Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

jason

Dodany 08:05, 15 paź 2019
anitan, Te same nicienie z produktu który wymieniłaś atakują też larwy koziułki. U mnie więcej koziułki niż opuchlaka.
anitan
Imgp4850

Dodany 12:01, 16 paź 2019
czyli nic tańszego nie znalazłeś?

Dodany 17:07, 04 lut 2020
Witam, odświeżam wątek, bo dopiero niedawno dowiedziałam się co niszczy mój ogród, a że zbliża się wiosna, to czas działać...
Chcę zadziałać konkretnie i zdecydowanie, koszty są drugorzędne, bo i tak więcej zapłacę za wymianę roślin niż za środki, które mogą je uratować
U mnie opuchlaki zżerają wszystko, a że jest tego bardzo dużo, chyba spędzę miesiąc na opryskach nawet nie będę wymieniać...w tym roku chcę założyć szklarnię i posadzić drzewka owocowe, więc tym bardziej zależy mi, żeby pozbyć się tego dziadostwa...
Czy ktoś, komu udało się pokonać te paskudy, mógłby mi doradzić co zrobić? Przekopałam się przez kilkanaście stron, tu na forum, i trochę mam mętlik w głowie. Kiedy zacząć działać przy tak ciepłej zimie? Czym najlepiej (obstawiam, że nicienie byłyby najlepsze?), podlewać i robić oprysk roślin? Czy te środki są niebezpieczne dla dzieci? Wolałabym używać środków jak najmniej inwazyjnych jeśli chodzi o inne żyjątka w glebie, pszczoły itp. Pomóżcie proszę, bo aż mi serce ściska patrząc jak mój ogród umiera...
anitan
Imgp4850

Dodany 13:19, 05 lut 2020
no to chyba tylko larvanem