Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

maed 23:19, 14 wrz 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Dodam jeszcze, że pierwsze tegoroczne pokolenie pojawiło się bardzo wcześnie, bo już pod koniec maja.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Anabell 23:59, 14 wrz 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja dodam że w końcu listopada czy początek grudnia przekopywałam 6 dużych karp rozchodników i pod nimi była masa larw malusieńkich, czyli te późniejsze.

Myślałam że wybiorę ale nie dało rady, rozerwałam na maleńkie kawałeczki kapustki.
Wszystkie moczyłam w roztworze Decisu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Martka 22:21, 18 paź 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
oprysk ogrodu preparatem Pyrinex zrobiony! minęło kilka dni, dorosłe osobniki powyłaziły ze swoich kryjówek (donice m. in.) i... poległy!!! Widać to szczególnie na tarasie, który ma gładką powierzchnię. Teraz będę próbowała zastosować preparat na larwy. Może to ograniczy populację, która, jak się okazuje, ma już całkiem znaczące rozmiary. Dobrała się ta populacja także do cisów, co potwierdzają charakterystyczne zakola wygryzione w liściach w dolnych częściach roślin.
Przy okazji: sprawdziła się maska ochronna przeciwgazowa z filtrami węglowymi, to była bardzo udana inwestycja. Żadnych dolegliwości i efektów ubocznych po oprysku, no może tylko trochę dziwnie się w niej wygląda ale oprysk był wieczorem, więc nikt się nie wystraszył
anitan 11:06, 19 paź 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
teraz chyba troche za późno na działania z larwami
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Agapas 21:23, 07 maj 2019

Dołączył: 21 paź 2016
Posty: 31
Cześć, próbuję przekopać się przez ten wątek szukając informacji ile czasu po Larvanem mogę zacząć pryskać wrotyczem, niestety nie mogę znaleźć takiej informacji. Czy ktoś z Was może pomóc? Ile nicienie żyją? Niecałe dwa tygodnie temu podlałam cały ogród Larvanem, a dzisiaj znalazłam opuchlaka na rododendronie. Chciałabym zacząć robić opryski z wrotyczu, pytanie tylko kiedy mogę zacząć, żeby nie zabić nicieni.
Mary 08:20, 08 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ja także sądziłam, że nicienie żyją w glebie przez krótki czas po wprowadzeniu. Jednak przy ich zakupie otrzymałam inną informację. Stosowanie preparatów z nicieniami ma na celu wprowadzenie ich do gleby na stałe. Żeby utrzymać je w glebie na odpowiednim poziomie trzeba stosować dawki przypominające.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anitan 10:24, 08 maj 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
producent przekazał mi informacjęe, ze larvanem stosujemy, kiedy gleba ma min 14 st codziennie (też w nocy). Wstrzymałam się na razie, bo u mnie dziś 0st.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Manalena 23:24, 26 cze 2019


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Mam prośbę o poradę. Nie mam juz siły walczyc z opuchlakami-jak je troszkę "przetrzebię " to pojawiają sie z pola lub od sąsiadów.

Moje różaneczniki wyglądaja fatalnie i muszę się już ich pozbyć. Czy jest jakakolwiek roślina która nie smakuje tym dziadom. Chciałabym cos wsadzic na miejsce różaneczników.

U mnie jedzą wszystko-różaneczniki,azalie, pozostałości żurawek,trzmieliny-czyli ulubione roslinki,a poza tym róże, bergenię,liście bzu,hortensje-sa nawet na pigwie,dereniu i magnolii. Nie mam już pomysłu co z nimi robić.
____________________
Ogród dla zapracowanych
anitan 09:34, 27 cze 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
spróbuj larvanem, sierpien/wrzesien, potem wiosną drugi raz. Tani nie jest ale to chyba jedyna metoda, która skutkuje
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
18:22, 29 cze 2019
Czy to jest opuchlak?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies