Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Anna_I 18:05, 10 sty 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Witajcie Ogrodniczki i Ogrodnicy

Mam na imię Ania i będę powoli w tym roku tworzyć swój wymarzony ogród.
Ogrodowisko odwiedzam już od 2-óch lat i jestem zakochana i zauroczona Waszymi ogrodami. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Mary 19:17, 11 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj, Aniu!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
OlaKa 13:50, 21 sty 2021

Dołączył: 21 sty 2021
Posty: 13
Witam wszystkich serdecznie
Parę tygodni temu trafiłam przypadkiem na Ogrodowisko i wsiąkłam. Toż to kopalnia wiedzy! Urzekło mnie, że nawet na podstawowe pytania padają rzeczowe, jasne i cierpliwe odpowiedzi (jestem raczej początkująca, więc też będę pewnie takie pytania zadawać).
Przy domu mam niewielkie podwórko, na którym od 2 lat próbuję zrobić ogródek (wcześniej nie było szans - syn z sąsiadem grają godzinami w piłkę i zdeptaliby wszystko, poza żywopłotem z tui. Teraz już podrośli, trochę uważają, a i strzelają celniej, więc roślinki mają szansę przeżyć ). Dotychczas nie przepadałam za grzebaniem w ziemi (plewienie grządek na działce to jedno z gorszych wspomnień z mojego dzieciństwa), ale ostatnio odezwał się we mnie chyba "gen ogrodnika" i cieszę się, że można tu pogadać z ludźmi, którzy też kochają rośliny.
dariaa 10:41, 28 sty 2021

Dołączył: 28 sty 2021
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie!
Ogrodowisko śledzę już jakiś rok, trafiłam tutaj przez zdjęcia z Pinteresta. Przeglądam ogrody-wizytówki i jak tylko mam czas to dokształcam się w zakresie zakładania ogrodu, bo tak wielu cennych informacji jak tutaj nie ma nigdzie indziej!
Mam działkę 30 arową z domem w Beskidzie Śląskim. Mieszkamy już trzeci rok, ale oprócz trawnika średniej jakości w ogrodzie nie ma jeszcze nic. Ograniczałam się tylko do skrzynek z kwiatami na tarasie, bo nie mogłam się zdecydować na konkretny kierunek w ogrodzie. Na działce zrobiliśmy dwa poziomy, żeby zniwelować nieco spadek terenu, na górnym planuję sadzenie roślin, a na dolnym mamy plac zabaw i ma tam powstać warzywnik w skrzyniach. Planuję zrobić nasadzenia wokół tarasu, żeby trochę go osłonić.
Póki co planuję i marzę, bo za oknem leży gruba warstwa śniegu. Zimy u nas mroźne i okres wegetacyjny krótszy, ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się stworzyć coś pięknego
Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 11:33, 28 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witajcie Olu i Dario, witam jako założycielka i głównodowodząca Ogrodowiskiem.
Polecam Wam moje książki, wszystko w jednym miejscu https://www.lasksiazek.pl/pl/searchquery/danuta+m%C5%82o%C5%BAniak/1/desc/5?url=danuta,m%C5%82o%C5%BAniak

Zawarłam tam wszystko, co najważniejsze w ogrodzie, na pewno się przyda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta_DW 15:28, 30 sty 2021


Dołączył: 28 sty 2021
Posty: 7
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Marta i od dwóch lat jestem Ogrodowiskową podglądaczką. Kocham zieleń i marzę o ogrodzie z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem staram się zająć tym co dostępne, czyli mikroogródkiem z tarasem i kilkoma porośniętymi chwastami skarpami osiedlowymi wokół domu.
Będzie mi bardzo miło pokazać co z tego wychodzi i bardzo liczę na Wasze rady sugestie.
____________________
Marta Potyczki niespełnionej prawie-ogrodniczki
Stara_Mostow... 13:42, 31 sty 2021


Dołączył: 31 sty 2021
Posty: 8
Dzien dobry

i ja chcialam sie przywitac

poczytuje was juz od jakiegos czasu ale przyszedl czas na dolaczenie do waszgo grona

mam dzialke ponad 1000 m2 na chwile obecnie w trakcie aranzowania ogrodu, kupilismy dom, dookola ktorego byly posadzone marne tuje z marketu wys.ok 40 cm

thuje czesciowo wymielismy jednak pozostaly jako obrys i tlo dla innych roslin

jesienia posadzilismy inne drzewka i krzewy, jednak do docelowego wygladu ogrodu o jakim marze czeka nas jeszcze mnoostwo pracy

inspiracji i wiedzy szukam na waszym forum

Serdecznie pozdrawiam
Renulka 20:30, 03 lut 2021


Dołączył: 03 lut 2021
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim,
Również chciałam się przywitać i przedstawić. Mam na imię Ewa i dwa lata temu wyprowadziłam się na wieś na Kaszuby, gdzie mam spory ogród (uprawiany przez lata tylko z doskoku). Mam już trochę doświadczenia ogrodniczego, ale też mnóstwo nowych pomysłów i projektów, a ponieważ nauczyłam się, że w tych sprawach warto zawsze radzić się innych i pytać o ich doświadczenia, więc stąd moja obecność tutaj. Ogrodowisko polecono mi jako najlepsze forum w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich i cieszę się, że będę mogła Was poznać!

____________________
Ogród we współpracy z naturą, a nie przeciwko niej.
Basieksp 21:08, 03 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10190
Dzień dobry bardzo ładna ta migawka naturalistycznego ogrodu na Kaszubach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Renulka 21:15, 03 lut 2021


Dołączył: 03 lut 2021
Posty: 2
Bardzo dziękuję  właśnie ten motyw zamierzam dalej rozwijać
____________________
Ogród we współpracy z naturą, a nie przeciwko niej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies