Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę

Pokaż wątki Pokaż posty

nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę

KasiaWB 23:33, 20 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
romka napisał(a)

Witam. Przeglądam Wasze posty i jestem pod wrażeniem, że potraficie planować, rysować projekty. Ja caly czas przyglądam się swoim kilku metrom i zastanawiam się co i gdzie posadzić (mało miejsca). Tu na forum otrzymalam już podpowiedź, że mogę posadzić hosty, hortensje, żurawki, trawy...
Rośliny, które wymieniłam niezmiernie mi sie podobają, ale nie mam zielonego pojęcia, w których miejscach posadzić Ważna jest jeszcze jedna kwestia-kasa, ale tu też otrzymałam podpowiedź, że od znamych mogę wziąć sadzonki.


witaj! dziękuję za wizytę
po pierwsze to nie łam się, rabatka fakt może nie za duża, ale zaręczam że jak przyjdzie ci ją przekopać i wyplewić to będzie wydawała się ogrooooomna

specjalistką od ogrodów nie jestem, bo sama raczkuję (wyspecjalizowałam się raczej w warzywkach, z kwiatów do niedawna znałam róże i astry, no i ususzone hortensje ) ale na pierwszy rzut zastanów się co chcesz zrobić z tymi ścianami, czy chcesz je zasłonić czy żeby były widoczne
jak zasłonić to pomyśl o tujkach... winobluszczu, możesz posadzić je już.... nie jest to jakiś mega duży koszt, a bedzie rosło

a poza tym powoli... to nie wyścigi... wiesz ja pracując w ogrodzie warzywnym i kosząc trawę, mam taką refleksję, że tą pracę trzeba kochać dla samej pracy, bo ogród to nieskończoność pracy, w jednym kącie skończysz a już w drugim trzeba zaczynać i tak w kółko....

wieczorkiem usiądź, weż kartkę kredki i pomaluj trochę, wybierz roślinki które chcesz mieć i pochwal sie tym rysunkiem, tu są takie mistrzynie że pomogą stworzyć z tego skrawka ziemi prawdziwe dzieło!!!! wiem bo widziałam nie raz


Romka dobrze pisze a na poprawienie nastroju i wiary w siebie polecam metamorfozy http://www.ogrodowisko.pl/watek/1251-metamorfozy-ogrodowe
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:41, 20 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Kindzia ma rację nie samą thują człowiek żyje ja w ubiegłym roku kupiłam i posadziłam 50 thuji Smaragd, w tym roku część wykopałam, a w to miejsce posadziłam 10 świerków serbskich - będąc pod wrażeniem Ogrodu z lustrem oczywiście jedz, kup, ciesz się zakupami i sadz, a później nam pokaż co wyczarowałaś zobacz jeszcze - jeśli oczywiście nie widziałaś - jedną z ostatnich realizacji Danusi http://www.ogrodowisko.pl/watek/1669-ogrod-na-piaskach, gdzie również są zastosowane różne nasadzenia szkieletowe - cisy, świerki serbskie, choiny kanadyjskie itd....
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
romka 23:47, 20 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Kasia ogród z lustrem oglądałam a jakże, nawet się w tych brzozach zakochałam, co to one mi sie z dzieciństwa z poświęceniem pól kojarzyły )))
ale piasków nie widziałam.... co do mieszania.... nie mówię nie )
póki co tupię nogami bo te upały.... a ja juz kawałek ziemi przekopałam, gnoju od konia załatwiłam, i coś bym w końcu posadziła
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
KasiaWB 00:05, 21 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tylko nie mieszaj za bardzo, ma być zachowana w szkielecie sekwencja jednorodna np 7 thuji, 7 świerków, nie naprzemiennie ale to już pewnie wiesz )
ja jestem zakochana w ogrodzie z lustrem, ale w innych jego elementach ) pałam również wielką miłością do ogrodu minimalistycznego a to już zupełnie inna bajka i bądź tu mądrym i wybierz styl, co? )
Najlepiej kupować rośliny w doniczkach, tylko zwracaj uwagę na bryłę korzeniową - poprostu wyjmij z doniczki, od razu bedziesz widziała po systemie korzeniowym czy były kopane nie wiem jakiej wielkości chcesz kupować te thuje, bo duże okazy to faktycznie mogą być kopane, chociaż teraz to akurat nie czas na kopanie, więc takich nie kupuj
Upały są tragiczne, może poczekaj z sadzeniem na ochłodzenie? nawet jak kupisz to mogą postać w doniczkach, byle podlewać, inaczej padniesz w ten upał, a wiem co mówię, bo wiosną duże świerki serbskie w upał sadziliśmy i potem leczyliśmy się tydzien )))
A gnoju to i ja bym chciała ) i kompostu ))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Kindzia 19:32, 21 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Czy Ty Romeczko może sadzisz?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
romka 19:57, 21 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Kindzia napisał(a)
Czy Ty Romeczko może sadzisz?


nie jutro jedziemy do szkółki i się zobaczy
a ogólnie to lenia mam konkretnego, popakowałam trochę bukietów do zup na zimę i tyle, papiery rosną, dom prosi się o sprzątanie a ja nic.... albo robię rodzinie jedzenie albo po Ogrodowisku latam
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Mala_Mi 19:59, 21 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
romka napisał(a)

brak czasu..tego mi najbardziej brakuje....


oj Ania to chyba jakaś choroba naszej cywilizacji.... ciągły brak czasu
wiesz ja długo buszowałam w Twoim wątku i chyba o niczym tak nie marzę jak o tym żeby zrobić taki "bałagan" u siebie...
ale wiesz umieć zrobić taki 'bałagan' to też wielka sztuka

Bałagan robię zawsze bez większego wysiłku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
romka 20:07, 21 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
asc napisał(a)

Bałagan robię zawsze bez większego wysiłku


akurat!!! już Ci wierzę
choć w takim biurkowym to ja też jestem dobra, aż potem mi wstyd kogoś wpuścić
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
moni 20:08, 21 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ja też nic nie umiem ale polecę ci ten portal i rubrykę " projekty do pobrania obejrzysz je sobie ;
http://architekturakrajobrazu.info/projekty-do-pobrania
____________________
Mona
romka 20:17, 21 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
moni napisał(a)
Ja też nic nie umiem ale polecę ci ten portal i rubrykę " projekty do pobrania obejrzysz je sobie ;
http://architekturakrajobrazu.info/projekty-do-pobrania


a Ty spryciaro
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies