Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Ewa777 12:06, 16 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Joku napisał(a)


Ewa co robisz z nieboszczykami?


Mąż w kącie ogrodu robi dołek i tam je zakopuje. Szybko się rozkładaja i nie ma po nich śladu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:08, 16 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Piękne miejsce. Ta ławeczka niczym nie ustępuje tej białej. Śliczny kącik do odpoczynku. Te szare donice mamy chyba takie same.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 14:40, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Będzie dużo i chaotycznie, jednak inaczej tego nie ogarnę

Roocika napisał(a)
Vita, teoretycznie dwa razy. Jednak jak spadł deszcz i granulki się rozpuściły to sypałam znowu.
Pułapki z piwem też są skuteczne w wyłapywaniu golasów, najlepiej je wkopać gdzieś z boku, bo mocno wabią.


Sprawdziłam, takie małe pudełeczko za 30 zeta? Bym potrzebowała ze dwadzieścia takich pudełeczek na początek. Wszyscy radzą sypać, bo nie dam rady ze ślimakami, ale to za drogo i gdyby to był jedyny wydatek na ogród, hm.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:49, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Na razie ochraniam ręcznie (dwa razy dziennie z nożyczkami). Do host jeszcze się nie dobrały, buszują głównie w warzywniku.





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 14:53, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
KasiaBawaria napisał(a)
Musze te pulapke z piwem znow zrobic.Ale wlasnie po stronie ulicy, bo inaczej od sasiada mi przejda


Moje ślimaki nie lubią piwa! Tyle samo ich przyszło do pułapek ile nocuje pod doniczkami. Wczoraj zrobiłam piwne pułapki, niewiele to dało. Jest nadzieja, że to tylko taki pechowy rok, w następnym może będzie mniej ślimaków?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 14:56, 18 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)
Będzie dużo i chaotycznie, jednak inaczej tego nie ogarnę



Sprawdziłam, takie małe pudełeczko za 30 zeta? Bym potrzebowała ze dwadzieścia takich pudełeczek na początek. Wszyscy radzą sypać, bo nie dam rady ze ślimakami, ale to za drogo i gdyby to był jedyny wydatek na ogród, hm.


My zwykle zamawiamy z neta 1 kg i nam starcza ale my nie mamy zbyt wiele warzyw i owoców. Jeszcze nam zostało z zeszłego roku trochę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 15:09, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Piwonie już prawie wszystkie przekwitły. Nie był to dla nich najlepszy rok. Jesienią i wiosną muszę zastosować jakąś ochronę p/grzybową. Sporo z nich nie kwitło, albo bardzo skąpo. Wyłamywały się pędy z kwiatami. Ciągle czekam jeszcze na kwitnienie kilku, głównie tych po dzieleniu. Na 'Ewelinę' czekam już cztery lata.







Jedyna moja itoh, 'Viking Full Moon'


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:17, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
mirkaka napisał(a)
Wzdycham do tej ławeczki i storczyków, cudne
Bez granulek nie dasz rady ze ślizgaczami, kup 1kg i syp.


Storczyki już przekwitły, to znaczy cypripedium. Kończy kukułka i podkolan, już niestety ostatni. Ten też pewnie zaniknie w przyszłym roku.





Jak ja nie znoszę kupować przez internet!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:29, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Ta pstrokata, 'Sommer Carnival' była niedawno dzielona, cztery lata temu? Wspaniale się rozrasta. Nie o wszystkich to można powiedzieć.






Mojej ulubionej 'Lois Kelsey' zdążyłam zrobić tylko takie zdjęcie.



Drugą ulubienicą staje się 'Lemon Chiffon', głównie za liście i pokrój, no nie!
Kwiaty i zapach u piwonii najważniejsze



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 15:34, 18 cze 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
ewsyg napisał(a)
Ja przyłączam się do Mirusi, też sobie powzdycham
Wiktorio,piękny ogród stworzyłaś


Dziękuję, miło czytać Chociaż z roku na rok obiecuję sobie, przynajmniej na części, wykopać wszystko i posiać trawę. Za dużo pracy.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies