Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 12:58, 18 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Narsilia napisał(a)
Tar super że reagujesz i dbasz o zwierzęta , ptaki, gady i owady tutaj masz mój wielki szacunek , rozumiem cię doskonale bo w rozmowach wszyscy są eko ale to tylko dlatego że to jest modne i trendy jak już mają faktycznie oszczędzać wodę, uważać na drodze na zwierzęta , nie wypalać traw itd to już jest niewygodne , albo nawet śmieją się i szydzą , co jest bardzo bardzo przykre bo do natury trzeba mieć respekt.


Dzieki wiesz, po mnie to juz spływa, ze traktuja mnie jak wariatke. Kazdy chcialby miec cisze spokoj, las za plotem, spiew ptakow i kumkanie zab ale nie u siebie, najlepiej u sasiadow. Mnie rozwalila jedna sasiadka proszac mnie bym swoich drzew nie wycinala, bo to taki kojacy widok, przy czym swoja dzialke oproznila z drzew do zera. Takich przykladow jest masa. Jak zwracalismy (sa nas trzy takie swirki) zeby nie pozwalac dreczyc psom jeży to ktos mi odpisał "łańcuch życia". Uwierz mi nie bylam wtedy mila. Ale rece mi opadły. Dlatego moich jezy pilnuje i nawet dokarmiam, zeby sie nie rozlazily w mniej bezpieczne rejony.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 13:39, 18 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Twoje powojniki to mandżurskie? Tak?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 13:45, 18 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
TAR napisał(a)
Jak moje sie zageszcza o tez chyba poukorzeniam, łatwo?


Rośnie bardzo szybko i bardzo łatwo się ukorzenia. Niemal w 100%. Te co ci dałam to z cięcia wiosennego po pierwszym roku
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 13:54, 18 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Makao napisał(a)
Twoje powojniki to mandżurskie? Tak?


Jesli pytasz o Early Snow to clematis terniflora.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:55, 18 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
April napisał(a)


Rośnie bardzo szybko i bardzo łatwo się ukorzenia. Niemal w 100%. Te co ci dałam to z cięcia wiosennego po pierwszym roku


Super, sprobuje w nastepna wiosne, rowniez bede probowac z patykami hortensji, teraz nie bardzo mialam jeszcze co ukorzeniac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 14:25, 18 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Jak pisałam na naszeym forum gminnym, żeby granice obsiewać łąkami kwietnymi dla zapylaczy i dla siebie dla własnych doznań estetycznych w zamian oprysków na uprawach ( pięć razy w tygodniu) bo różnorodność mikrobiologiczna będzie i równowaga większa to i szkodników mniej to się cała wieś ze mnie śmiała, a na zachodzie już się tak robi. My to jeszcze nadal w ciemnogrodzie żyjemy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao 15:12, 18 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
TAR napisał(a)


Jesli pytasz o Early Snow to clematis terniflora.

Aaaa bo one identyczne są.
To teraz mam zagwozdkę którego wziąć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Narsilia 15:32, 18 mar 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 516
TAR napisał(a)


Dzieki wiesz, po mnie to juz spływa, ze traktuja mnie jak wariatke. Kazdy chcialby miec cisze spokoj, las za plotem, spiew ptakow i kumkanie zab ale nie u siebie, najlepiej u sasiadow. Mnie rozwalila jedna sasiadka proszac mnie bym swoich drzew nie wycinala, bo to taki kojacy widok, przy czym swoja dzialke oproznila z drzew do zera. Takich przykladow jest masa. Jak zwracalismy (sa nas trzy takie swirki) zeby nie pozwalac dreczyc psom jeży to ktos mi odpisał "łańcuch życia". Uwierz mi nie bylam wtedy mila. Ale rece mi opadły. Dlatego moich jezy pilnuje i nawet dokarmiam, zeby sie nie rozlazily w mniej bezpieczne rejony.


Tak dokładnie tak jak mówisz drzewa by chcieli ale bez liści bo śmiecą , wodę blisko domu ale nie za blisko i żaby kumkaja, ptaki srają no normalnie to ja się patrzę na takich ludzi jak na wariatów . No ale trzeba reagować i robić swoje i nie dać się może choć jednemu na jakiś czas coś w głowie zaświeci , bo taka znieczulica panuje , już o linię czlowiek-natura-zwietzeta to oczywiste , ale człowiek -czlowiek to samo , a ja teraz tyle lat już po za miastem wielkim przebywam , że jak muszę raz na kilka miesięcy wjechac do centrum dużego miasta to aż rzuca , brudno, betonowo, jakieś rośliny są ale ledwo zipiace zasypane papierosami, śmieciami , poniszczone przez przechodniów tak celowo ehhh.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
TAR 15:45, 18 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Makao napisał(a)

Aaaa bo one identyczne są.
To teraz mam zagwozdkę którego wziąć


Nie mialam do czynienia z mandzurskimi, spojrz na pokroj, jakie duze i kiedy kwitna. Mi zalezalo na jesiennym, mocno i szybko rosnacym. u mnie glownie te jesienne, górskie i bylinowe. wielkokwiatowych mam ledwo kilka tylko pewniaki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 16:20, 18 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Sylwia, to wołanie na puszczy. Po takich odmowach po prostu sie czasem odechciewa.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies