Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 21:55, 28 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Pszczelarnia napisał(a)


Owady latają efektywnie do 4 km.

O widzisz, czyli km półtora to dla nich nie problem. A w tej odległości sąsiadka ma miłorząb tyle, że też nie wiemy jakiego rodzaju.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:57, 28 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
vita napisał(a)


Koperkowe bardzo krótko kwitną, nie ma czego żałować

U nas w tym roku drzewiaste przekwitły w ciągu kilku dni. Koperkowa piękna jest a jak po kwitnieniu zachowują się listki czyli ten koperek? Ładne nadal czy brzydną?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 28 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
vita napisał(a)


Spektakl trwa, dzisiaj otworzyła kwiaty 'Athena'



W tym roku jest szansa na pełne kwitnienie już bez deszczu. Oby!

Z komponowaniem piwonii z innymi roślinami mam pewien problem. Krótko kwitną, fajnie jest fotografować je łanami, rośliny towarzyszące są właściwie niezauważalne. I tak piwonie lada dzień zostawią tylko piękne liście.

Ja mam w donicy posadzone w towarzystwie amsonii, liliowców i jeżówek, a na wyższym piętrze czyli nad nimi są rozplenice i kocimiętki. Uważam, że świetnie się zgrywają bo mi się ta donica podoba cały sezon.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 28 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
vita napisał(a)


W warzywniku mam zatrzęsienie, ale wiem dlaczego. Tępiłam głównie na rabatach ozdobnych. Warzywnik dostał grubą warstwę kompostu, i był dogrzany czarną folią. Miejskie przetwórnie odpadów produkują kompost w wysokich temperaturach. Jaja ślimaków nie mają szans, u mnie niestety temperatury niższe.
Nigdy jeszcze nie miałam takiej plagi, obawiam się, czy cokolwiek ma szansę przetrwania.
Wizja głodu zagląda w oczy ogrodnika?

Posyp dookoła warzywnika, ja tak robiłam w ubiegłym roku bo były nie do opanowania, wszystko by zjadły, a tak one jadły granulat, a ja warzywa, które granulatu nie pojadły


Dotarłam do storczyków, zachwycające i ta miejscówka z ławeczka super
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:31, 28 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
vita napisał(a)


W warzywniku mam zatrzęsienie, ale wiem dlaczego. Tępiłam głównie na rabatach ozdobnych. Warzywnik dostał grubą warstwę kompostu, i był dogrzany czarną folią. Miejskie przetwórnie odpadów produkują kompost w wysokich temperaturach. Jaja ślimaków nie mają szans, u mnie niestety temperatury niższe.
Nigdy jeszcze nie miałam takiej plagi, obawiam się, czy cokolwiek ma szansę przetrwania.
Wizja głodu zagląda w oczy ogrodnika?


Starzy ROD-owscy działkowcy wkopywali w ziemię puszki z piwem na dnie. Ślimaki były skłonne do przejścia na inna dietę. Można próbować z kruszeniem skorupek jaj.
Piwonie masz śliczne.
Już do końca życia będę pamiętała, że nazwę swojej odzyskałam dzięki Tobie -Bowl of beauty. Zawsze kiedy zakwita, to myśl biegnie ku Tobie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 23:09, 28 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
vita napisał(a)






Ależ u Ciebie "różnych różności", jest co oglądać i można wiele się nauczyć. Piękny zakątek z białą ławeczką.
A co to za roślinka wyrasta na drugim zdjęciu, bardzo ładne liście?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 06:01, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
vita napisał(a)


U mnie moc piwonii też jeszcze w malutkich pączkach. A mówią, że piwonie krótko kwitną. Dwa miesiące to krótko? Z miłorzębem przechlapane


Vita, żeńska odmiana miłorzębu kwitnie i niestety strasznie śmieci i do tego ten zapach wymiocin, naprawdę taki jest. We Wrocłąwiu jest miejsce, gdzie właśnie one rosną i po prostu można się porzygać. Mam 2 drzewa miłorzęby i martwiłam się na początku, teraz już wiem, że mam okazy męskie, one różnią się liśćmi. Damskie maja mniejsze, męskie duże i ciut inaczej wycięte.
A ogród pełen ciekawych okazów, te storczyki co rok budzą mój zachwyt. Kiedyś kupiłam, ale nie udało się i nie przetrwały.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 10:36, 29 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Vita, teoretycznie dwa razy. Jednak jak spadł deszcz i granulki się rozpuściły to sypałam znowu.
Pułapki z piwem też są skuteczne w wyłapywaniu golasów, najlepiej je wkopać gdzieś z boku, bo mocno wabią.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
KasiaBawaria 10:45, 30 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Musze te pulapke z piwem znow zrobic.Ale wlasnie po stronie ulicy, bo inaczej od sasiada mi przejda
____________________
Zapraszam na kawe
mirkaka 21:04, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Wzdycham do tej ławeczki i storczyków, cudne
Bez granulek nie dasz rady ze ślizgaczami, kup 1kg i syp.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies