Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

magja_ 10:29, 15 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
A... to zrobię. Jeśli konsystencją ma przypominać cisto drożdżowe do wałkowania to wiem. Rozwałkować na niecały centymetr?
____________________
marzena 10:35, 15 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale pierniczki ! Magja, przepięknie się prezentują
ja zupełnie nie mam cierpliwości do takich robótek... a może to dlatego, ze nigdy nie próbowałam ... ?
____________________
marzena O....!
Basiaw 14:12, 15 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
magja_ napisał(a)
A... to zrobię. Jeśli konsystencją ma przypominać cisto drożdżowe do wałkowania to wiem. Rozwałkować na niecały centymetr?


Dokładnie tak, grubość tak na oko, ciut mniej niż centymetr.
____________________
Nasz mały, zielony świat
magja_ 14:16, 15 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Basiu - jeszcze Cię pomęczę....

Czy te pierniki wymagają też "puszkowania", jak się zachowują później? tak jak pierniki - im starsze tym lepsze?

A z mąki pszennej to dużo gorsze? Bo nie dostałam w tym moim sklepiku żytniej, a dziś muszę zagnieść ciasto.
Jeszcze mąż może mi kupić w mieście....
____________________
Martek 14:44, 15 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Magja baśniowe cudeńka .
Wspomnialaś o rozlaniu landrynek ...Ja znam wersję teoretyczną o potłuczonych lizaczkach na witrażyki ,ale praktycznie tego nie wykonywałam ,możesz coś więcej na temat swojego wykonania ???I czy taką metodę spokojnie można wykorzystać przy kruchych ciasteczkach ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
magja_ 15:09, 15 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Marta - pokruszone - ale nie na miazgę, mają być małe kawałki, ja robiłam z landrynek. Gubią trochę niestety kolor - między żółtym a zielonym nie ma różnicy - może lizaki będą go lepiej trzymały.
Wkłada się w te okienka i cała zabawa polega na tym że jak dasz za dużo - to wypłyną i zabrudzą górę, jak dasz za mało to się szybka nie zrobi. Tam widać na tych moich - bo są to odrzuty, że powylewało się z tych okienek. Zauważyłam też że jak zaczynają kipieć to trzeba wyciągać - zwykle w przypadku pierników pokrywa się to z końcem ich pieczenia więc jest ok. Zawsze na papierze do pieczenia - bo inaczej nie odkleisz, a odklejamy dopiero jak przestygną.
A jak kruche ciastka - nie mam pojęcia. Obawiam się tylko że kruche ciasto może bardziej wchłaniać. Trzeba spróbować.
____________________
Martek 15:15, 15 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dziękuję Magjo ,zawsze jasno i klarownie wykładasz Może powkładać lizaczki w trakcie pieczenia na przykład 5 min .przed upieczeniem się pierników czy cisteczek ?Ciasto powinno podeschnąć już ,a cukier lizakowy chyba duzo czasu na rozpuszczenie nie potrzebuje ?Jak myślisz nasza Mądralo ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
magja_ 15:16, 15 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
marzena napisał(a)
ale pierniczki ! Magja, przepięknie się prezentują
ja zupełnie nie mam cierpliwości do takich robótek... a może to dlatego, ze nigdy nie próbowałam ... ?


Marzeno to prawda - ja mam cierpliwość do takiej dłubaniny. Taki charakter, mój mąż jest zmęczony i wkurzony na sam widok - to inny charakter

Ale spróbować można.... Może się okazać że koi nerwy jak robótki na drutach
____________________
magja_ 15:18, 15 gru 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Marto - otóż Mądrala pisze iż 5 min. powinno wystarczyć i wg niej to bardzo dobry plan
ba! genialny! - z tym że już podeschną .... i wtedy je landrynką
____________________
Martek 15:35, 15 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dzięki Magjo ,nie obiecuję,że znajdę czas na tą zabawę bo to troszkę zachodu z tym jest ,ale jak wykonam pokarzę Kupiłam już dawno nowe foremki w tym celu tylko u mnie trwa malowanie i nijak myśleć mi o kuchennych igraszkach
Popzdrawiam Cię serdecznie co dwie głowy to nie jedna
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies