Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

metasekwoja55 13:53, 14 gru 2017


Dołączył: 08 lis 2017
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Zalogowałam się już jakiś czas temu ale jeszcze nic nie napisałam. Więc chyba już najwyższa pora, żeby się "ujawnić".
Mam na imię Katarzyna i uwielbiam wszystkie roślinki. Od tych maleńkich, po ogromne kilkudziesięciometrowe .
Na razie podziwiam je w parkach, arbotetum i ogrodach znajomych, gdyż mój jest na razie w fazie projektowania.
Bardzo podobają mi się ogrody naturalistyczne, pełne owadów, ptaków i innych zwierzątek. Marzy mi się właśnie takie otoczenie domu, ale niestety na moich 6 arach jest to niezwykle trudne do wykonania. Mam jednak nadzieję, że przynajmniej w części uda mi się to zrealizować. Chciałabym właśnie tutaj zaczerpnąć inspiracji do stworzenia mojej oazy. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.
Na razie wysyłam zdjęcie mojego okropnie pustego aktualnie ogródka.
Pozdrawiam


Gardenarium 07:51, 15 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miejsca jest dosyć, tylko tak się wydaje że to mała działka.
Jeśli chcesz mieć ogród przyjazny dla owadów i innych zwierząt, to posadź rośliny dla pszczół (miododajne), dla ptaków krzewy i drzewa z jadalnymi owocami, posadź też pnącza i gęste krzewy aby ptaki mogły założyć gniazda, zrób też stawik, elementy wodne, aby mogły się napić, a kosy aby mogły brać ze stawu błotko do budowy swoich gniazd.
Pusty ogród zwierząt nie przyciągnie.

Powieś domki dla pożytecznych owadów, dokarmiaj ptaki zimą.
Pozostawiaj na zimę nasienniki, owocostany, nie ścinaj bylin, pozostaw je do wiosny.

Czyli działaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
18:12, 15 gru 2017
Gardenarium napisał(a)

...Jeśli chcesz mieć ogród przyjazny dla owadów i innych zwierząt, to posadź rośliny dla pszczół (miododajne), dla ptaków krzewy i drzewa z jadalnymi owocami, posadź też pnącza i gęste krzewy aby ptaki mogły założyć gniazda, zrób też stawik, elementy wodne, aby mogły się napić, a kosy aby mogły brać ze stawu błotko do budowy swoich gniazd.
Pusty ogród zwierząt nie przyciągnie.

Powieś domki dla pożytecznych owadów, dokarmiaj ptaki zimą.
Pozostawiaj na zimę nasienniki, owocostany, nie ścinaj bylin, pozostaw je do wiosny.

Czyli działaj.


Danusiu bardzo podoba mi się to co napisałaś.Dla mnie to samo sedno,do tego dążę w swoim ogrodzie.
I dodam,że ten tekst powinien znaleźć się w Danusinym czyli Twoim Dekalogu dla nas A ja to sobie wydrukuję.
Gardenarium 18:50, 15 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakże mi miło
Tak z serca napisałam, żeby zachęcić do działania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel1976 14:10, 17 gru 2017

Dołączył: 17 gru 2017
Posty: 1
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Jestem tu nowy wiec moze kilka slow o sobie. Mam na imie Pawel. Mieszkam w Irlandii gdzie pracuje jako ogrodnik. Wszyscy mowia ze kocham swoj zawod, ale tak naprawde to czasami mam go dosc, bo choc irlandzki klimat jest o wiele lagodniejszy od polskiego przez co sezon ogrodniczy trwa niemal caly rok, to wilgoc w powietrzu nie sprzyja stawom (szczegolnie kolanowym) ogrodnikow . Tak czy owak staram sie by moja pasja ogrodnicza trwala, czego I Wam wszystkim zycze.
doliwka 14:10, 27 gru 2017


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Witam wszystkich. Jestem u progu zakładania własnego ogrodu. Buszując w internecie zauważyłam, że ogrodowisko to miejsce fascynujące. Tyle informacji i dobrych a co ważne szczerych, niekiedy do bólu rad nie ma nigdzie. Będę potrzebowała wiele wsparcia.
Jakie ogrody mnie fascynują? Jestem ekomaniaczką więc jak najbardziej naturalne, gdzie motyle i pszczoły znajdują schronienie a jednocześnie tak urodziwe że ludzie zapominają o troskach.
Co mnie czeka? Budowa domu a obok tworzenie ogrodu. Dokładniej to moja Półówka buduje dom a ja tworzę ogród.

Pozdrawiam
____________________
Początek początku
Szafran 19:47, 27 gru 2017


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Witaj doliwko
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Bogi 11:02, 09 sty 2018

Dołączył: 09 sty 2018
Posty: 1
Witam serdecznie jestem świeżo upieczoną właścicielką bardzo zaniedbanej działki. Szukając pomocy trafiłam właśnie na forum z którego mam nadzieję czerpać wiedzę i porady jak stworzyć nasz mały raj na ziemi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
bukszpan060 13:36, 13 sty 2018


Dołączył: 13 sty 2018
Posty: 4
Dzień dobry-dość anonimowego podczytywania. Czasami czułem się jak podglądacz ) albo co gorsza złodziej cudzych doświadczeń i pomysłów.
Mam na imię Mirek, mieszkam na południu Polski.
Cieszę się, że trafiłem na Ogrodowisko. Z aktywnością bywa różnie, latem prawie żadna, zimą częściej się zagląda na kwiatowe strony.
Muszę rozgryźć parę spraw technicznych, będę prosił o pomoc jak nie poradzę sobie sam.Pierwszy problem już jest, bo nie potrafię odwrócić zdjęcia. Pozdrawiam moderatorów i użytkowników. ))
Gardenarium 14:01, 13 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie odwracasz na pulpicie, klikasz prawym przyciskiem myszki masz napis w środku

"Odwróć w lewo, odwróc w prawo"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies