Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

KasiaLangier 21:01, 15 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
vita napisał(a)


Hej Kasia To powojniki z grupy atragene, właściwie zupełnie niewymagające.
Trzeba tylko zasilić i w odpowiednim momencie, czyli po kwitnieniu, nie później, przyciąć. Nie kwitną długo, ale jak trafi się trochę wilgotniejsza wiosna, to wyglądają pysznie.
Ogrodem to tak trudno się zachwycić, chyba, że się ktoś wysili, to dzięki
A piwonie Zajrzyj tu do mnie koniecznie za parę dni


a przyciąć kiedy ? zajrzę po piwonie z pewnością ! przeniosłam 2 sztuki z ogrodu babci (już 3 miejscówka), jeszcze z lat 70 -tych i rosną , mają na razie liche kwiatki, ale mają, ostatnio dokupiłam w kolorze pudrowego różu, chyba za głęboko posadziłam, bo nie widzę pączków, będę czekać..ale to dopiero początek, bo piwonie mnie zachwycają..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
laurowisnia 17:13, 16 maj 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wyciągnij klatkę z piwnicy, nam się udało w niej złapać kuny i pożyczyliśmy od kogoś, kto też je łapie.

Paproć w donicy to fajny pomysł, ja mam adiantum już drugi rok, a ostatnio widziałam też ciekawą, mam nadzieję, że jeszcze czeka na mnie.

Jak mertensje wyglądają po kwitnieniu, teraz przypominają mi moją miodunkę.

Piszesz o czarcikęsie, nie myślałam, że on taki delikatny, mój przezimował.

Muszę pochwalić też przywarkę, będzie kwitła.

Myślę intensywnie, jak się znaleźć gdzieś bliżej tej stojącej doniczki.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
vita 23:00, 16 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Katkak napisał(a)
Jak bujnie, jak cudnie. I masz już nie powojniki, a powojniszcza, obłęd


Dzięki za spostrzeżenia o kosach. Jak będę miała więcej czasu muszę sobie o ptakach poczytać. Od kiedy pojawiły się u mnie kosy, jest mniej srok i gołębi.
I jakieś inne, nowe ptaki widzę. Ja dla ptaków ile razy pochylę się do plewienia swoim szpikulcem, mam pędraka!

Powojniki bujają, na razie atragene.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:05, 16 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Gosiek33 napisał(a)


pan kos jest czarny z pomarańczowym dziobem i takimi samymi obwódkami wokół oczu, pani jest bardziej szaro-brązowa i lekko ceglastą piersią


Wiesz, mam problem z identyfikacją pani kosowej. Wszystkie zaobserwowane ptaki mają pomarańczowy dziób i obwódkę wokół oczu. Muszę się bardziej postarać Dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:12, 16 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
KasiaLangier napisał(a)


a przyciąć kiedy ? zajrzę po piwonie z pewnością ! przeniosłam 2 sztuki z ogrodu babci (już 3 miejscówka), jeszcze z lat 70 -tych i rosną , mają na razie liche kwiatki, ale mają, ostatnio dokupiłam w kolorze pudrowego różu, chyba za głęboko posadziłam, bo nie widzę pączków, będę czekać..ale to dopiero początek, bo piwonie mnie zachwycają..


Przyciąć po kwitnieniu, dobrze wiążą pąki kwiatowe na przyszły rok.
Tylko to cięcie to bardziej kosmetyczne.
Nie widzisz pąków u piwonii w maju? To raczej nie masz już piwonii. Wykop i obejrzyj, jeśli są oznaki życia to posadź do donicy i otocz szczególną opieką. Gdzieś pokazujesz swoje rośliny?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:21, 16 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Kiedy ostatnio mieliśmy tak chłodny i deszczowy maj?
Moja kalina angielska w różnych ujęciach. Z tego co zaobserwowałam zakwitła u mnie dwa tygodnie później niż u Miry. Ale pachnie chyba tak samo?





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:48, 16 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
laurowisnia napisał(a)
Wyciągnij klatkę z piwnicy, nam się udało w niej złapać kuny i pożyczyliśmy od kogoś, kto też je łapie.

Paproć w donicy to fajny pomysł, ja mam adiantum już drugi rok, a ostatnio widziałam też ciekawą, mam nadzieję, że jeszcze czeka na mnie.

Jak mertensje wyglądają po kwitnieniu, teraz przypominają mi moją miodunkę.

Piszesz o czarcikęsie, nie myślałam, że on taki delikatny, mój przezimował.

Muszę pochwalić też przywarkę, będzie kwitła.

Myślę intensywnie, jak się znaleźć gdzieś bliżej tej stojącej doniczki.


Z klatką nie wychodzi, zdejmuję dach. Mertensje po kwitnieniu raczej nie przypominają miodunki, ale mogę się mylić. Czarcikęs dostałam od Pszczółki w donicy. Powiedziała, że jeszcze w niej musi pobyć, to na zimowanie w donicy został. To nie jest pierwszy czacikęs, który u mnie poległ.

No, kwitnąca przywarka to jest coś.
A myśl O tym samym myślisz co ja?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:11, 17 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Rabatka po której wiele sobie obiecuję. Na murze rozpięłam ognik. Z sześć lat poczekam? Obficie w tym roku zakwitnie i mam nadzieję, że jesienią owoce dadzą po oczach.
Aukuba przezimowała w gruncie u mnie już drugi rok. Nigdy bym nie przypuszczała, ale odważyłam się i o!. Sierika Masz za sobą nie takie akty odwagi



Rośnie tu jeszcze wiele innych roślin, niestety, również wysadzona w końcu doniczka dla Laurowiśni Bo ile można czekać? Ale ogród nie taki cienki, coś na pewno się znajdzie

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Katkak 06:01, 17 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ogniki dość szybko rosną. Też z jednym kombinuję - kupiłam takiego prościutkiego, dół podkrzesałam, a górę będę sobie formować. Może w kulkę, albo bardziej swobodnie, zobaczy się. W każdym razie będzie cięty,bo tam nie ma miejsca na duży. Akubę Kasia z ogrodu złudzeń ma już chyba 5 lat w gruncie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 07:26, 17 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przeglądam pocztówki z ogrodu...zachwycam się wystarczająco się postarałaś...masz pięknie

Pustynniki...fajnie wyglądają nawet bez kwiatów, no to czekam z Tobą na ich kwitnienie
Sporo drzewek dosadziłaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies