Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

ewsyg 21:27, 31 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja przyłączam się do Mirusi, też sobie powzdycham
Wiktorio,piękny ogród stworzyłaś
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AgnieszkaW 19:37, 02 cze 2022

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Cudnie. Storczyki masz najpiękniejsze na Ogrodowisku, jestem nimi oczarowana...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
vita 22:41, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
No tak, same rarytasy. O czerpatce nie wiedziałam że istnieje.


Takie tam rarytasy, bardziej rośliny wypełniacze, mniej u nas popularne. Po powrocie dostałam zaproszenie do ogrodu Moni. No, tam dopiero rarytasy, nie wróciłam z pustym bagażnikiem
Ogród Moni parę osób zna, to niezwykle gościnne miejsce, wspaniała Właścicielka z mega wiedzą. Jakie ma rośliny, jak o nie dba i ile ma pomysłów, może pomoże mi zdobyć utraconą lilię?


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:43, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Nowa12 napisał(a)
Ale masz śliczną tę ławeczkę. Taki romantyczny zakątek.


Dzięki Aga
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:49, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
antracyt napisał(a)
Przepiękne masz te obuwiki a ja się cieszę, że mi konwalie kwitną...no przepaść ogrodnicza po prostu


Zawsze cieszę się z kwitnienia konwalii, pamiętam jak dosadzałam kolejne doniczki. Dawno to było, wiele się zadziało w tym czasie u mnie w ogrodzie, ale przepaść ogrodnicza? Tylko taka nazwa?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:03, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas w tym roku drzewiaste przekwitły w ciągu kilku dni. Koperkowa piękna jest a jak po kwitnieniu zachowują się listki czyli ten koperek? Ładne nadal czy brzydną?


Ładnie wyglądają po kwitnieniu botaniczne, drzewiaste i lactiflora, Koperkowa raczej brzydnie, chociaż nie jestem pewna
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:07, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam w donicy posadzone w towarzystwie amsonii, liliowców i jeżówek, a na wyższym piętrze czyli nad nimi są rozplenice i kocimiętki. Uważam, że świetnie się zgrywają bo mi się ta donica podoba cały sezon.

Amsonia, liliowce i jeżówki, jeszcze rozplenice i kocimiętki? Chcę to zobaczyć
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:15, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)

Posyp dookoła warzywnika, ja tak robiłam w ubiegłym roku bo były nie do opanowania, wszystko by zjadły, a tak one jadły granulat, a ja warzywa, które granulatu nie pojadły


Dotarłam do storczyków, zachwycające i ta miejscówka z ławeczka super


Mam jakiś przełomowy, fatalny rok! Nie dość, że nic nie chce w warzywniku rosnąć, to jeszcze zmasowany atak ślimaków! Fatalnie przesadziłam z popiołem, możliwe, że mam dzisiaj Ph powyżej 10.
Na ślimaki to mam...nożyczki i latarkę czołówkę, pochłania mi to mnóstwo czasu. Pachnie mi to bankructwem grządkowym, ach!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:23, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Starzy ROD-owscy działkowcy wkopywali w ziemię puszki z piwem na dnie. Ślimaki były skłonne do przejścia na inna dietę. Można próbować z kruszeniem skorupek jaj.
Piwonie masz śliczne.
Już do końca życia będę pamiętała, że nazwę swojej odzyskałam dzięki Tobie -Bowl of beauty. Zawsze kiedy zakwita, to myśl biegnie ku Tobie.


Jak miło Haniu
Obawiam się, że pozostanę przy nożyczkach i czołówce, jeśli chodzi o eksterminację ślimaków.
Skorupki idą na kompost, piwa to nawet szkoda w upał, a to do sypania...gubię się już.
Piwonie się dopiero rozkręcają
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:28, 08 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Alija napisał(a)


Ależ u Ciebie "różnych różności", jest co oglądać i można wiele się nauczyć. Piękny zakątek z białą ławeczką.
A co to za roślinka wyrasta na drugim zdjęciu, bardzo ładne liście?


Alija, roślinka na drugim zdjęciu to Cypripedium formosanum, piękny storczyk. Lubię go coraz bardziej, dobrze przyrasta po dzieleniu, na razie słabo kwitnie, ale mam nadzieję, że nadrobi.
Zakątek z białą ławeczką jest też moim ulubionym
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies