Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

mariasud3uth 12:04, 22 lip 2020

Dołączył: 22 lip 2020
Posty: 1
Witam wszystkich. Mam na imię Maria, jestem z Warszawy
Mary 20:28, 23 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Witaj, Mario.
Tu także Maria z Warszawy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Rudolfina 10:43, 06 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Cześć wszystkim! Mam na imię Edyta i w końcu odważyłam sie na założenie swojego wątku na Ogrodowisku. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła pochwalić się tak pięknym ogrodem jak Wasze
____________________
Edyta Pachnący ambrą
karbas 11:03, 03 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2020
Posty: 8
Dzień dobry wszystkim forumowiczom!
EwaAnna 14:39, 12 paź 2020


Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 37
Witam Twórców Ogrodowiska i Forumowiczów,

Mam na imię Ewa i od niedawna zaczęłam przygodę z ogrodem i Ogrodowiskiem.

Jest mi niezwykle miło móc obejrzeć tyle wspaniałych ogrodowych zakątków , których jest tu bez liku i zainspirować się nimi tworząc swój własny ogródek.

Serdecznie dziękuję Wszystkim za kilka chwil poświęconych postom w moim wątku.
Za pomoc i porady !
Każdy Wasz komentarz i propozycja będzie dla mnie cenna!


____________________
Zielonego Atelier Początki *** W życiu potrzebujesz albo INSPIRACJI albo DESPERACJI***
Julka 11:38, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
Witam się pięknie. Jestem Julka. Nie będę oryginalna jeśli powiem, że na Ogrodowisku przesiaduje od kilku lat każdą wolną chwilę. Uwielbiam Wasze piękne ogrodu, wciąż uczę się od Was tworząc swój ogród. Muszę się przyznać bez bicia, że ogród jest moją pasją, to już chyba choroba i uzależnienie, bo ostatnie pieniądze wydałabym na roślinki. mój mąż i dzieci na szczęście już się do tego przyzwyczaili i jest ok.
Nasz ogród tworzymy drugi rok. W styczniu 2019r ogrodziliśmy naszą łąkę i się zaczęło. Chociaż nie mieliśmy jeszcze fundamentów to zaczęłam sadzić roślinki. Tak trochę od końca ale nie wytrzymałam.
Najpierw użyliśmy niestety maty szmaty pod rabaty żeby nie zdominowały nas chwasty, na działkę przyjeżdżaliśmy w każdej wolnej chwili. Przyznał się ze pisałam kiedyś do Danusi o projekt ogrodu niestety wtedy nasz budżet nam nie pozwolił na takie rarytasy. Uzbroiłam się wiec w książkę Danusi i w każdej wolnej chwili siedziałam wpatrując się w Ogrodowisko.
Zaczęliśmy od sadzenia tymi szmaragd. Potem powstał zagajnik brzozowy. 5 sztuk ponieważ było nas wtedy pięcioro. Ja, mąż i trójka naszych dzieciaczków. Od dwóch miesięcy doszła jeszcze jedna brzózka ponieważ urodziła nam się na stare lata córeczka. Hihi.
Po brzózkach przyszła kolej na inne drzewka między innymi pissardi, wisienki umbry, świerki serbskie. Potem niższe piętra roślinek. Niby mi się podobało ale za każdym razem kiedy przyjeżdżałam na działkę szedł szpadel i przesadziłam przesadziłam i przesadziłam. Przesadzania nie było końca
Rodzina na mnie już nawet dziwnie nie patrzyła, przyzwyczaili się, tak samo jak przyzwyczaili się do kurierów którzy przyjeżdżali i przyjeżdzają do dziś coś często z roślinkami.
Przez rok roślinek przybywali i w tym roku w czerwcu zaczęliśmy budować nasz wymarzony dom. Panowie budowniczy mieli nakaz uważania na każda roślinkę i na szczęście byli bardzo kochani bo nic mi nie zniszczyli. Dom się wybudował a ja dalej walczyłam z roślinkami. Po wysprzątanie podwórka i wywiezieniu wielkiej góry ziemi po budowie pojawiły się nowe możliwości i znowu kurier za kurierem dowoził nowe roślinki.
Kolejny waszym dla nas punktem było zerwanie wreszcie maty szmaty. Poszło nawet łatwiej niż myślałam.
Potem było położenie nawadniania i wreszcie można było założyć trawnik. Zdecydowaliśmy się na trawę z rolki co było wg nas bardzo dobrym wyborem. Mój kochany mąż spisał się na medal i w dwa dni ogarnął temat. Efekt jest cudny!
Ogród wyglada już całkiem fajnie. Jest kilka rzeczy nad którymi myśle czy przesadzić zmienić dodać i tu liczę na pomoc.
Tu chciałabym jeszcze podziękować Danusi ze stworzyła to cudowne forum i wam wszystkim ze wam się chce radzić, chce pomagać.
Julka
____________________
Spełnione marzenia
Mary 07:51, 28 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Witaj, Julko!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Bee 09:05, 01 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 233
Witam Panią Danusię i wspaniałe grono entuzjastów ogrodów.

Wreszcie odważyłam się do Was dołączyć po wielu miesiącach podczytywania Ogrodowiska.

Mam na imię Beata i od pięciu lat tworzę ogród weekendowy na kaszubskich piaskach.





____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Basieksp 09:14, 01 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Witaj Beato z jakich okolic Kaszub jesteś, bo ja też prawie z Kaszub okolice Chojnic
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Bee 09:45, 01 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 233
Witaj Basiu,

Ja jestem z Trójmiasta a ogród powstaje na działce letniskowej w okolicach Sulęczyna.

Spędzam tam prawie każdy weekend od wiosny do jesieni.

Teraz już działka zapadła w sen zimowy a ja każdą wolną chwilę spędzam na Ogrodowisku oglądając zdjęcia z Waszych ogrodów.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies