Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 23:07, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
popcorn napisał(a)
Obudowa tarasu boska! zyrandol zdobędziesz Ogrodem się nieustannie zachwycam. Wysiałam trzy rodzaje pierwiosnków, czekam!
Klon podsadzony mniam mniam! Buziaki


Chyba dereń podsadzony? Pierwiosnkami?
Ja dzisiaj też pierwiosnki siałam, kandelabrowe i omszone. Zachciało mi się!
Trzymam kciuki za wschody
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:11, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Malgosik napisał(a)
Piękna oranżeria powstaje. To będzie ogród zimowy chłodny?
Też mi się marzy, ale jeszcze nie teraz.
Te okrągłe, duże geometryczne liście pod ławeczką to co to za roślina?


Powiedzmy, że to ogród zimowy. Raczej chłodny, zobaczymy jak się sprawdzi.
Roślina o którą pytasz to Sanguinaria canadensis 'Multiplex'.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:19, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Zakwitł pierwszy storczyk, jestem bardzo zadowolona. Dzieliłam i przenosiłam rośliny w nowe miejsce dwa lata temu. Przyjęły się i dwie zakwitły.



Piwonia 'Atena'. Info dla Mirki: w jednym z kwiatów jest żuk, to on może obgryzać pąki piwonii. U mnie jest w tym roku ich sporo.





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:39, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Zabawna historia. Kilka lat temu dostałam od Marty hiacyntowca non- scripta. Wysadziłam do ogrodu, lecz przepadł. Uprawiam też hiacyntowca hiszpańskiego, który intensywnie się mnoży, mam go praktycznie wszędzie.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy dzisiaj pochyliłam się nad zaciągowcem i zobaczyłam roślinę, której nie mogłam skojarzyć. Przeprowadziłam natychmiast śledztwo które potwierdziło moją nadzieję. Mam bluebell, hiacyntowca non- scripta zwanego tez endymionem, tadam!
Dokumentuję fotkami. Pierwszy z lewej to szczęśliwie, po latach znaleziony w ogrodzie bluebell





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 23:47, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Cudny storczyk i piwonia Takie niespodzianki w ogrodzie to każdy ogrodnik lubi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gocha 21:22, 28 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Vita u Ciebie to jak zwykle same rarytasy. Te piwonie drzewiaste sa cudne i chyba fajnie że wszystkie takie same.
Pokaż proszę troszkę chociaż warzywnika .
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 23:08, 28 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Piwonie drzewiaste przepiękne. Zachwycam się też storczykiem i to nie tylko kwiatem - liście ma cudne
Hiacyntowce również śliczne - nie wiem czy też nie mam którejś odmiany. Coś mi się kojarzy, że widziałam w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:55, 29 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)
Zakwitł pierwszy storczyk, jestem bardzo zadowolona. Dzieliłam i przenosiłam rośliny w nowe miejsce dwa lata temu. Przyjęły się i dwie zakwitły.



Piwonia 'Atena'. Info dla Mirki: w jednym z kwiatów jest żuk, to on może obgryzać pąki piwonii. U mnie jest w tym roku ich sporo.







Storczyk śliczny, czy może rosnąć w suchej ziemi?
Sporo masz piwonii drzewiastych, są piękne, mają tylko jedną wadę, bardzo szybko przekwitają, ale może jak się je posadzi w chłodnym miejscu to dłużej go utrzymają.
Bardzo nie lubią przesadzania, ja swoją przesadziłam i niestety przepadła niemal całkiem, po roku wypuściła maleńki pędzik, po dwóch latach pędzik troszkę urósł, i tak czekam znów na jej świetność Może za kilka lat..

To info to chyba dla innej Mirki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 09:21, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Makao_J napisał(a)
To ja już tego zaburzenie nie zauważyłam.
I tak mi się podoba.


Uśmiecham się, bo trudno zauważyć Szkoda mi trochę tej czystej osi widokowej, ale przyzwyczaję się. Głównie do mycia ogromnej liczby szyb.
Niestety zlikwidowałam rabatkę z imperatą przy tarasie. Miała w większości trafić do Filomeny, ale czasy na kontakty niefajne, została i musiałam ją zagospodarować. Na rondzie jest.





Ale jest też zaleta. Kiedy siedziało się na tarasie, prawa część 'dziedzińca' była niewidoczna, zasłonięta pergolą z powojnikiem. Teraz cudownie otworzyła się przestrzeń. I ogród taki inny, nowy, w ramach
Niestety ciągle nieukończony.
Po lewej nie ma już rabaty z Czerwonym baronem.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:47, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudny storczyk i piwonia Takie niespodzianki w ogrodzie to każdy ogrodnik lubi


Pewnie Wczoraj wygrzebałam jeszcze z gąszczu ciemiernika i zawilców storczyka królewskiego! Przypomniałam sobie, że sadziłam! Starość nie radość, jak to mówią
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies