Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 22:16, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wątek mi zaginął ...trochę czasu minęło zanim go odszukałam u mnie na razie nici z sadzenia zresztą nawet gdym chciała to chyba nie dałabym rady bo moja glina zrobiła się jak skała...to pokażę chociaż moje oczodajne goździki uwielbiam ich zapach



Krzewuszka, która obsypała się kwieciem.Odbijała od ziemi, myślałam że już nic z niej nie będzie po tym jak wymarzła po jesiennym nieprzemyślanym przesadzaniu przez niecierpliwą ogrodniczkę



no i kwiatki, których nazwy nie znam (może ktoś mi pomoże rozszyfrować co to?) dostałam je od koleżanki i były to jedne z pierwszych kwiatków, które posadziłam

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
KasiaWB 22:42, 24 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Hej Monika nie wiem co to za kwiatki ale ładne krzewuszka bardzo ładna z tymi pstrymi listkami ja mam starą odmianę, którą otrzymałam od pewnej miłej pani.
A co do gliny, wiem coś o tym musisz pomieszać ją choćby z piaskiem lub ziemią ogrodową. Powiem Ci, że ta glina nie do końca jest taka zła. W jednym miejscu wymieniłam ja na głębokości 20 cm i dałam ekstra ziemi i jeszcze z torfem wymieszałam - wszystko schło na wiór - tragedia, więc dzisiaj wykopywałam i ponownie przywoziłam glinę, z tym że mieszałam ją z tą ziemią i troszkę piasku. Przy glinie na górze jest skorupa, ale trzyma wilgoć na dole i wszystko dobrze rośnie. Jak zlejesz glinę z góry to ją przekopiesz.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
nika 12:49, 25 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Hahaha... dobrze, że znalazłaś z powrotem drogę do swojego wątku
Śliczne masz te goździki... też uwielbiam ich zapach
A ta krzewuszka to jaka odmiana? Moja nie przeżyła zimy Ale to moja wina, bo zostawiłam ją w donicy na tarasie... taka ze mnie ogrodniczka
A nazwy kwiatków niestety nie znam, chociaż dzisiaj pytałam teściowej, bo ma takie same, ale też nie wiedziała, co ma
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
majkel0326 13:14, 25 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Monitko,piękne goździki,bardzo je lubię.Co do tej roślinki to Ci nie podpowiem,bo nie wiem,ale grunt,że jest ładna
____________________
Maja - Moje roślinki
hanka_andrus 13:15, 25 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie jestem pewna,ale może ten kwiatek to mydlnica lekarska.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 13:31, 25 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zamawiam sadzonkę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 20:57, 25 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kasiu masz rację z tą gliną, nie jest taka zła Ja dodaję do niej trochę lepszej ziemi i mieszam pół na pół. No i rzeczywiście żeby coś wykopać to dzień przed muszę namoczyć.

Nika to krzewuszka variegata, też myślalam że nic już z niej nie będzie ale odbiła od dołu i teraz pięknie kwitnie Mam jeszcze jedną ale niestety nie wiem co to za odmiana.



Maju mam jeszcze jedne goźdzki kwitną troszkę później, w tym roku mają mnóstwo pąków, ale będzie wiodok

Haniu!!! jesteś wielka! poszperałam trochę i okazało się że to rzeczywiście mydlnica tyllko że bazyliowata. Nawet nie wiesz jak się cieszę. Od jakiegoś czasu szukałam informacji o tym kwiatku i nic nie mogłam znaleźć Jak tylko da się ją jakoś podzelić to chętnie ci wyślę
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 14:42, 28 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kochani bardzo proszę was o pomoc/ poradę jakikolwiek głos. Gosia –kasiog (za co jestem jej baaaardzo wdzięczna) narysowała projekt mojej działki ale jak sama mówi fajnie by było żeby ktoś to zweryfikował.



Opiszę teraz rabaty bo z fotki nie wszystko widać. Zaczynamy od lewej strony/ wschód
Miskant Gracillimus – 3 szt
pomiędzy nimi Magnolia Susan
z przodu hortensja Limelight + żywopłocik z bukszpanu

W narożniku śliwa wiśniowa Pissardi podsadzona Hakonechloa macra Aureola przed śliwą berberys Red Pilar – 3 szt a przed nim kulki z bukszpanu – 3 szt

Rabata południowa
Rododendron tolerujący słońce – 5 szt podsadzony hostami, w środku kulki z bukszpanu – 3 szt.
Dalej tuja Sunkist – 3 szt. podsadzona czerwoną żurawką w środku modrzew szczepiony
Hortensja Vanilla Fraise – 3 szt + miskant Morning Light
Wierzba Iwa, wejgela variegata Fagus np. Davyck purple podsadzony kosodrzewiną pinus mugo, dereń ivory hallo. Z przodu Cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana – 5 szt i żywopłocik z bukszpanu + kulki
3 szt

Narożnik

Brzoza Doorenbos- 3 szt., hortensja Limeligt, berberys Red Pillar – 3 szt, miskant variegatus, z przodu od lewej chiona kanadyjska jedelloh – 3 szt + wrzośce.

Rabata zachodnia
Dereń ivory hallo – 3 szt, choina kanadyjska – 3 szt z przodu rododendron – 5 szt , hosta
Cypel z jednej strony irga + tawuły japońskie z drugiej lawenda
Przy wjeździe kulki szczepione na pniu np. sunkist podsadzone żurawkami

Jeśli o mnie chodzi to projekt mi się podoba chociaż nie jestem pewna miejsca z tujami Sunkist i obsadzenia cypla bo obawiam się że nie podołam z uprawą jak dla mnie sporej ilości RH w moim ogrodzie. Może jeszcze zamieniłabym choiny kanadyjskie na świerki serbskie i wrzośce (boję się że nie przetrwają) na coś innego.

Tuję Sunkist dałabym natomiast jako kontynuację rabaty po lewej stronie przed nimi krzewuszkę minor black (chyba właśnie taką mam) no i przed nią coś w nogi. Co wy na to?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
arcobaleno 15:26, 28 maj 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Też mi się wydaje, że to mydlnica - sama zgapiłam się z siewem a nasionka zakupione :/
Fajna jest
I krzewuszka cudnie kwitnie !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Ana 16:38, 28 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Cudny projekt - Gosia to godna uczennica Danusi, jestem pod ogromnym wrażeniem! Ja bym chyba nic nie zmieniła
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies