Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

popcorn 10:34, 03 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Asia! A Hortensje można dzielić? Ja mam 1 szt i to jest 1 szt, nie poszerza się jak bylina... ewentualnie gałązki do ukorzeniania na wiosnę?
Mam wrażenie że Ula potrzebuje ich dużo, stąd zaproponowałam Jej alle... jeśli 1 szt to się nie opłaca, bo wysyłka...

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaWB 10:41, 03 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Ula, nie sadz trzykrotki... jedyna jej zaleta to śliczne kwiatuszki szybko się rozrasta w dużą kępę i ....się wykłada, wygląda mało ciekawie ja ją właśnie ścięłam do samej ziemi żeby nie oglądać tego widoku. W ubiegłym roku wręcz ją zdobywałam, bo nigdzie nie było, a dzisiaj już bym jej nie kupiła
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Kindzia 11:37, 03 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)
Cześć Mirko. Ja trzmielinę miałam kilka dni w wodzie a potem wsadziłam do małych doniczek z dobrą ziemią. I czekam.... czasem podglądam ale nic się narazie nie ukorzeniło,..... ale też są cały czas zielone więc nie zdechły..coś z nich będzie. Podobno trzmielina się zawsze przyjmuje.

A bluszcz nawet nieukorzeniony włożyłam do gruntu..i czekam. Niektóre uschły od strony południowej bo były upały, a od wschodu są zielone.

U mnie trzmielina przyjmowała się z 6 - 8 tygodni. Dostałam z korzonkami od sąsiada, od razu posadziłam. Wody dostawało to to częściej niż róże Dłuuuugo nic nie było. I listki schły, opadały. Zostały tylko ze dwa, trzy listki na gałązce Dopiero teraz widzę młode listeczki.
Myślę, że Tobie też się uda Tylko trochę cierpliwości
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 11:41, 03 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Od dwóch dni pada, a dzisiaj od rana 15C , mgła i mży. Więc porobiłam kilka fotek. Oto one:
moja pierwsza kulka kupiona przy okazji tawułek, narazie stoi w doniczce ale ja muszę wysadzić do ziemi



A to żurawka kupiona latem,ładnie się rozrosła więc ją podzieliłam. I obie się teraz zbierają.
Na dodatek pies tam buszował i trochę podlał. Muszę do przyszłego roku zrobić pas berberysowy!!!

A to druga żurawka, ale u mnie słabo się ma bo słońce ją przypala. Będzie rosła w donicy przy wejściu do domu gdzie jest więcej cienia. Albo coś innego jeszcze wymyślę. Narazie chroni się pod krzakiem hortensji.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:52, 03 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Niedawno zaczęła dopiero kwitnąć hortensja bukietowa Silver dollar kupiona w lipcu (tam są 3 krzaczki, jeden bardzo okazały kupiłam i te kwiaty w większości to od niego)




I na koniec obiecana barierka balkonowa zrobiona przez mojego M. Wisi na budynku. Jeszcze brakuje ocieplenia ściany żeby się lepiej prezentowała

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 11:55, 03 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Silver Dollar boska!!
A barierka - chylę czoła! Super robota!!
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 12:05, 03 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Dziewczyny a propos Limelight ja ich dużo pod ogródek potrzebuję i postanowiłam się sprężyć i kupić 6 szt. po 11 zł +wysyłka. Zrobię od razu jesienią odkłady podziemne.
A moja pilna lista na ten rok wygląda następująco:
berberysy Admiration 20szt. przynajmniej (będę rozmnażać hurtowo bo potrzebuję przynajmniej ze 100szt.)
chciałam jeszcze berberysy Kobold (też są karłowate)
Rh Cunn.White (3szt. najwyżej zostaną do zakupu wiosną)

i jeszcze wiele wiele wiele innych rzeczy by mi się marzyło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 18:13, 03 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ula - popieram decyzję zakupu Limek! Nie wiem czy z tej aukcji co znalazłam, poszukaj, też w zakonczonych - czasem sa ludzie ktorzy ciagle nie wystawiaja, a jak znajdziesz w dobrej cenie napisz, moze akurat! Tak myslalam ze przynajmniej kilka szt potrzebujesz...
Rh Cunninghams kupilabym na wiopsne, w Biedronie byly bardzo ladne, kwitnace, jakos po 18 zl/szt.
Berberysy mam, ale normalne, bordowe, na pewno nie karlowe, niestety...
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 20:01, 03 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Urszulla napisał(a)
Niedawno zaczęła dopiero kwitnąć hortensja bukietowa Silver dollar kupiona w lipcu (tam są 3 krzaczki, jeden bardzo okazały kupiłam i te kwiaty w większości to od niego)






Dollarki są piękne! A jeszcze kupić trzy w jednej donicy - to już w ogóle Ci się udało!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 23:28, 03 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Nie Sebek-kupiłam 3 szt. i posadziłam obok siebie jak Danusia kazała.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies