Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Migawki z Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z Rodos

tulucy 21:41, 19 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Wracam do formy, dochodze do siebie

Pierwszy raz w życiu popełniłam syrop z kwiatów czarnego bzu. Stygnie.

A konfitura z czereśni się pasteryzuje.
Jeżdżę teraz trochę do cioci na wieś... tam mega odpoczywam, nawet jeśli jestem krótko i intensywnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 22:24, 19 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Lucy, miło, że znalazłaś chwilkę na O
Z jakiego przepisu robiłaś? Wyszedł Ci bardzo słodki? Korcił mnie mocno. My uwielbiamy wersję z Ikei Ale w Ikei jest taki mocno kwaskowaty.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 22:32, 19 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10346
Syropu z kwiatów bzu jeszcze nigdy nie robiłam kiedyś znalazłam syrop z kwiatów lipy, może sobie coś w tym roku zrobię na zimę, na przeziębienie jak znalazł zawsze mam sok z czarnego bzu ale z owoców, jak dla mnie bardzo dobry na przeziębienie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:21, 19 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
tulucy napisał(a)
Wracam do formy, dochodze do siebie



Lucy

Przepis zapodaj, może się skuszę Robiłam raz sok z kwiatów czarnego bzu, do dziś mi kilka słoiczków zostało - jakiś za bardzo perfumowany w zapachu wyszedł...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Patrycja_KG_Lu 02:18, 20 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Rojodziejowa napisał(a)
Lucy, miło, że znalazłaś chwilkę na O
Z jakiego przepisu robiłaś? Wyszedł Ci bardzo słodki? Korcił mnie mocno. My uwielbiamy wersję z Ikei Ale w Ikei jest taki mocno kwaskowaty.


Ja w tym roku robiłam po raz pierwszy. W przepisie z którego korzystałam były też cytryny. Z tego co patrzyłam to ten z Ikea też ma sok z cytryny, a do tego regulator kwasowości - E330, stąd więc pewnie ta kwasowość.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
tulucy 10:48, 20 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Dziewczęta ja jak zwykle trzymam się przepisów trochę lekceważąco i robię na oko.
Ale miałam ok 20 baldachów (w przeliczeniu, bo miałam więcej, ale małych), do tego poszło ok 2,5l wody, 2 kg cukru i 4 cytryny. I za poradą mojej cioci, która co roku robi twn syrop, dodałam parę gałązek mięty.

Najpierw zalałam wrzątkiem dobrze oskubane z gałązek kwiatki. I mietę. I odstawiłam na prawie dobę, bo zalałam wieczorem, a rano musiałam niestety iść do pracy. Podobno minimum to odstawienie na 12 godzin. Kwiaty na surowo są trujące, temperatura neutralizuje toksynę. Następnego dnia odcedziłam wywar, dodałam do niego cukier i przecedzony sok z cytryn, doprowadziłam do momentu wrzenia (ciągle mieszając, żeby cukier się rozpuścił i nie przypalił przypadkiem). I gorący do słoiczķów.

Czuję pewien dyskomfort, jako że nie miałam identycznych sloiczków. Ale trudno...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 11:53, 20 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10346
Z kwiatów nie robiłam, raz tylko nalewkę, też ma trochę taki zapach ale z owoców sok robię i on jakoś specjalnie też mi nie smakuje ale jest zdrowy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 13:21, 20 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
tulucy napisał(a)


Czuję pewien dyskomfort, jako że nie miałam identycznych sloiczków. Ale trudno...


Ja mogę przygarnąć te wszystkie niepasujące słoiczki (z zawartością, rzecz jasna), które budzą Twój dyskomfort. Co masz się męczyć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 13:26, 20 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Basieksp napisał(a)
Z kwiatów nie robiłam, raz tylko nalewkę, też ma trochę taki zapach ale z owoców sok robię i on jakoś specjalnie też mi nie smakuje ale jest zdrowy


Zapaszek to ma dość specyficzny ta roślinka... myślałam najpierw, że mi jakiś kotek torbę oblał... a w mieszkaniu to na balkonie musiałam trzymać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:27, 20 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
mrokasia napisał(a)


Ja mogę przygarnąć te wszystkie niepasujące słoiczki (z zawartością, rzecz jasna), które budzą Twój dyskomfort. Co masz się męczyć .

Ojtam ojtam, wytrzymam... Ale poczęstować też mogę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies