Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Patrycja_KG_Lu 11:34, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Agnieszka_Z napisał(a)

Jeden krzew ma i zielone i brązowe gałązki, drugi tylko brązowe. Co to oznacza? Brązowe to stare i nie będą owocować?

Najlepsze sadzonki to podobno właśnie te, które mają gałązki w różnym wieku. Najlepiej owocują te co maja 2-3 lata, czyli te ciemniejsze. W większości opisów borówek u sprzedawców jest napisane, że owocują w kolejnym roku po posadzeniu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 11:44, 24 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Borówki najlepiej owocują na gałązkach, które wyrosły sezon przed, czyli zeszłorocznych.
Jeśli krzewy są jeszcze młode, to pierwsze cięcie robi się po 3 latach.
Gałęzie, które już są stare, szare, zdrewniałe wycina się prawie do ziemi. Jeśli krzew jest zbyt gęsty, to należy go przerzedzić tak, aby światło mogło dotrzeć i do środka krzewu. Borówka potrzebuje światła by wytworzyć kwiaty i aby owoce były słodkie.
Nie musisz ich koniecznie ciąć do samej ziemi. Możesz też wyciąć do pierwszego jednorocznego przyrostu. To też powinno zaaktywizować śpiące oczka na starym pędzie. To zależy od tego, jak wygląda cały krzew, czy jest mocno zarośnięty itp.

Nie należy wycinać na raz wszystkich starych pędów. Możesz połowę wyciąć w tym, połowę w przyszłym roku. Jeśli jednak krzew już bardzo słabo "rodzi" i owoce są kwaśne, to można przeprowadzić radykalne cięcie wszystkiego i na owoce poczekać trochę dłużej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agnieszka_Z 20:52, 24 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Dzięki dziewczyny, porównam moje krzewy ze zdjęciami z internetu i podetnę stare gałązki.

Pomidorkom na zachodnim oknie zamontowałam odbicie z białych kartek, jest różnica w doświetleniu.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Kordina 21:05, 24 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Agnieszka_Z napisał(a)
Dzięki dziewczyny, porównam moje krzewy ze zdjęciami z internetu i podetnę stare gałązki.

Pomidorkom na zachodnim oknie zamontowałam odbicie z białych kartek, jest różnica w doświetleniu.

O Ty przebiegła Agnieszko! Super pomysł, zgapię, ale chyba z folii metalowej?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agnieszka_Z 21:18, 24 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Lepiej z folii, ja muszę kupić. Póki co są kartki.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 21:56, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Świetny pomysł! Wykorzystam na swoim wschodnim oknie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 13:19, 25 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Nie wszystko rośnie pięknie, sałaty mam jak żyrafy. czekam na liście właściwe i będę je ratować pikowaniem.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 13:27, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Szukałam różnych folii i niektórzy polecali koce ratunkowe z apteki za 3-4 zł sztuka. Pokazały Ci się już pomidory?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 13:38, 25 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Tak, na 25 odmian wzeszło 23. Nie pokazł się Marmande i San Marzano. Pomidory najpierw chciałam podkiełkować od 19 marca, ale słabo to szło i 20 marca włożyłam nasiona do ziemi.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 16:55, 25 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Znalazłam nieużywaną blendę samochodową w szafie, idealnie odbija światło. Jutro będę widziała czy pomidorki nadal się wyciągają.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies