Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 12:34, 09 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
LIDKA napisał(a)
Tarcia dostałam magnolie Susan. Dół moge kopnąć wielki ale nie wiem co jej namieszać. Ogólnie to gline mam. Na razie myśle gdzie ją wsadze.


Masz gline ciepla zółta czy zimna zielona smierdzaca? Moja rosnie w glinie cieplej z piachem + ziemia z worka uniwersalna +duzo obornika + duzo przekompostowanej kory drobno mielonej + mala łyzeczka siarki i caly czas ma mokro (tam mamy drenaz od rynien i woda w rabate idzie). Dół zrobilam wielki ale magnolie płytko sie korzenia, wiec powinno tej mojej na lata styknąc pokarmu.

LIDKA napisał(a)
Poczytałam o jeżach. Podziwiam te miłosc no taka kolczata ...


Tak jak i ja

Makao napisał(a)
Ten Twój koronkowy ogród jest przesłodki
Taki lekki i delikatny


to chyba przez te brzozy i pendulki

mrokasia napisał(a)
Wow, Leonard daje czadu! Piękny . I zakupy też niczego sobie. Kiku wysoko szczepiona i koronę ma już całkiem, całkiem. Kupuj Kanzana. Moje zaraz dadzą popis .


Normalnie wyszarpalam ogrodnikowi te Kiku, bo mial je do sprzedazy na czerwiec dopiero. Ale wiecie ja laze tam gdzie zakazy sa Wzielam najrowniejsza i najgestsza koronke a ładnie sa poszczepione, ze 20 takich bylo, mowi ze w jeden dzien pojda. Bylam z nim na polu a tam Kiku 5 metrowe czaad, i Kanzany tez takie wielkie, musze cos wybrac i ugadac by mi przywiozl.

Agatorek napisał(a)
O kurczę, ale piękna różowa słodkość ❤️
Zakupy też zacne


Zacne, ten klon Aoyagi jakis nowy, na polskich stronach ciezko znalezc a kolor mi podpasowal do cienia. Rumelianka i koreanka za grosze to rzutem na tasme wzielam.

A powiem jeszcze ze mial bardzo tanio magnolie Soulangeany rozkrzewione jak moj Leo i mi tak na 160 cm wygladały po 120 zł i Susany podobne obsypane kwiatem po 150 zl. jak za magnolki dobra cena patrzac po innych ogrodniczych i tak sie waham nad Zuźka jesze czy nie brac.


Magara napisał(a)
TARcia, no pięknie masz Chyba Ci oddam koronę Smerfa Marudy



jaaaa? w życiu, nie śmiem odbierac palmy pierwszenstwa

Bee napisał(a)


Witaj Tar,

piękny ogród tworzysz.

Też chcę przesadzić trochę zawilców gajowych. One mają kłącza? Jak duże sadzonki wykopywałaś? Próbowałam jeden wykopać i trochę mi się urywały. Czy to trzeba wykopać na sztych łopaty? To moje pierwsze podejście do zawilców


Czesc Bee, zawilce maja kłacza, rosły tak na pol sztycha łopaty, jak podbierzesz wiecej tez nie zaszkodzisz. Ale szybko sie rozrastaja, ja dosłownie lopatke wykopalam, za rok bedzie z m2 jak sie rozleza. A i te gajowe zanikaja zreszta podobnie jak Virescens. Wielkokwiatowe i kanadyjskie liscie maja cały sezon. Powodzenia w uprawie


April napisał(a)


No chyba musicie się razem zmieścić na tronie

Ania, zaraz ci wszystko wystrzeli jak szalone. Moje młode rabaty, zakładane w zeszłym roku też się ociągają, trzeba mieć cierpliwość. Potem te różnice się zatrą


Cierpliwosc w ogrodzie to nie jest moja najmocniejsza strona, zreszta jak i w zyciu
Ale juz po kilku cieplych dniach widac progres, no i najważniejsze brzozy maja listki to nie jest tak golo. Choc od jutra ochlodzenie i deszcz. W życiu mi ten trawnik nie wyschnie a o wertykulacji moge zapomniec. Słabo mi przetrwały przetaczniki, bede czesc wykopywac i przesadzac, moze rusza, byly zalane. Podobnie jak 5 hakonek.

Tron duzy jeszcze kilka osob sie zmiesci i bedzie wesolo

UrsaMaior napisał(a)
Moje nowe brzuszki bida z nędzą...ech.


zobaczysz jak ruszy to tylko Z zostanie

mrokasia napisał(a)


Następna maruda .
Poczekaj, zaraz spuchną.


no chyba musimy to wtedy lepiej rosnie

April napisał(a)


następna pcha się na siłę na tron


miejsce jest

Ewa777 napisał(a)
Leonard pokazuje się z najlepszej strony. Cieszę się, że Cię nie zawiódł
Fajne zakupy.
Wrócę do Twoich poprzednich, bo chyba nie napisałam, o czym myślałam, oglądając zdjęcia. W Twoim leśnym ogrodzie rododendrony powinny rosnąć. To idealne miejsce dla nich. Już sobie to wyobrażam

Czy Ty masz wiśnię Koju no mai? Jeżeli tak, to pamiętasz gdzie kupowałaś, albo wiesz, gdzie kupić ładny egzemplarz?


Ewa swoja Kojou kupilam w necie, nie chcialam szczepionej kuli tylko luzny pokroj, moge poszukac gdzie. Ale wczoraj widzialam w punkcie ogrodniczym w Straszynie przy rondzie kilka Kojou w kule tak 120 cm same kulki duze i ladnie rozkrzewione, choc cena mnie zmiotla 155 zł.
Pierwsze Kojou jakie kupowałam 5 lat temu kosztowały 12 zł., moja netowa ok.40 zł. wiec ta szczepiona poza moim zasiegiem. Kojke mam przy misie, widac ja na zdjeciach, obsypana kwieciem.

UrsaMaior napisał(a)


No coooo, tak jest Posadziłam z odstępami to teraz mam.


Wiem co to za bol, tez sie staram odstepy robic a potem cierpliwosc mam wystawiona na mega probe. Chyba jednak wole gesto i potem rozsadzac

UrsaMaior napisał(a)


No oby, bo Ty palce maczałaś w tym interesie, więc ponosisz odpowiedzialność!


Nie wiem kto byl pomyslodawca brzuszkow, ja na pewno pochwalilam pomysl. Niech bedzie na Kwarteta, jej tu nie ma Anka jak czytasz to buziaki i pozdrowka Ten klon co sie nim tak u mnie zastanawialas wlasnie zostal wykopany i bedzie przeniesiony

mrokasia napisał(a)


O nie, nie, nie, ja tylko wspierałam pomysł powiększenia brzuszków. Z sadzeniem nie miałam nic wspólnego!


ja tez wspieralam, mowie zwalmy na Kwarteta
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 12:39, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Po co chcesz taki młody trawnik rekultywować? Zrobisz to jesienią. Teraz pewnie nie ma potrzeby. Niech się jeszcze dobrze ukorzeni.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:42, 09 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
April napisał(a)
Po co chcesz taki młody trawnik rekultywować? Zrobisz to jesienią. Teraz pewnie nie ma potrzeby. Niech się jeszcze dobrze ukorzeni.


Bo mam mnostwo zgniecionego filcu i mchu, gleba jest za scisla, bede robic w kilku miejscach wertykulacje i calosc aeracje, jest potrzeba, pokaze ci foty z bliska jak smetnie wyglada. A przy podcieniu dosiewke potrzebuje zrobic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 13:05, 09 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Potrzebuję takiej wiśni jak najbardziej naturalnej. Do prowadzenia na bonsai, więc żadnych kulek. Z netu trochę się boję, że nie podpasuje na bonsai. Myślałam, że kupowałaś może stacjonarnie.
Jak gdzieś zobaczysz (bo dużo jeździsz), to daj mi znać, proszę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gruszka_na_w... 20:09, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mają rację dziewczyny z tym marudzeniem. Po Twoich wpisach spodziewałam się widoku ośnieżonych rabat, a tu takie zaskoczenie. Leoś na wejściu powala, a dalej jest tylko lepiej.
Bramka dla jeży bardzo pomysłowa. U mnie jeże mają zostawiony prześwit pod bramą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:27, 09 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Melduję, że tron obszerny Wszystkie marudy się na podium zmieszczą
Ja ostatnio marudzę mniej, tą siądę najwyżej półdupkiem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:33, 10 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Jak kupowałam swoją wiśnie Koyo, to był to cienki patyk z kilkoma gałązkami. Dość szybko przybrała na masie, więc myślę, że nie ma potrzeby przepłacać. Chyba że ktoś liczy na efekt na już.
Tak kupuję drzewa, bo cień u mnie jest na wagę złota.

Tarciu, jak masz miejsce na magnolkę, to bierz .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 05:47, 10 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
No to cena magnolii bardzo fajna. U nas są albo kurduple 50cm albo takie mocno rozkrzewione 160cm i więcej. Nie ma nic po środku żeby kosztowało 120 czy 150 zł.
Rok temu wzięłam sobie takiego kurdupla magnolie soulangeana bo chciałam mieć i teraz będę czekać parę lat żeby było ją widać.
Jakbym trafiła na taką co Ty piszesz to bym się cieszyła i brała.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Magleska 06:43, 10 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Ania
masz cudoooownie w ogrodzie -nie marudz

poczytałam wszystko ,popodziwiałam ,kawę wypiłam i lecę dalej


a...i jeszcze -mam takiego dziwnego bodziszka bez nazwy -różowego -rozrasta się szybciutko i jest bezproblemowy -kilka osób ma go ode mnie i też im rośnie -po kwitnieniu ,jak zaczyna się pokładać ,to go ścinam i od nowa odrasta w ładną kulkę i kwitnie (już mniej )

jak chcesz to ze 2-3 sztuki Ci mogę wysłać -podzielisz go na drobne kawałki i na koniec sezonu powinien już być ładny -wyślę Ci fotkę jego sms-kiem pózniej ,jak teraz wygląda
a tu znalazłam fotkę jeszcze taką -pózniej usunę .żeby Ci nie zaśmiecać -tu mam z 8 tych kęp-te mniejsze dzielne wiosną w zeszłym sezonie i tak szybko urosły


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 07:35, 10 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Brałam od Madzi tego bodziszka w zeszłym roku i tempo przyrostu ma niezłe
Ania w weekend będę kopać szafirki, jakbyś coś chciała jeszcze z roślinek ode mnie to się zastanów to ukopię ( brunerki, ożanka, jeżówki białe albo różowe, floksy, jarzmianka, kukliki Bell bank?)
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies