Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

antracyt 10:12, 26 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
vita napisał(a)


Bardzo lubiłam ciąć tego miłorzęba, takie właśnie korony u drzew najbardziej lubię.
Mam jeszcze jednego, małego miłorzęba, myślisz, że może zostać sprawcą wytworzenia owoców?
Dlaczego mnie to spotkało!?

Pojęcia nie mam, ale z ciekawością będę temat śledziła u Ciebie.
Pięknu piwoniowy spektakl się u Ciebie zaczął, okazy kolekcjonerskie. Muszę się jeszcze raz przyjrzeć jak je masz skomponowane na rabatach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Ewa777 12:04, 26 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
vita napisał(a)
Cd piwonii, które teraz kwitną, to chyba P. rockii, kiedyś kupiłam małą siewkę. Ładnie pachnie.



P. suffruticosa, NN, deszcz ją trochę zmęczył.



Tę pokazałam już, P. suffruticosa 'Xiang Yu'.





Piekne te piwonie Dzięki za odpowiedź
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
sylwia_slomc... 14:59, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
I te ślimaki tylko w warzywniku? Po rabatach się nie rozeszły? Nie robią tam szkód?
Pilnuj bo u mnie w jednym roku były tylko w podwórku i koło rowu, a w kolejnym już 200 metrów dalej na samej górze ogrodu. W tym roku mam dużo muszelkowych, też walczę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 15:10, 26 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Sylwia - kilometr dla miłorzębu to chyba sporo, tak " na zdrowy rozum" .


Vita, jaka kolekcja piwonii! Dobrze że zdążyłaś żeby je podziwiać. Moje jeszcze w malutkich pączkach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sierika 20:08, 26 maj 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Życie ogrodnika to walka, Ty masz ślimaki ja znów nornice, tylko ostatni rok zluzowały, niestety odrabiają w tym sezonie. Podziwiam kwiaty piwonii, jakoś nie potrafię doprowadzić do kwitnienia, nawet byle jakiego. Mam tendencję do głodzenia roślin a mój piach dopełnia brak efektu.
____________________
EwaSierika
ewsyg 21:57, 26 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
vita napisał(a)


Nie tak błogo po drugiej stronie monitora, nie wiem czy zapowiadany warzywnik w tym roku będzie. Garściami zbieram pomrowy, coś strasznego! A niektórym wystarczy niewielki warzywniczek, acz przed ślimakami zabezpieczony Pozdrawiam Cię Ewa







Wiktorio, czy ja dobrze widzę morze, a może to jest jezioro ? Mieszkasz tak blisko wody ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 22:16, 26 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Joku napisał(a)
Sylwia - kilometr dla miłorzębu to chyba sporo, tak " na zdrowy rozum" .


Vita, jaka kolekcja piwonii! Dobrze że zdążyłaś żeby je podziwiać. Moje jeszcze w malutkich pączkach.

Nie mam pojęcia jak to jest z drzewami, owady daleko potrafią zalecieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:29, 26 maj 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie mam pojęcia jak to jest z drzewami, owady daleko potrafią zalecieć


Owady latają efektywnie do 4 km.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 18:13, 28 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
ewsyg napisał(a)
Wiktorio, jak zawsze spędziłam u Ciebie miłe chwile. Z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia. Bardzo lubię Twój ogród.
Pozdrawiam[/quote

Dziękuję Ewo Pochwalę się zakupem przypadkowym. Taką dalię upolowałam i postanowiłam inaczej szukać ciekawych roślin. Na ryneczku/targu, pod koniec maja. Szkoda, że fotka nie oddaje piękna kwiatu. Dalia wspaniała i pachnąca.

____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 18:15, 28 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
sylwia_slomczewska napisał(a)
Achhh te koperkowe piwonie.....
Co rok sobie obiecuje kupić, a potem zapominam poszukać


Koperkowe bardzo krótko kwitną, nie ma czego żałować
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies