Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 12:53, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
AgnieszkaW napisał(a)
Vito, jestem zachwycona Twoimi "pięknymi", jak je nazwałaś. Są zjawiskowe


Dzięki, to jeszcze nie wszystkie moje piękne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:55, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)


Usiłuję zlokalizować to miejsce, przy domu? Nie wiem ... .


Trudno poznać, balustrady z przodu domu, po demontażu tu trafiły, bo z przodu też zabudowa, długo by opowiadać To miejsce gdzie wszystkie rośliny podlewałyśmy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 13:21, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kiedy będziesz dzieliła irysy? Te od Artam również? Jaką wysokość mają pręty do powojnika i czy potrzebne jest jakieś wiązanie poziome między nimi?


Twoje piękne - storczyki! Twój ogród to jak renesansowe ogrody włoskie z kolekcjami. Takie bogactwo Medyceuszy.



PS W Wojsławicach w nowo otwartej części (Ogród Milenijny) jest kolekcja irysów (polskich hodowców), pięknie pachną. Posadzone z łanami kostrzewy 'Miedzianobrody' - i to jest świetny efekt.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 14:06, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
vita napisał(a)






Uwielbiam różnorodność bylinowych liści, przedkładam je nawet nad uroki kwiatów. W centrum disporum.





To odwrotnie niż ja, w pierwszej kolejności interesuje mnie kwiat, potem zapach, potem przebarwienie jesienne i dopiero na końcu kształt liści
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pola 15:55, 07 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jestem zachwycona twoją werandą, dla mnie to ukochane miejsce w moim ogrodzie.
Oś widokowa to mój ulubiony obraz, rarytasy masz świetne wiele z tych roślin mi nieznane.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Nowa12 20:31, 07 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te piwonie masz piękne. Beczka i wodopój też mi się podoba.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 20:36, 07 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Ja najpierw zwracam uwagę na kwiaty, ale u Ciebie (o dziwo!) siedzę i wpatruję się w liście. Co za różnorodność kształtów! Są naprawdę bardzo ciekawe i przykuwają uwagę A Twoje "piękne" wzbudzają uśmiech na ustach i cudownie komponują się z tymi białymi kwiatkami (nie znam nazwy).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Malgosik 07:50, 08 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
vita napisał(a)


Powiedzmy, że to ogród zimowy. Raczej chłodny, zobaczymy jak się sprawdzi.
Roślina o którą pytasz to Sanguinaria canadensis 'Multiplex'.

Kwitnie Ci ten krwiowiec? Ładne ma liście.
____________________
Ogród na glinie
popcorn 08:50, 08 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogactwo u Ciebie. Spędziłabym pewnie dobry tydzień przyglądając się każdej roślinie z osobna i podziwiając je wszystkie i te których nie znam. Przecudnie, wysublimowany efekt, chciałabym żeby mój ogród szedł w tę stronę, plus trochę więcej dzikości/mniej roboty dla mnie buahahaha

pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Makao_J 14:57, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nie wiem co bardziej mnie zachwyca. Te bordowe kwiatki (normalnie mam na końcu języka nazwę-chyba storczyk albo obuwik), czy ta betonowa misa po kranem czy raczej ten stopowiec (mam takiego z bordową wstawką ale wygląda na to że jest mniejszy od Twojego).

Świetna ta różnorodność liści. Czad.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies