Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 15:31, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
Przyszły szałwie Caradonna i kocimiętka Six Hills Giant do rozmnażalnika.

Jeżówki Magnus.

Hakonechloa Greenhills ciekawie zapakowana i dorzucili jakiegoś kota w prezencie



____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 15:33, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
Kontonaogrod napisał(a)
Pompę którą mam w mauzerze to taka:

https://allegro.pl/oferta/aku-pompa-ogrodowa-do-wody-gardenpump-18v-bosch-14275810657

nie trzeba żadnego panela fotowoltaicznego, bo baterię bierzesz do domu i ładujesz ładowarką z gniazdka, a wystarcza mi na kilka tygodni podlewania więc nie jest źle

Dziękuje. Starcza naprawdę na długo bateria.
Co masz rozłożone w tunelu dokładnie? Jedna linia pod jeden rząd pomidorów?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 16:12, 20 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1018
Hakonechloa Greenhills piękne sadzonki. Skąd zamawiałaś?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 16:29, 20 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
Angelika95 napisał(a)
Hakonechloa Greenhills piękne sadzonki. Skąd zamawiałaś?

Zamawiałam po 14,90 zł na Allegro ze smartem od jakiegoś użytkownika krzysztof_yz15. Jak przyszły to były ologowane jako firma „Zielonym do góry”. Natomiast na ich stronie jest oznaczona jako niedostępna po 12 zł/szt.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 16:47, 20 wrz 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Ładna. A jak się przebarwia późną jesienią?


Jest taka jak na fotkach
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Makao 17:49, 20 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Zamawiałam po 14,90 zł na Allegro ze smartem od jakiegoś użytkownika krzysztof_yz15. Jak przyszły to były ologowane jako firma „Zielonym do góry”. Natomiast na ich stronie jest oznaczona jako niedostępna po 12 zł/szt.

Znam tych zielonym do góry. Deski na opuchlaki od nich brałam. Super kontakt. Bardzo pomocni.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kordina 20:28, 20 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Ha, ha, gratis najlepszy ale sadzonki zacne, wyrośnięte.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kontonaogrod 21:15, 20 wrz 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1830
Kot super. Hakonki sobie zamowie, dzieki za namiar

Z pompy podlewam z węża. Do linii kroplujacej wystarczy grawitacja, mauzery podniesione na paletach.

Bateria padnie po 3-4 dniach podlewania ogrodu w upaly po 1-2h dziennie, ale zeby podlac tunel co 2gi dzien wystarcza na calkiem dlugo.

Pozdrawiam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
LIDKA 23:01, 20 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7275
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ta teoria nie w każdym ogrodzie się sprawdza. U mnie nie. Z Gracilismusami mylone są Grazielle. Mam u siebie oba miskanty i da się je odróżnić. Stąd wiem, że termin kwitnienia gracków zależny jest od stanowiska. Na niektórych stanowiskach zaczynają u mnie już tworzyć kwiatostan, a na innych jeszcze nie. Tak jest co roku. I z pewnością nie są to pomylone gracki.


Hania. Mam podobne obserwacje co do miscantów.
moje gracki rosną w glinie i kamieniu, maja wystawę południową i basen blisko który noca też oddaje ciepło. Mam je od znanego chodowcy. Bede się chyba upierać że to gracki. Nie zgadzam się z teorią że nie kwitną lub kwitna dopiero w październiku.


Juz sie przekonałam że wiele roślin rośnie większych niz w opisach.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kontonaogrod 06:54, 21 wrz 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1830
U mnie też inaczej kwitną te same gracki i ML, kupione w tym samym czasie od jednego szkółkarza, ale rosnące u mnie w pełnym słońcu i półcieniu. Te które rosną blisko domu maja mniej wody i kwitną wcześniej. W tym roku długa ciepła jesień a gracki się nie zbierają do kwitnienia, może nie zakwitną wcale - wolę je jak nie kwitną
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies