Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Agnieszka_Z 16:04, 07 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Dzięki Właśnie zamówiłam po jednym krzaczku plus borówki (Chandler, Startan i Duke). Niestety faworytka nie ma już Bluecrop. Czy macie godną polecenia szkółkę z borówkami?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 22:31, 07 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2815
Odmiany Bonus nie rozważasz? Ja takie ładne rozrośnięte kupowałam na Krężnickiej kilka lat temu. Te marketowe=tańsze były o wiele biedniejsze w systemie korzeniowym i ilości gałązek. Kupili je moi znajomi i długo czekali na efekt. Różnica w cenie to w sumie jedno/dwa opakowania borówki na targu, warto dopłacić. Na żywo w małych ogrodniczych też są ładne zazwyczaj.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 13:13, 08 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Nigdy nie zwórciłam uwagi na tę odmianę. Wybrałam te 4 z polecenia sporej liczby osób i mojego kuzyna. Co nieco wie o borówkach, bo zakłada plantację, niestety pierwsze krzewy mu isę nie przyjęły. Polecał sadzić na wiosnę, szkółki w której on kupił nie polecał. Niestety nie pamiętam gdzie je kupił, w okolicy Lubina na 100%.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 11:22, 13 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Wczoraj wysiałam do multipalet w domu bób, groszek, bazylię, sałatę liściową i rzymską.
Papryki trochę się wyciągnęły.


Za to selery z siewu lutowego wyglądają dużo lepiej niż te styczniowe.


Poziomki spokojnie rosną. Towarzyszą im 3 buraki liściowe.

____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Angelika95 11:29, 13 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1077
Piękne wysiewy. Papryki można pikować po same liście, więc nic im nie będzie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Anda 12:14, 13 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Duke, Chandler i Bluecorp również mogę polecić Odmiany Spartan nie znam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agnieszka_Z 16:10, 13 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Tak, można je pikować głębiej? A ja gdzieś słyszałam (nie pamiętam gdzie), że nie pikuje się ich jak pomidorów. Pierwszy raz je uprawiam.

Borówki Bluecrop i brzoskwinia kolumnowa Inka mają przyjść na dniach. Stanowisko pod borówki gotowe, Inkę na razie zadołuję (czekam na kastry budowlane).
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Angelika95 16:25, 13 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1077
Można, ja tak robiłam i były git
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Rojodziejowa 19:06, 13 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
Ja dla mnie (ekspertem nie jestem) to do liścieni bym piknęła, ale nie głębiej. Moje przesadziłam właśnie do p9 za płytko
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Pszczelarnia 20:12, 13 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszka_Z napisał(a)
Cześć

Mam na imię Agnieszka i w tym roku na wiosnę założyłam ogródek warzywny. Na forum trafiłam dzięki Patrycji z https://www.ogrodowisko.pl/watek/11416-nowoczesny-dlugi-waski-rozowo-bialy.

Ziemię pod ogórdek przygotowałam na szybko stosując glebogryzarkę i wyjmując co nie co chwastów, wzbogaciłam ją granulowany obornikiem bydlęcym, bez wykonania badań.

Po zbiorach planuję zastosować porządne sprzątanie grządek i zastosować poplony, a dookoła ogrodzenia działki przygotować glebę pod, póki co, facelię. Ziemia jest zachwaszczona perzem i podagrycznikiem pospolitym, gdzie niegdzie ostem. Dzięki wiedzy zdobytej na forum przez ostatnie kilka miesięcy mam zamiar zastosować kilka sposobów, aby lepiej przygotować ziemię. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła swobodnie chodzić boso po trawie.



Agnieszko, witaj (po podagryczniku też się świetnie boso chodzi)!

Zaczynam czytać Twój wątek, bo stan wysianych selerów Twoich mnie zauroczył.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies