Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sierika 23:00, 08 cze 2023

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Jak dawno nie zaglądałam, byłam pewna/dlaczego?/, że zapomniałaś o wątku a tu niespodzianka, tyle do przeczytania, do obejrzenia, super. I to postanowienie o systematycznym prowadzeniu wątku, cieszę się bardzo tym bardziej, że straciłam nadzieję na odwiedziny. Chociaż tu nasycę oczy Twoim cudownym ogrodem
____________________
EwaSierika
Makao 07:50, 09 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
vita napisał(a)



Może masz tulipanowca szczepionego, to zakwitnie wcześniej, mój grzecznie rósł dwadzieścia lat aż wydał kwiaty. Trochę długo, ale doczekałam

O kurcze. To ja jeszcze sobie poczekam.
Nie pamiętam czy był szczepiony ale chyba nie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
vita 10:45, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Joku napisał(a)
Sibelius wygląda mi na jakiegoś potwora, chyba źle zrobiłam kupując go. On ma kwiaty po kilka w baldachach (czy jak to inaczej nazwać)?
Martagony poproszę białe i różowe. Te się u mnie zmieszczą bo są szczupłe .


Poczekaj i daj mu szansę, kwiaty ma zebrane w wiechy, cała masa kwiecia.
Jola, wszystkie martagony są szczupłe Najlepiej jak podrzucę Ci doniczkę z kilkuletnimi siewkami, mniej roboty i zakwitną szybcjej

Właśnie zaczęło padać!!

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
April 10:50, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Szczęściara, chociaż ten deszcz niezbyt wielki z tego co patrzyłam na radarach. Do mnie raczej nie dotrze niestety
____________________
April April podbija las Mazowsze
vita 10:53, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Alija napisał(a)
Dzięki za przypomnienie, rzeczywiście tulipanowiec już kwitnie. Niestety mam go przy południowej stronie działki
i kwitnie do sąsiada. Pozdrawiam.


Też dziękuję, obleciałam z każdej strony, bo mój z kolei widoczny jest z ogrodu tylko od południa Ma kwiaty rozmieszczone równomiernie, w tym roku kwitnie bardzo obficie. Pozdrawiam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:57, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
April napisał(a)
Szczęściara, chociaż ten deszcz niezbyt wielki z tego co patrzyłam na radarach. Do mnie raczej nie dotrze niestety


Zgadza się, niewielki, ledwie pokropiło, ale pierwszy kurz z roślin zmyty Dzień się jeszcze nie skończył, wokoło sporo chmur, może coś jeszcze skapnie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:03, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
ewsyg napisał(a)
Mój Sibelius też ładnie się zadomowił i ma pączki kwitowe, ale jeszcze muszę na niego poczekać. Jak zwykle jestem zachwycana każdym zakątkiem w Twoim ogrodzie.


Takie tylko fotki robię, żeby wyglądało Fajnie, będziemy mogły porównać Sibeliusa, kolor kwiatów mnie interesuje, dotychczas sądziłam, że są bardziej fioletowe, wgapiam się w kolor pierwszych kwiatów i teraz mam wątpliwości.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:04, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
sylwia_slomczewska napisał(a)

Słowotwórstwo wiem, ale nie umiem się oduczyć, młodzi mnie naumieli
U mnie Kartaginy to jedyne lilie, które przyrastają. Nie spektakularnie, ale jednak. Do tego znalazłam już dwie w miejscach gdzie nigdy nie posadziłam


Sylwia, nie wiem co to są lilie Kartaginy? Widziałam Twojego Kousa, no to jest krzew którym można się pochwalić
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:17, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
sierika napisał(a)
Jak dawno nie zaglądałam, byłam pewna/dlaczego?/, że zapomniałaś o wątku a tu niespodzianka, tyle do przeczytania, do obejrzenia, super. I to postanowienie o systematycznym prowadzeniu wątku, cieszę się bardzo tym bardziej, że straciłam nadzieję na odwiedziny. Chociaż tu nasycę oczy Twoim cudownym ogrodem:


Sierika , jak miło Cię widzieć, Faktycznie zadziało się trochę w moim wątku od Twojej ostatniej wizyty. Zmotywowałam się, ostatnio trochę zapuściłam ogród, a tu można znaleźć tyle inspiracji i dziewczyny poradzą, jak jakiś kłopot . Ale Ciebie też trudno odwiedzić, zaglądałam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:21, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Makao napisał(a)
O kurcze. To ja jeszcze sobie poczekam.
Nie pamiętam czy był szczepiony ale chyba nie.


Czas szybko leci, he he Życzę Ci aby jednak Twój tulipanowiec zakwitł wcześniej

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies