Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 17:17, 03 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Zobacz jakie Ania z „Działka w górach…” wrzuciła brzozy z zakupów i jaką cenę.
Zaraz zobaczę, nie chcę kasy wyrzucać w błoto.

Wczoraj Ci odpisałem odnośnie rabaty, ale pewnie ciężko Ci znaleźć czas

Edit:
Faktycznie cena rewelacyjna. Ale daleko do mnie. Póki co mam czas na szukanie. Tylko przez neta mogą wcisnąć krzywe.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:34, 03 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Jeszcze dzisiejsze zakupy:

Miskant chiński Kleine Silberspinne

Borówka amerykańska Brigitta (średniopóźna)

Borówka amerykańska Spartan (wczesna)

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 23:54, 03 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Jakie średnice dla prosa założyłeś, że Ci się 7 szt. mieściło?

Moja propozycja (1 kratka to 50 cm):

W szarym kwadracie jeśli dałoby radę (opady śniegu z dachu) to można coś cisowego dać (kula, kwadrat) lub jakiś element wodny/poidełko dla ptaków na podwyższeniu. Ewentualnie te 2 lub nawet 3 szałwie koło niego zamienić na jeżówki. Ja dostałam podpowiedz u siebie, że akurat jeżówki będą kwitnąć po szałwiach, więc to sezon koloru na rabacie wydłuży.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 08:53, 04 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jakie średnice dla prosa założyłeś, że Ci się 7 szt. mieściło?

Moja propozycja (1 kratka to 50 cm):

W szarym kwadracie jeśli dałoby radę (opady śniegu z dachu) to można coś cisowego dać (kula, kwadrat) lub jakiś element wodny/poidełko dla ptaków na podwyższeniu. Ewentualnie te 2 lub nawet 3 szałwie koło niego zamienić na jeżówki. Ja dostałam podpowiedz u siebie, że akurat jeżówki będą kwitnąć po szałwiach, więc to sezon koloru na rabacie wydłuży.
Widzisz całkiem inaczej teraz, nie w rzędach Tylko ta szałwia (70 cm wysokości) z przodu zasłoni trochę seslerię (50 cm wysokości)?
Proso co 70 cm i w pierwszej wersji też 5 sztuk planowałem.
Z tymi jeżówkami też czytałem i kupiłem 2 nowe odmiany. Jednak niezbyt wysokie, bo 45-50 cm. Może i tu wcisnę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 08:58, 04 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Zastanawiam się, czy lawenda stała się niemodna?? Przestaję ją widzieć w kompozycjach. Niekiedy trafi się jako szpaler wzdłuż tarasu, czy chodnika.

Jeszcze 2 lata temu byłem pewien, że dam ją w różnych miejscach jako element łączący cały ogród.
A teraz nie mam jej w planowanych rabatach.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 09:07, 04 paź 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Mi lawenda też się bardzo podobała, ale odkąd mam ją u siebie to widzę, że jest wiele lepszych roślin, takich które dłużej kwitną. Aczkolwiek lawenda nadal mi się podoba, jest dla mnie taka romantyczna, u mnie jest młoda, zobaczę jak będzie wyglądała w zimie i po zimie, bo widywałam krzaczki, które zimą zdobiły, a widywałam też takie, które straszyły.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 14:13, 04 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Marcin89 napisał(a)
Widzisz całkiem inaczej teraz, nie w rzędach Tylko ta szałwia (70 cm wysokości) z przodu zasłoni trochę seslerię (50 cm wysokości)?
Proso co 70 cm i w pierwszej wersji też 5 sztuk planowałem.
Z tymi jeżówkami też czytałem i kupiłem 2 nowe odmiany. Jednak niezbyt wysokie, bo 45-50 cm. Może i tu wcisnę.


To może poprzestawiaj sobie inaczej dobierając wysokościami. Jest też Caradonna Compact niższa od Caradonny, a kolor ten sam.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 14:14, 04 paź 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Ja lawendę dam w piwoniowej rabacie (blisko hamaka/ławeczki) i w pobliżu warzywnika. W innych miejscach mi na razie nie pasowała.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
NowaKiKi 15:36, 04 paź 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 650
Super kompozycja wyszla Patrycji, bardzo mi się podoba, mas talent, ja nie ogarniam zeby kompozycja ładnie wyszla.
U siebie mecze juz kilkanaście opcji, rysuje, jak mi się jie podoba to zgniatam papier i wyrzucam wkurzona .

Marcin a inne odmiany szałwii brałeś pod uwage??
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 16:25, 04 paź 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


To może poprzestawiaj sobie inaczej dobierając wysokościami. Jest też Caradonna Compact niższa od Caradonny, a kolor ten sam.
Nie chcę już kolejnej odmiany, zbierałem te co mam. Niska nn i Caradonna.

Ale ta mniejsza jest zbyt mała przy seslerii.

Co do Twojej koncepcji - czy na środku (czarne) mógłby być pojedynczy cis? Mam akurat jeden kolumnowy. Ale chyba ciężko będzie zrobić stożek?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies