Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

NowaKiKi 17:27, 25 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 611
Agnieszka_Z napisał(a)
Nie wszystko rośnie pięknie, sałaty mam jak żyrafy. czekam na liście właściwe i będę je ratować pikowaniem.


Ja dopiero wysialam i czekam jak się sałata pojawi
W tym roku ja wyniosę nanokno do kotłowni tam teoche chłodniej 16 stopni ale okno południowe
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Agnieszka_Z 21:32, 25 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Moje niby miały chłodno, a może tylko mi było chłodno haha
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 09:42, 27 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Pomidorki ładnie rosną.


A papryki mają jakieś brązowe ślady na łodygach przy liściach i wygląda jakby wyrastały wilki. Czy u papry się je obrywa jak u pomidorów?

____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Kontonaogrod 10:14, 27 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1885
Paprykami się nie martw, niektóre odmiany tak mają. Im ciemniejsza łodyga tym ciemniejsze owoce, choć to też nie reguła

Sałaty wystaw do szklarni niech mężnieją. Ja w ogóle tylko w tunelu wysiewam bo takie lebiody z parapetu to ledwo ledwo rosną a jak się je wysadzi na zewnątrz to większość i tak nie przeżyje... parę lat cudowałam a potem się okazało że najlepiej sobie radziły te siane wprost do gruntu...
pozdrawiam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Patrycja_KG_Lu 10:45, 27 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Moje sałaty wyglądały gorzej niż Twoje. Szkoda trochę pracy przy pikowaniu. Skorzystam z porady Ani i wysieje wprost do gruntu. Sąsiadowi same się wysiały na skraju pola. Zamierzam moje w tym roku dopuścić do kwitnienia i niech się dzieje natura.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 11:06, 27 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
To mnie uspokoiłaś Aniu.
Co do słaty, mam jedną odmianę sałaty liściowej od sąsiada i niestety wszystkie nasionka użyłam. Część wysiałam bezpśrednio na grządki z kompostem, ale koty tam grasowały, więc nie wiem co z tego wyjdzie. Spróbuję jeszcze te odratować, może akurat się uda. Szklarnia jeszcze nie gotowa, mam nadzieję że już niedługo i będę dekorować wnętrze.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 20:04, 31 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Sałaty wyrzyciłam, bazylie przesadziłam, jedna okazała się sałatą więc rośnie
Pomidorki mają się dużo lepiej niż w ubiegłym roku. Zdjęcia zrobione w takim samym czasie od wysiewu, 10 dni.
2023


2024


Borówki dziś przycięłam, mam 6 krzaczków: 2x Bluecrop, 2x Chandler, Spartan i Duke.
Bluecrop

____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 20:06, 31 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Chandler


Duke


Spartan
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 22:19, 31 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Czemu przycinałaś borówki?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Basieksp 00:39, 01 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Ja mam 3 krzaczki borówki, 6 to już jest coś Moje nie są jakieś duże, jedna posadzona w zeszłym roku, nie przycinałam jej treaz, tym starszym wycinam tylko najstarsze pędy by je odmłodzić, ale muszę poczytać czy dobrze robię, bo dużych zbiorów nie mam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies