Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mirkaka 22:01, 09 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
vita napisał(a)








Jaja sadzone ze wsi, z pięknymi żółtkami
A tak na poważnie to masz ich 60????

Piękne są te na pierwszym zdjęciu, ale pozostałe też cudowne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 22:18, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Joku napisał(a)
Coś źle skopiowałam, chodziło mi o Arisema ciliatum var. Liubaense

To jest prawdziwe cudo. I jaki zestaw kolorów.


Cudo jest Kiedyś przez kilka lat udało mi się uprawiać w gruncie Arizema 'Graffiti', ach, to było dopiero cudo . Po paru latach nie wyszło. Jednak do uprawy tych roślin trzeba mieć odpowiednie warunki, ciliatum od dwóch lat uprawiam w donicy i zimuję pod dachem.
Obiecuję sobie zrobić dobre podłoże, z solidnym drenażem dla tego typu roślin, ale przeceniam swoje możliwości. Dla szachownic robiłam, a nie mam żadnej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:29, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Joku napisał(a)
O rany, gdybym miała większy ogród to tez bym pewnie kolekcjonowała. Pięknie kwitną.
Ten obrazkowy kwiat bardziej się rozwinie?


To już jest raczej szczyt kwitnienia, potem ozdobne liście, w typie konopi.
Nie żałuj, że nie masz miejsca dla większej ilości piwonii, wybierz jedną, dwie dla Ciebie najciekawsze i to wystarczy. Zastanawiam się, co zrobić z taką ilością piwonii jak będę ogród likwidować?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
abiko 22:52, 09 cze 2023


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Zajrzałam zobaczyć piwonie.. co ja mam powiedzieć. Ile Ty masz tam miejsca, że masz aż taką ilość? Cudne... piękne zdjęcia a nimi w roli głównej. Aż żal, że nie mam miejsca na takie cuda. Cóż zostaje podziwianie u Ciebie... pięknie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
vita 23:03, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
mirkaka napisał(a)
Jaja sadzone ze wsi, z pięknymi żółtkami
A tak na poważnie to masz ich 60????

Piękne są te na pierwszym zdjęciu, ale pozostałe też cudowne


Jakie trafne porównanie z jajami ze wsi, na sadzono Coś w tym jest, smaki, zapachy, zapamiętane obrazy wpływają na to, co lubimy najbardziej w dorosłym życiu 60, to wszystkie moje piwonie, lactiflora to coś koło czterdziestu, może więcej. Odmian, bo wiele kęp mam powtarzanych.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Alija 23:07, 09 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
vita napisał(a)




Vita, podziwiam, są przepiękne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ewsyg 23:10, 09 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
vita napisał(a)
Bywały lepsze lata dla piwonii
'Lois Kelsey' moja ulubiona piwonia



Zbliżenie na kwiat, atrakcyjne pylniki i ekspresyjne, trochę poszarpane płatki. I ta czysta biel.



Kiedyś bardzo szukałam piwonii o żółtych kwiatach, 'Golden Whel' kupiłam na jakiś targach.



Kwiat ciekawy, lekki, pomimo, że to piwonia o pełnych kwiatach.



Przecudne te piwonie, zwłaszcza ta biała. ta druga bardzo ciekawy ma kolor.
Mam też piwonię Do Tell, ale u mnie szybko blednie. Zmieniłam jej miejscówkę na bardziej zacienioną.Twoja ma ogrom kwiatów. Zobaczymy jak się będzie zachowywała. Czekam też na Ewelinkę.
Wiktorio cudne masz piwonie, jestem zachwycona.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
vita 23:34, 09 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Jeszcze ogólne widoki, czekam na kwitnienie kilku piwonii, nie na wszystkie się w tym roku doczekam.






Popatrzcie na to Arcydzięgiel litwor Nie chciały u mnie kiełkować nasiona z torebek, to kupiłam sobie sadzonkę i po czterech latach, taaadam .



No tak, widzę, że pierwsza kwitnąca u mnie róża 'Elizabeth Oberle' nie zaprezentowała się jakoś okazale. Dam jej jednak szansę, bo piękna jest

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 00:26, 10 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
vita napisał(a)


Sylwia, nie wiem co to są lilie Kartaginy? Widziałam Twojego Kousa, no to jest krzew którym można się pochwalić

Martagony, z tel pisałam i pewnie poprawiło po swojemu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:34, 10 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Ty masz piwoniowy ogród dosłownie A do tej pory byłam przekonana, że storczykowy
Mnie się ten Twój Itoch mega podoba, nie wiem czego się jej czepiasz...
Vito jaka jest powierzchnia Twojego ogrodu i czemu masz plan jego likwidacji w przyszłości? Piwonie długowieczne są, bez opieki też zakwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies