końcu kupiłaś caradona Compact?
I ostatnie pytanie, jakie kuliste zimozielone krzewy kupiłaś?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
DariaB 11:18, 22 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Jakbyś chciała gratis oddawać to ja przyjmę Bardzo ładne sadzonki hakone i nie drogie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 11:25, 22 wrz 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5292
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Filmik, o którym mówiła Dori i spisałam wcześniej z niego listę odmian.


Teraz widzę czyje to filmiki, bardzo lubię wszystkie od nich przegląd traw świetny.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
April 11:46, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


A cięłaś w tym roku je?


Ja nigdy nie cięłam. Ups...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies