Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:31, 03 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
anna_g napisał(a)


Bardzo fajnie to wygląda. Sama robiłaś te "donice" ? Ciekawy pomysł może wykorzystam



Takie pęknięte drewienka z dostawą drewna były i pomalowałam je tylko z zewnątrz białą farbą. Rojniki muszę codziennie podlewać bo drewno suche jak pieprz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:18, 03 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, poznaję moje liliowce

Wysiała mi się ostróżka, chyba błękitna. Chcesz siewki ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 23:31, 03 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
ewsyg napisał(a)
Ula, poznaję moje liliowce

Wysiała mi się ostróżka, chyba błękitna. Chcesz siewki ?


Super są liliowce

Ostróżki u mnie nie chcą rosnąć...daję sobie z nimi spokój zresztą tak samo jak z innymi jednorocznymi i dwuletnimi. Udaje się u mnie cleome, kosmos i werbeny.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 07:29, 04 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, te ostróżki są bylinami. Rosną jak szalone i same się sieją.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kindzia 08:50, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie ostróżki też nie chcą, giną mi, przestałam już je ciągle kupować. Też miałam bylinowe Ewcia, na glinie im się nie podoba
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
anna_g 09:37, 04 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)


Takie pęknięte drewienka z dostawą drewna były i pomalowałam je tylko z zewnątrz białą farbą. Rojniki muszę codziennie podlewać bo drewno suche jak pieprz.


No tak - w drewno dodatkowo wsiąka woda. Ale w sumie i tak codziennie podlewamy raczej doniczkowe więc te dwie więcej A efekt bardzo fajny. Jak wypatrzę takie pniaczki to robię
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 09:39, 04 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)


Super są liliowce

Ostróżki u mnie nie chcą rosnąć...daję sobie z nimi spokój zresztą tak samo jak z innymi jednorocznymi i dwuletnimi. Udaje się u mnie cleome, kosmos i werbeny.


A wiecie, że w sumie ostróżki u mnie też nie bardzo. W pierwszym roku ok, ale potem jakoś cienko... Gdzieś ostatnio czytalam, że ostróżki tak mają i chyba też z nich zrezygnuję (chociaż w tym roku kupiłam nowe i przyznam, że wcale spektakularne nie są). Lubię je ale... trochę szkoda zachodu.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
sylwia_slomc... 10:18, 04 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Urszulla napisał(a)


Idę, idę... W żółwim tempie. Z liliowcami mam plan na 2 inne miejsca. Tam gdzie są mają się dobrze ale potrzebne są na bardziej mokre stanowiska.

Pytałaś mnie nie dawno o odległosci miedzy liliowcami dla tych wysokich trzeba jednak ciut wiecej miejsca zostawiać bo one mocniej na boki i da i z tego co widze niższym już między nimi ciasno po tych sezonach, ale chwast się nie przeciśnie to pewneNo i w dzisiejszej sytuacji pogodowej same sobie roboią liśćmi za sciółkę, choć z kolei sporo wody z ziemi wyciągają bo ta masa liści paruje przecież
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 15:02, 04 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
ewsyg napisał(a)
Ula, te ostróżki są bylinami. Rosną jak szalone i same się sieją.


Ale Ty masz super ziemię. Byś nie chciała widzieć mojej letniej skorupy glinobeton!...szałwia się męczy a co dopiero takie delikatne rzeczy.
Jestem zdziwiona że przetaczniki wytrzymują suszę i stoją sztywno są idealne...podejrzewam że gdyby długo padało trzeba by je wycinać....więc trochę zmieniłam kierunek dobierania roślin.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:26, 04 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
anna_g napisał(a)


No tak - w drewno dodatkowo wsiąka woda. Ale w sumie i tak codziennie podlewamy raczej doniczkowe więc te dwie więcej A efekt bardzo fajny. Jak wypatrzę takie pniaczki to robię



Pewnie. Choć niełatwo znaleźć. A ten mój kawałek to dąb szybko się nie rozłoży.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies