Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

antracyt 08:30, 10 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Pięknie Fajnie, że opisałaś swoje wrażenia dotyczące poszczególnych odmian. Zdjęcia w internecie mają często za zadanie dobrze zareklamować i sprzedać "produkt", a nie każdą odmianę mamy możliwość obejrzenia na żywo przed zakupem. To bywa ekscytujące ale też czasami mocno rozczarowujące kiedy się czeka na pierwszy kwiat nowej odmiany.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 13:17, 10 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)



Vita, piwonie przepiękne, rzeczywiście niektóre zbyt wyfikane

Ala ta wielowymiarowa fotka skradła moje serce.
Jak dorwę gdzieś kiedyś białe piownie to kupię
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Patrycja_KG_Lu 22:09, 10 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2615
Jak będę zakładać rabatę piwoniową to zgłoszę się do Ciebie po rady Piękne są.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 00:22, 11 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Vita, zafiksowana ma mojej jedynej kwitnącej piwonii od kilku dni, chyba trzeci raz oglądam Twoje I nie mogę uwierzyć, że można tyle ich zmieścić w ogrodzie Radość to musi być wielka dla Ciebie jak kwitną

Czy uważasz, że kruszczyca złotawka tylko zjada pyłek i spija nektar czy też wyżera płatki? Z różnymi opiniami w necie się spotkałam. U mnie okupuje kwiaty piwoniowe na całego.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
vita 18:16, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
abiko napisał(a)
Zajrzałam zobaczyć piwonie.. co ja mam powiedzieć. Ile Ty masz tam miejsca, że masz aż taką ilość? Cudne... piękne zdjęcia a nimi w roli głównej. Aż żal, że nie mam miejsca na takie cuda. Cóż zostaje podziwianie u Ciebie... pięknie


Agnieszka Cieszę się bardzo z wizyty i z tego, że podoba Ci się moja kolekcja piwonii.
Trochę ich się nazbierało, ten rok nie jest dla nich najlepszy, ale ogólnie dobrze przyrastają. Miejsca starczyłoby i na więcej, tylko trudno znaleźć taką, która by mi się podobała, a nie mroziła ceną Dziękuję Agnieszko
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:17, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Alija napisał(a)
Vita, podziwiam, są przepiękne.


Dziękuję Alija
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:04, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
ewsyg napisał(a)
Przecudne te piwonie, zwłaszcza ta biała. ta druga bardzo ciekawy ma kolor.
Mam też piwonię Do Tell, ale u mnie szybko blednie. Zmieniłam jej miejscówkę na bardziej zacienioną.Twoja ma ogrom kwiatów. Zobaczymy jak się będzie zachowywała. Czekam też na Ewelinkę.
Wiktorio cudne masz piwonie, jestem zachwycona.


Bardzo mnie to cieszy 'Do Tell' przeniosłam z pełnego słońca na półcieniste stanowisko, bo sądziłam, że jej bardziej posłuży i mimo to blednie. Długo masz Ewelinę?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:29, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ty masz piwoniowy ogród dosłownie A do tej pory byłam przekonana, że storczykowy
Mnie się ten Twój Itoch mega podoba, nie wiem czego się jej czepiasz...
Vito jaka jest powierzchnia Twojego ogrodu i czemu masz plan jego likwidacji w przyszłości? Piwonie długowieczne są, bez opieki też zakwitną


Czepiam się itoha, bo widziałam znacznie piękniejsze żółte . Ogród 2000m. dla mnie już za duży do ogarnięcia, a ostatnio ciągnie mnie na północ, spędzam tam coraz więcej czasu. Co roku pojawia się chęć ograniczenia roślin i posiania trawy, ale to nie jest takie proste.

Można powiedzieć, że też bodziszkowy .







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:38, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
To tylko niektóre z bodziszków, w ciągu lat posadziłam 34 odmiany, część wypadła, część wysiewa się ponad miarę. Lubię kwitnące, znacznie mniej lubię przycinanie po kwitnieniu





Arizema raz jeszcze



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:11, 11 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
antracyt napisał(a)
Pięknie Fajnie, że opisałaś swoje wrażenia dotyczące poszczególnych odmian. Zdjęcia w internecie mają często za zadanie dobrze zareklamować i sprzedać "produkt", a nie każdą odmianę mamy możliwość obejrzenia na żywo przed zakupem. To bywa ekscytujące ale też czasami mocno rozczarowujące kiedy się czeka na pierwszy kwiat nowej odmiany.


Na początku miałam bardzo dużo pomyłek, chociaż kupowałam stacjonarnie. Niektóre pomyłki zaakceptowałam, innych trudno. Taką np.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies