Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mirkaka 16:28, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Kolor piwonii prawdziwy?, na moim monitorze taki koralowy, przecudny.
Oglądając te storczyki mam motyle w brzuchu Są cudne
Oczywiście znów pokazałaś tyle roślin nieznanych mi, że aż mi wstyd.
Dlaczego piszesz że rabarbar dłoniasty już się kończy? Mój dopiero nabiera urody, jest olbrzymi, ma prawie 1,20m

Wstawię zdjęcie u siebie mojego, to zobaczysz jaki jest wielki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 19:10, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Kiedy będziesz dzieliła irysy? Te od Artam również? Jaką wysokość mają pręty do powojnika i czy potrzebne jest jakieś wiązanie poziome między nimi?


Twoje piękne - storczyki! Twój ogród to jak renesansowe ogrody włoskie z kolekcjami. Takie bogactwo Medyceuszy.



PS W Wojsławicach w nowo otwartej części (Ogród Milenijny) jest kolekcja irysów (polskich hodowców), pięknie pachną. Posadzone z łanami kostrzewy 'Miedzianobrody' - i to jest świetny efekt.



Irysy podzielę- przesadzę po kwitnieniu, a czemu pytasz?
Pręty mają dwa z kawałkiem, wbijam siekierą, resztę załatwiam sznurkami. Ile ja się tej wiosny nawiązałam! No, ale i sznurka miałam pod dostatkiem.

Bogactwo Medyceuszy...a to posłodziłaś O renesansie, zwłaszcza w kompozycjach malarskich myślałam siedząc na mojej nowej werandzie. Zupełnie nowa rzeczywistość w obrazach.





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:16, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Cypripedium calceolus, chętnie zawiązuje dwa kwiaty na jednym pędzie.








____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:20, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
PS W Wojsławicach w nowo otwartej części (Ogród Milenijny) jest kolekcja irysów (polskich hodowców), pięknie pachną. Posadzone z łanami kostrzewy 'Miedzianobrody' - i to jest świetny efekt.


Widziałam część tej kolekcji, sporo też w Bolestraszycach, jeszcze przed przenosinami. Dzięki za podpowiedź, do irysów i kostrzewy dodam jeszcze czerwonolistny koper. A na irysy TB, to mam rzut beretem. Czekam na sobotę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:25, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

To odwrotnie niż ja, w pierwszej kolejności interesuje mnie kwiat, potem zapach, potem przebarwienie jesienne i dopiero na końcu kształt liści


To Sylwia, patrzysz jak facet, he he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:26, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pola napisał(a)
Jestem zachwycona twoją werandą, dla mnie to ukochane miejsce w moim ogrodzie.
Oś widokowa to mój ulubiony obraz, rarytasy masz świetne wiele z tych roślin mi nieznane.


Czuję, że dla mnie też tak będzie Odebrałaś moje PW, jakiś czas temu?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:28, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Nowa12 napisał(a)
Te piwonie masz piękne. Beczka i wodopój też mi się podoba.


Beczka i wodopój? Cokolwiek by to było Piwonie się dopiero rozkręcają, mam nadzieję, że przestanie padać.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:31, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ojej! Zakwitł mi obrazek włoski, a to oznacza, że jesienią będą koraliki

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:38, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ewa777 napisał(a)
Ja najpierw zwracam uwagę na kwiaty, ale u Ciebie (o dziwo!) siedzę i wpatruję się w liście. Co za różnorodność kształtów! Są naprawdę bardzo ciekawe i przykuwają uwagę A Twoje "piękne" wzbudzają uśmiech na ustach i cudownie komponują się z tymi białymi kwiatkami (nie znam nazwy).


To Primula sieboldii 'Alba'. Miałam go stąd eksmitować, ale zostanie, ładnie ubogaca kępy obuwików. Świat roślin jest niezwykły i dla każdego ma coś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:43, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Malgosik napisał(a)

Kwitnie Ci ten krwiowiec? Ładne ma liście.


Kwitnie, bardzo obficie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies