Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Roocika 21:04, 15 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo ładne te pustynnik i turzyca taka puchata i lekko poczochrana też

Jesienne widoki miałaś bardzo przyjemne.

Przesyłam pozdrowienia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 22:55, 15 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Martka napisał(a)
Vito, Twoje "powroty" na O. bardzo cieszą pustynniki nadzwyczajne. Dbałością o jakość kompostu zaraziłam również moje otoczenie, robią zbiórki więc Twoje kompostowe poczynania nie są mi obce Ogród lubi nasze powroty. Jednak z czasem nieźle potrafi sobie radzić sam?


Zbiórki, zbiórki, nie pisałam, ale też! Głównie na łuski cebuli, potrzebne na odwary Dzisiaj zgarnęłam kilka wytłoczonych tektur z marketu,idealnych na kompost, do czego to doszło!
Nie wyobrażam sobie, że nie mogłabym wrócić do ogrodu, znoszę max trzy tygodnie, ktoś może dłużej bez ogrodu?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:09, 15 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Roocika napisał(a)
Bardzo ładne te pustynnik i turzyca taka puchata i lekko poczochrana też

Jesienne widoki miałaś bardzo przyjemne.

Przesyłam pozdrowienia


Hej Lubię tę turzycę. Zastanawiam się czasami ile w ogrodzie mamy roślin które lubimy, a ile takich, które z jakiś tam powodów zdecydowaliśmy się posadzić. Ja mam więcej takich, które lubię
Też pozdrawiam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 11:24, 18 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wiktorio. Nie wiem jak to się stało,że wcześniej do Ciebie nie zajrzałam, w ubiegłym roku byłam chyba zbyt pochłonięta swoim wątkiem. W tym roku nadrabiam.
Taki piękny ogród pod moim nosem ! Piękna architektura, ławeczki, obelisk, furtka...no i rośliny...
Ktoś napisał, że twój ogród jest jak z czasopism, w pełni się z tm zgadzam.
Będę zaglądać i się inspirować.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gardenarium 12:55, 18 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcia z piustynnikami rewelacja, co do turzycy to Pszczółka mnie uprzedziła, chciałam pisać Powiem że oczywiście nie ominę z pewnością pustynników. Kiedyś w Mai pokazywałam ich sadzenie A sama nie mam, szukam odpowiedniego koloru. Te cou cb to na limonkową będą pasowały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vita 21:01, 20 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Szymka napisał(a)
Wiktorio. Nie wiem jak to się stało,że wcześniej do Ciebie nie zajrzałam, w ubiegłym roku byłam chyba zbyt pochłonięta swoim wątkiem. W tym roku nadrabiam.
Taki piękny ogród pod moim nosem ! Piękna architektura, ławeczki, obelisk, furtka...no i rośliny...
Ktoś napisał, że twój ogród jest jak z czasopism, w pełni się z tm zgadzam.
Będę zaglądać i się inspirować.


Nic nie szkodzi, ja do Ciebie zaglądałam i notowałam to i owo. Ciekawych miejsc nie chciałoby się przeoczyć A u Ciebie inspiracji też nie brakuje
Dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:17, 20 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Gardenarium napisał(a)
Zdjęcia z piustynnikami rewelacja, co do turzycy to Pszczółka mnie uprzedziła, chciałam pisać Powiem że oczywiście nie ominę z pewnością pustynników. Kiedyś w Mai pokazywałam ich sadzenie A sama nie mam, szukam odpowiedniego koloru. Te cou cb to na limonkową będą pasowały.


Na limonkową będą pasowały
Na łącznika nadają się też te, mam na końcu języka...



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 22:00, 20 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy to jakieś śniedki? Vita, bardzo, bardzo chcą u Ciebie rosnąć te rarytasy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 22:05, 20 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
"Dla większości świata rabarbar jest zwiastunem wiosny. U nas, w Anglii, pojawia się w środku szarej zimy, bezczelnie różowy i optymistyczny, pełen światła i kolorów, których pogoda tak bardzo nam skąpi."

Yorkshirski rabarbar pędzony, który zaczyna rosnąć na zewnątrz, ale potem ogrodnicy przesadzają go do donic, uprawiają w ciemnych piwnicach i zbierają przy świetle świec, to jeden z naszych największych kulinarnych skarbów: zimna ziemia daje jaskraworóżowe łodygi, miększe, delikatniejsze i o znacznie wyraźniejszym smaku niż masywne badyle czerwonego rabarbaru, który dojrzewa później na zewnątrz - w miarę jak na świecie robi się cieplej, łodygi stają się grubsze i bardziej zielone, przez co częściej rozgotowują się na zieloną papkę".

Cyt. Nigella Lawson, "Zrób, zjedz, powtórz" Składniki, przepisy, opowieści.

Uwielbiam rabarbar, jak dotąd robiłam z niego kruszonkę i jadłam maczany w cukrze! Czy ktoś pamięta jeszcze te czasy?
Nigella w swojej książce poświęca rabarbarowi rozdział i aż kilkanaście przepisów.




To te jaskraworóżowe łodygi, pędzone bez dostępu światła, są mega smaczne. Chociaż szczawiany zawierają.






Z liści rabarbaru, które są trujące kulinarnie, można zrobić gnojówkę lub wywar i podlać cebulowe w czasie, gdy atakują je szkodniki. Szczególnie wgryzka szczypiorka. A poza tym to taka malownicza roślina. Mam jeszcze odmiany ozdobnego rabarbaru.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:26, 20 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Pszczelarnia napisał(a)
Czy to jakieś śniedki? Vita, bardzo, bardzo chcą u Ciebie rosnąć te rarytasy.


To Asphodelus albus, uprawiam go od nasion (Krystyna ) i bardzo się cieszę, że wydał już swoje
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies