Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 22:44, 09 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Tak, to nawet nie okolice, a miejski park na klifie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 10:06, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11580
Piękne te okoliczności przyrody. Ostatnio coraz bardziej zaczyna mi brakować otwartych przestrzeni wokół.
Też ostatnio zaczęłam przygodę z no dig, na razie w formie jednej rabaty. Zobaczymy jak się sprawdzi w uprawie, ale założenie jej to była chwilka. Permakultura jest mi coraz bardziej bliska, chociaż jeszcze nie wszędzie jestem w stanie ją zaakceptować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:31, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Cudne miejsce. Miałabym olbrzymi problem, gdzie się bardziej zadomowić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pola 19:24, 10 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
vita napisał(a)


W drugim miejscu to będziesz miała idealne warunki. Wymarzone Tam można jeszcze kupić prawdziwe mleko i jaja. A ile grzybów będziesz miała
Las, jezioro, stepy Tak nazywam rozległe przestrzenie pośród lasów, trochę podmokłe, pachnące skoszoną trawą, ptaków tak dużo, doskonałe powietrze, wspaniałe miejsce. Jesienią można oglądać spektakularne sejmiki ptasie. Zlatują się kluczami, przekrzykują, formują, jazgot robią taki
Polesie jest magiczne
Ciekawa jestem jaki będziesz chciała mieć tam ogród?

Ogród będzie wiejski i raczej służył będzie do produkcji dobrych i zdrowych warzyw.
Co to za piękne miejsce na fotce, czy to jezioro, oj musi być cudnie.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
sierika 21:00, 10 sty 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Jaka aleja, patrząc tylko czuję powiew wiatru we włosach, morze sama radość, szczęściara



____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 22:20, 10 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Piękna aleja starodrzewu, rzadko teraz można spotkać takie obrazki u nas.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:05, 10 sty 2022


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)


Piszesz, bo też znasz te atrakcje Ciekawa jestem w jakim kierunku pobiegło zapatrywanie na piękno?


I to mnie też bardzo zainteresowało

pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 18:10, 11 sty 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
No tak, z ogrodnikami rozmowy to inny poziom atrakcji, inne doznania i bicie serca niczym łyk wody na pustyni. Zgorzałe w planie na ten rok, a jakże, no ale może mniej prestiżowe/nie czytaj gorsze/też.
Moje zapatrywania na piękno ogrodowe bardzo zmieniły się w ostatnich latach, jeszcze nie rewolucja ale..


Ewo, czy możesz to nam przybliżyć? . Teraz w styczniu (przed sezonem) warto sobie posłuchać doświadczonych ogrodników.


Vito,

ta miejska aleja jest przepiękna, nie wiedziałam, że są takie w Polsce jeszcze.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 22:51, 16 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
antracyt napisał(a)
Piękne te okoliczności przyrody. Ostatnio coraz bardziej zaczyna mi brakować otwartych przestrzeni wokół.
Też ostatnio zaczęłam przygodę z no dig, na razie w formie jednej rabaty. Zobaczymy jak się sprawdzi w uprawie, ale założenie jej to była chwilka. Permakultura jest mi coraz bardziej bliska, chociaż jeszcze nie wszędzie jestem w stanie ją zaakceptować.


Też jestem bardzo ciekawa jak sprawdzi się u mnie no dig. Zabawne, słyszę i czytam o metodzie już kilka lat, ale dopiero jak zobaczyłam w Zgorzałem, dotarło do mnie jak to naprawdę wygląda. No, ale dotyczy ona głównie uprawy warzyw. Ach! Otwarte przestrzenie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:06, 16 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Cudne miejsce. Miałabym olbrzymi problem, gdzie się bardziej zadomowić.


Samo się układa, w sezonie trzeba pilnować ogrodu, a poza sezonem na Kaszubach jest cicho i spokojnie, zadomawiać się można do woli. Mam jeszcze tyle do obejrzenia i odkrycia Miejsce bardziej niż cudne, dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies