Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Agni_78 10:23, 16 mar 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam mam na imię Agnieszka. W sierpniu przeprowadziliśmy się na wieś. W tym roku zaczynam pracę w ogrodzie. Pozdrawiam
____________________
Aga Aga w ogrodzie
monikasyr 18:38, 23 mar 2020


Dołączył: 04 mar 2020
Posty: 2
Witajcie bardzo serdecznie! Mam na imię Monika i zaczynam swoją ogrodową przygodę.

Od jakiegoś czasu chłonę jak gąbeczka Wasze rady. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy i doświadczeń, nie wspominam już o ogrodach, którymi jestem całkowicie zauroczona. Szczególne ukłony w stronę pani Danusi za dzielenie się wiedzą oraz ogrodem "Ogrodowisko - Moja Anglia".

Po cichutku liczę, że pandemia koronawirusa wygaśnie i będę mogła odwiedzić, podziwiać i podejrzeć wiele rozwiązań.

Póki co jestem na etapie zakładania ogrodu. Poczyniłam już pierwsze kroki w założeniu trawnika (wyrównanie terenu) i własnego warzywnika (póki co na parapecie). Wierzę, że z Waszą pomocą złapię wiatru w żagle i ogród stanie się moim hobby.

Wszystkim życzę miłego i udanego sezonu!
Domorosly_Og... 21:36, 27 mar 2020

Dołączył: 27 mar 2020
Posty: 1
Dzień dobry wieczór,

miałam ambitne plany, co do mojego przyszłego ogrodu. Ale już wiem, że niewiele z nich zrealizuję. Koronawirus już zjadł nasze zapasy finansowe, a jeszcze nie wiemy kiedy i jak się to skończy.

Mam ładną (20ar), prostokątną działkę z małym domkiem, z minimalnym spadem, wystawa południowa. Już zdążyłam ją obsadzić tujami złotymi szmaragdami, (teraz wiem, że za wcześnie to zrobiliśmy - przed wyrównaniem terenu).

Chyba zostaną tuje i na trawnik się szarpiemy.
Będę liczyć na podarki od gości (rodzice, ciotki, wujki, bratowe, znajomi itp), wielu już się zaoferowało podziałem swoich okazów.
Bardzo cenię sobie tę solidarność i bezinteresowność ogrodników amatorów. Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała okazję się odwdzięczyć innym początkującym.

Mam już dość ogólny plan, zaczerpnięty z tego forum - ogród mono - biało zielony.
Jak będę miała co pokazać, to założę swój wątek. Póki co, podglądam, czytam uczę się.

Pozdrawiam D. O.
LLEA 14:12, 05 kwi 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Cześć i czołem wszystkim. Jestem początkującym ogrodnikiem. Od roku obserwuję forum i szukam wszelkich porad. Mój ogród ma ponad 2000m2, sami wszystko w nim robimy, z większym czy mniejszym powodzeniem. W tym roku tak na prawdę powstają rabaty z głową wcześniej sądziłam coś co mi się spodobało bez większego zastanowienia. Teraz mam plan, listę roślin a nawet projekt więc plan działania jest! Jak będę już miała zakończona jakąś część to stworze swoją wizytówkę, także zapraszam!
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
marnotrawna 17:08, 05 kwi 2020

Dołączył: 05 kwi 2020
Posty: 3
Witam serdecznie,

Byłam tu już u Was kiedyś, dawno temu, na samym początku zakładania mojego tyciego ogródka. Potem z różnych powodów mnie długo nie było, zapomniałam też swojego hasło, w między czasie zmieniłam adres mailowy (zhakowano mi stary i nie mam do niego dostępu) tak więc musiałam sobie założyć nowe konto. I oto powracam po latach ponownie jak ta córa marnotrawna. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie ponownie

Pozdrawiam serdecznie!

Anna
grs 14:37, 15 kwi 2020

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 2
Witam wszystkich ogrodników. Ja sam dopiero się uczę i mam nadzieję, że to forum mi w tej nauce pomoże
Aneczkaogrod... 16:48, 15 kwi 2020


Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 25
Witam bardzo serdecznie ja tak jak marnotrawna wróciłam po kilku latach.Oczywiście konto inne bo haseł brak i choćbym nie wiem jak kąbinowała to za nic nie mogę sobie przypomnieć.
Mieszkam na wsi,50 km od Krakowa,razem z mężem prowadzimy gospodarstwo.Mam nieduży ogródek koło domu i warzywnik na innej działce na przeciw domu,tam jest królestwo mojej teściowej.
Studiuję Wasze ogrody i staram się coś skopiować, różnie mi to wychodzi,ale nie poddaję się
pozdrawiam serdecznie Ania
____________________
Ania harmonia na podkrakowskiej wsi
Marta1980 07:48, 16 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witam serdecznie.. Portal ogrodowisko został mi polecony przez jedną niezmiernie miła osobę... Pasjonatkę ogrodów... Chciałabym was prosić o pomoc w reorganizacji mojej części ogrodu... Wierzę że uda się jeszcze cos z tym zrobić.. Będę wdzięczna za wszelkie porady...
Mój wątek to...

Wymarzona zieleń... https://www.ogrodowisko.pl/watek/10296-wymarzona-zielen
____________________
Marta Na Bukowej
Magdic 16:08, 04 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 35
Dzień dobry,

podczytuję forum od kilku dni, przyszedł czas na przywitanie. Półtora roku temu przeprowadziłam się z rodziną do domu z niewielkim ogrodem. W zeszłym sezonie w ogrodzie głównie przyglądałam się, co tam rośnie i nosiłam na rękach wymagającą córeczkę. W tym roku młode bawi się w piaskownicy, a ja działam w ziemi.
Poszukuję inspiracji od osób, które również zaopiekowały się już istniejącym i trochę zaniedbanym ogrodem.

Wątek założę wkrótce, jestem w trakcie mierzenia i fotografowania ogródka.

Cześć!
____________________
Magda Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza
ania_ruda 22:14, 04 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Dzień dobry,

mam na imię Ania i od jakiegoś czasu czytam ogrodowisko chłonąc wiedzę.
Teraz nadszedł czas na przywitanie się!
Rok temu kupiliśmy niewielką 1000m2 działkę z domem. W tym samym czasie urodziłam córkę i ogród zszedł na inny plan, ale od późnej jesieni, małymi krokami próbuję go okiełznać.. i potrzebuję pomocy fachowców..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies