Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 09:19, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Ewa777 napisał(a)
Potrzebuję takiej wiśni jak najbardziej naturalnej. Do prowadzenia na bonsai, więc żadnych kulek. Z netu trochę się boję, że nie podpasuje na bonsai. Myślałam, że kupowałaś może stacjonarnie.
Jak gdzieś zobaczysz (bo dużo jeździsz), to daj mi znać, proszę


stacjonarnie kiedys u Justyny byly male pitki po 15 zł. Po 3 latach siegaly mi do klaty a miały moze 20 cm. Na privku poslalam ci gdzie mozesz kupic ładny krzaczek szkolke mam sprawdzona.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mają rację dziewczyny z tym marudzeniem. Po Twoich wpisach spodziewałam się widoku ośnieżonych rabat, a tu takie zaskoczenie. Leoś na wejściu powala, a dalej jest tylko lepiej.
Bramka dla jeży bardzo pomysłowa. U mnie jeże mają zostawiony prześwit pod bramą.


To nie tak, ostatnie dni ciepla tak ruszyly wegetacje, wczesniej nic. Ale wiosna jednak u mnie w swoim tempie, z drugiej strony mnie to cieszy teraz, bo ponapawam sie jeszcze. Od momentu kiedy brzozy sie zazielenily, jest mi tez dobrze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:35, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Magara napisał(a)
Melduję, że tron obszerny Wszystkie marudy się na podium zmieszczą
Ja ostatnio marudzę mniej, tą siądę najwyżej półdupkiem
ja juz tez nie marudze, wczoraj pogmeralam w kprze gdzie mam patyki - znaczy sie cos bylo posadzone i wychodza maluszki. Jestem troche stratna w przetacznikach ale widze gdzie sa moje "zalewajki" to dzis je wykopie i posadze na suche, moze jeszcze cos z nich bedzie. Wychodza kły host, wychodza też kirengeszomy sadzone w zeszlym roku, moze i tarczownica wyjdzie.

Musze kupic kilka dorodnych sadzonek parzydla, moje zanikly.

Agatorek napisał(a)
Jak kupowałam swoją wiśnie Koyo, to był to cienki patyk z kilkoma gałązkami. Dość szybko przybrała na masie, więc myślę, że nie ma potrzeby przepłacać. Chyba że ktoś liczy na efekt na już.
Tak kupuję drzewa, bo cień u mnie jest na wagę złota.

Tarciu, jak masz miejsce na magnolkę, to bierz .


To prawda Kojo ładnie przyrastaja, moja ma teraz kształt płomienia i taka ja zostawie. Ja tez kupuje drzewa, naleze do tych co sadza drzewa w lesie
Na magnolke mam miejsce ale waham sie, bo 6 juz posiadam a zamiast Susan wolałabym Limelight i Sweet Merlot. Soulange'a juz mam. Chyba odpuszcze jednak. Za rok tez beda.

Makao napisał(a)
No to cena magnolii bardzo fajna. U nas są albo kurduple 50cm albo takie mocno rozkrzewione 160cm i więcej. Nie ma nic po środku żeby kosztowało 120 czy 150 zł.
Rok temu wzięłam sobie takiego kurdupla magnolie soulangeana bo chciałam mieć i teraz będę czekać parę lat żeby było ją widać.
Jakbym trafiła na taką co Ty piszesz to bym się cieszyła i brała.


Cena atrakcyjna przyzanaje, za spory, rozgaleziony krzak. Ale jednak odpuszcze, mam 6 magnolii na razie mi styka. Miala byc tylko jedna

Magleska napisał(a)
Ania
masz cudoooownie w ogrodzie -nie marudz

poczytałam wszystko ,popodziwiałam ,kawę wypiłam i lecę dalej


a...i jeszcze -mam takiego dziwnego bodziszka bez nazwy -różowego -rozrasta się szybciutko i jest bezproblemowy -kilka osób ma go ode mnie i też im rośnie -po kwitnieniu ,jak zaczyna się pokładać ,to go ścinam i od nowa odrasta w ładną kulkę i kwitnie (już mniej )

jak chcesz to ze 2-3 sztuki Ci mogę wysłać -podzielisz go na drobne kawałki i na koniec sezonu powinien już być ładny -wyślę Ci fotkę jego sms-kiem pózniej ,jak teraz wygląda
a tu znalazłam fotkę jeszcze taką -pózniej usunę .żeby Ci nie zaśmiecać -tu mam z 8 tych kęp-te mniejsze dzielne wiosną w zeszłym sezonie i tak szybko urosły




Madziu, no pewnie ze chce. Słuchaj bodziszkom u mnie mocno przypasowalo, kazdy jeden w masie przybiera. Mam jakies nowe gatunki, wiec bede sie tez mogla z Wami dzielic.
A wiesz, ze Rozanne nie mam? Nigdy nie trafilam ani w sklepie ani w necie, co sie pojawiam juz wykupione. Tylko pamietaj, nie szalej, wylecz sie i wtedy oki?
Patent ze zlewem swietny, od kilku dni uzytkowany intensywnie i zaden slad nie zostaje. Dzieki

Monia81 napisał(a)
Brałam od Madzi tego bodziszka w zeszłym roku i tempo przyrostu ma niezłe
Ania w weekend będę kopać szafirki, jakbyś coś chciała jeszcze z roślinek ode mnie to się zastanów to ukopię ( brunerki, ożanka, jeżówki białe albo różowe, floksy, jarzmianka, kukliki Bell bank?)


Moniu juz pisze do Ciebie privka

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosialuk 18:56, 10 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Ania czytałam, że czekasz na tarczownicę. U mnie w weekend pokazały się dopiero pąki kwiatowe. Jak twoje nie będą kwitły, to na liście jeszcze czas. U mnie też wiosna trochę późniejsza.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 19:47, 10 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Ooo to super wiadomosc. Czyli szansa jest.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:05, 10 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Nie wiem co to tarczownica bo nie mam. Ja dla odmiany czekam na sadźce plamiste i coraz bardziej się niecierpliwię - nie wychodzą Zupełnie jakby się nie przejmowały tym, że w tym roku wszystko szybciej

U nas dziś równo 20 stopni mniej niż wczoraj...

Ale przez te dwa mega ciepłe dni też wszystko podgoniło - głównie listki na drzewach i krzewach
Jest optymizm
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:39, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Daga, sadzce to akurat u mnie wychodza zawsze pozno. Wiec tu jestem spokojna. A tarczownice mialam po raz pierwszy stad niepokoj

Dzis poranne sloneczko zachwycalo, chociaz rzesko to i tak przyjemnie, szybki rzut na bajoro




na chwasty po prawej nie patrzcie, te rabatki sa tylko wyznaczone, pewnie je skoncze na jesien
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 09:58, 11 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Klimat niesamowity
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 10:17, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Ta woda i drzewa, ktore robia bardzo specyficzny mikroklimat rekompensuja mi wszystko, nawet pozna wiosne i chwasty
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:18, 11 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
ale wazne ze mam wytyczone, teraz powolutku bede sadzic, gorke ziemi luby obiecal rozwiezc a same miejscowki pomoze odchwaszczyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 10:43, 11 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18142
TAR napisał(a)
Ta woda i drzewa, ktore robia bardzo specyficzny mikroklimat rekompensuja mi wszystko, nawet pozna wiosne i chwasty


Też bym mi rekompensowały .

Piękne miejsce znalazłaś! A będzie jeszcze piękniej!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies