Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Migawki z Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z Rodos

Kordina 17:34, 06 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mój podagrycznik (jaki mój!? jaki mój!? ) rozpracowałam siedząc na stołeczku z małą łopatką, wykopując pajęczynę korzonków najlepiej po deszczu, "szłam" z łopatką wzdłuż korzenia i wykopałam w ten sposób całe dwie rabaty. Zrobiłam to 2x a teraz jak tylko moje oczy ujrzą coś podejrzanego, natychmiast rzucam się
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
tulucy 19:26, 06 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mary napisał(a)

Czy dobrze zrozumiałam, że z tych cebulek i nasionek ode mnie wyrosły Ci szafirki?
Bardzo dziwne, bo jedyne szafirki jakie u mnie rosną to zielone Green Pearl. Jest ich niewiele i rosną po przeciwnej stronie domu.
Nie mam pojęcia, jak to się mogło stać.


Mary, możliwe, że szafirki były moje, a cebulice jeszcze nie kwitły, więc ich nie widziałam. No i już raczej na pewno nie zobaczę.

Martka napisał(a)
Podagrycznik można ograniczyć usuwaniem kłączy i żyzna, pulchna ziemia też go trochę powstrzymuje. Trudna to walka, ale dasz radę 


Jak do tej pory to miałam z nim same wygrane boje i nawet nie dopuszczam myśli, że może być inaczej. Ale praca to żmudna.



mrokasia napisał(a)
Ja mam podagrycznik w borówkach, przyjechał razem z jedną od teściowej. Wyrywam, wyrywam, wyrywam. Całe szczęście nie polazł w inne miejsca.
Judith napisał(a)
Podagrycznik od teściowej... Przypadek? - nie sądzę?

Ja tam też w przypadki nie wierzę... Może akurat żeś czymś podpadła wtedy teściowej? Wiesz, podświadomość i te sprawy


Kordina napisał(a)
Mój podagrycznik (jaki mój!? jaki mój!? ) rozpracowałam siedząc na stołeczku z małą łopatką, wykopując pajęczynę korzonków najlepiej po deszczu, "szłam" z łopatką wzdłuż korzenia i wykopałam w ten sposób całe dwie rabaty. Zrobiłam to 2x a teraz jak tylko moje oczy ujrzą coś podejrzanego, natychmiast rzucam się


Pracowałam podobnie, ale siedząc w wykopie takim 30 - 40 cm głębokości, bo u mnie tak głęboko szły korzenie nawet. No i nie po deszczu, bo wtedy miałam tam gliniaste bajorko. W sumie może szkoda, miałabym SPA błotne... przebieranie łopatką, małymi widełkami... wybieranie każdego podejrzanego korzonka. A to podobno takie zdrowe zielsko, ehhh.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 22:24, 06 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
A zobacz - ile kosztuje podagrycznik na All...o, że też swojego nie sprzedałam, wreszcie majątku bym się dorobiła
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 23:18, 20 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Lucy, jak tam działeczka?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 16:44, 28 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Czołem wszem i wobec

Nie ma mnie nigdzie, bo doba jakąś cholernie krotka się zrobiła.

Na działkę zaglądam rzadko, nie mam kiedy.

Wpadło mi szykowanie remontu w mieszkaniu kuzyna. I różne takie.

Ale trochę późnej wiosny osiedlowej mam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 16:54, 28 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42268
No wlasnie myślałam co u ciebie…. A u ciebie … kwiatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 17:32, 28 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jeszcze migawki z balkonu... siatka jest przyszłościowa, zabezpiecza balkon kotom, które będą... kiedyś. Ale dzięki niej mogę puścić pnącze (wy ralam kobeę). No i nie mam na balkonie niechcianych gości, bo gołębie nie dają jej rady.
Ciasno, ale kolorowo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 17:37, 28 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Petunie wybierałam kwitnące. Dobrane do koloru tej pelargonii angielskiej.



A wyszło tak... im więcej kwiatów, tym bardziej żółte.


I szerszy kadr
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:42, 28 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Każde Migawki mile widziane
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 11:49, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Jak fajnie, że chociaż chwilę znalazłaś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies