Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

magnolia 11:52, 29 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
'sprzedam' Ci pomysł mojego męża na zabezpieczanie drewna do ogrodu.Wychodzi taki kolor miodowy, ale nie jest to powłoka z farby, słoje i fakturę widać dobrze. Najpierw malujesz kupraflungiem- to jest preparat do impregnacji przeciwko grzybom. Potem pokostem lnianym- to daje ładny kolor, mocno 'wchłania się' w deski i jest tanie. Na to olej- my używamy altax bo ma filtry uv.. Wychodzi ładny kolor- głęboki, a bez pigmentów. W ten sposób masz dodatkowe zabezpieczenie przeciwko grzybom.
____________________
kaisog1 11:52, 29 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magda to pracowity okres miałaś I super Mnie tyż bylo głupio jak Teściowa z łopatą kawał trawnika przekopywała - ale Ona ma kondycję lepszą niż ja, aż wstyd

Deski zabezpiecz lakierem bezbarwnym matowym takim do stosowania na zewnątrz. Są nawet takie, które podkreślają rys drewna
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abrakadabra 12:11, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dzięki dziewczyny za rady

TŻ chciał żebym płotek pomalowała tym impregnatem co skrzycie na warzywa, ale mi się kolor nie podoba - taki rudawy wyszedł, a poza tym miałam wątpliwości czy on będzie w stanie zabezpieczyć tak stare deski...

Gosiu - moja teściowa też dużo lepszą kondycję ode mnie ma Poza tym mnie od podnoszenia tych kamulców strasznie szwy po cesarce i cały brzuch zaczęły boleć. Oczyściłyśmy teren z mniejszych głazów. Większe zostawiłam dla pana do pomocy, którego załatwię jak tylko TŻ urlop weźmie i będzie miał jak go przywozić
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
agniecha973 12:23, 29 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Fajne postępy.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 12:25, 29 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
abrakadabra napisał(a)
Dzięki dziewczyny za rady

TŻ chciał żebym płotek pomalowała tym impregnatem co skrzycie na warzywa, ale mi się kolor nie podoba - taki rudawy wyszedł, a poza tym miałam wątpliwości czy on będzie w stanie zabezpieczyć tak stare deski...

Gosiu - moja teściowa też dużo lepszą kondycję ode mnie ma Poza tym mnie od podnoszenia tych kamulców strasznie szwy po cesarce i cały brzuch zaczęły boleć. Oczyściłyśmy teren z mniejszych głazów. Większe zostawiłam dla pana do pomocy, którego załatwię jak tylko TŻ urlop weźmie i będzie miał jak go przywozić

Na razie uważąj z tymi szwami. Z czasem przejdzie, chyba że masz jakieś mega zrosty wewnątrz. Ja jestem po 3 cesarkach.
____________________
abrakadabra 12:34, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Uważam Magnolio, staram się nie przeciążać brzucha. Tym bardziej, że jak go zmęczę za bardzo to potem nie mam już siły nawet stać i wszystko na siedząco muszę robić

Mam wielką nadzieję, że mi z czasem przejdzie. Niby już rok minął, a dalej mi mocno szwy doskwierają...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 18:46, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
To oszlifowane deski o których rano pisałam.
Kawałek maźnięty na próbę impregnatem, ale niezbyt spodobał mi się efekt.








Tak wyglądają jeszcze nieoczyszczone:




____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 18:48, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A to skrzynia na warzywa. Dojdą jeszcze 2 takie same warstwy. Będą się trzymać na kątownikach w taki sposób, że wystająca część kątownika wyższej warstwy będzie zachodzić na niższą. Dzięki temu skrzynie nie będą się rozłazić, a będzie je można szybko i bez problemów zdemontować i np. przenieść jeśli zajdzie taka potrzeba. Wystające kątowniki spodniej warstwy będą robić jako "nóżki" wbite w ziemię.

Nie wiem czy jasno to opisałam - chyba sama siebie bym nie zrozumiała

____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Pszczelarnia 13:04, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)

Dzięki Danusiu. To ja powtórzę derenia Elegantissima, miałam obawy bo on wielki rośnie. Najwyżej będę go ciąć troszkę jak zacznie na hortensje włazić.



On nie jest taki wielki jak Sibirica, jest delikatniejszy, a wiosną aby miał czerwone gałązki, możesz go ciachać nawet przy ziemi.


Jak fajnie zaglądadać do pracowitych wątków. Właśnie nad tym rozmyślałam. Jaki dereń wybrać za hortensje. Delikatniejszy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agata_chrosc... 12:34, 07 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Abrakadabra - pięknych, ogrodowych Świąt Wielkiej Nocy życzę
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies